To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Suche piety

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Honey*
Mam z pietami straszny problem, i nie wiem jak sie go pozbyc. Sa strasznie suche i szorstkie. Znacie jakies domowe sposoby na suche i popekane piety. A moze polecicie jakis dobry krem ?
AgnieszkaS
Mam ten sam problem. Stosowałam już tysiące kremów, żaden nie był skuteczny na dłuższą metę. Wiem, że dobre właściwości ma siemię lniane. Należy zalać 1/2 szkl. ziół wrzącą wodą, odczekać aż ziółka się dobrze zaparzą i wtedy całość wlać do miski z ciepłą wodą w której należy ok.15 min. dobrze wymoczyć stopy,następnie je osuszyć i wetrzeć dobrze nawilżający krem do stóp.Kurację powtarzać co jakiś czas.
Tusiol
Ten wątek był już wiele razy poruszany.
Ja robiłam tak. Pierw Dernilan na złuszczenie. Tak kilka dni. A potem Kermuren albo Cerkoderm do nawilżania. Działa.
Wszystko do kupienia w aptece.
kasiarybka
Gaby trzeba konsekwencji i cierpliwości przedewszystkim.
Kup sobie bawełniane, delikatne skarpetki, ja mam takie specjalne stopki do tego, nie myj stóp mydłem, staraj się używać kamiennego pumeksu jeśli już musisz, a nie tarki.
Po codziennym myciu, krem nawilżający na grubo i skarpetki na noc.
Bardzo dobre jest tez to siemiÄ™ lniane.
Najważniejsze w tym wszystkim jest to, zeby być konsekwentnym i robić to codziennie, aż do pożądanego efektu, póżniej przynajmniej raz w tygodniu.
Swissmarta
Na mnie rewelacyjnie podzial krem Scholla na pekajace stopy, 7 dni i po problemie, dokaldnie tak deklaruja na opakowaniu. Stosowalam mase kremow, masci, tarek, kamieni, pilingow i nic, a tu prosze podzialalo brutalnie szybko i efektownie, teraz smaruje tylko od czasu do czasu jak czuje ze sa troszke suchsze i mam prolem z glowy icon_smile.gif
Suzana
CYTAT(Swissmarta @ Wed, 22 Oct 2008 - 17:26) *
Na mnie rewelacyjnie podzial krem Scholla na pekajace stopy, 7 dni i po problemie, dokaldnie tak deklaruja na opakowaniu. Stosowalam mase kremow, masci, tarek, kamieni, pilingow i nic, a tu prosze podzialalo brutalnie szybko i efektownie, teraz smaruje tylko od czasu do czasu jak czuje ze sa troszke suchsze i mam prolem z glowy icon_smile.gif


Też ,go polecam.Bardzo mi pomógł,gdy inne srodki zawiodły.
Pysiaczek
Ja stosuje krem " LEN krem do stóp z biokompleksem lnianym" firmy Eva natura. Tani i dobry.
kurkawodna
Dlaczego lepiej używać pumeksu niż tarki? Jakie to ma znaczenie? Jeśli chodzi o kosmetyki, to słyszałam, że te mające w składzie lanolinę fajnie nawilżają, natłuszczają..z firmy aa natural jest taki krem głęboko odżywiający i ponoć daje naprawdę dobre efekty. No ale nawet najlepszy krem nic nie zdziała bez naszej konsekwencji.
Mika
ja czytałam,że odwrotnie -nie polecają pumeksów,ze względu na większe siedliska bakterii,tylko metalowa tarka,bo i nie "skrobak" (taki z ostrzem)
green
Scholl na pękające pięty - jak dla mnie rewelacja icon_smile.gif
Maciejka
A co zrobić żeby piety były różowiutkie, a nie żółtawe? icon_redface.gif
Graz
Maciejko, przestan palić! nienie.gif

06.gif
Kaszanka
CYTAT(Maciejka @ Mon, 05 Jul 2010 - 15:05) *
A co zrobić żeby piety były różowiutkie, a nie żółtawe? icon_redface.gif

Albo za często znęcasz się nad piętami albo za rzadko.
Jeśli za rzadko - wiadomo, trzeba się za nie zabrać. Jeśli za często - przestać, bo przyspiesza narastanie skóry i przez to jest więcej naskórka. Moczyć i ścierać pięty raz w tygodniu.
W obu przypadkach codziennie smarować pięty kremem z mocznikiem
Maciejka
Grażu, Grażu, łobuzie jeden icon_wink.gif
Kaszanna, dzięki.
kurkawodna
No właśnie też mi się wydaje, że tarka jest bardziej higieniczna i wygodniej się używa.. to na pewno. A nie przyszło mi do głowy, że zbyt częsta pielęgnacja stóp to też nie jest rozwiązanie..icon_wink.gif no ale tak jak we wszystkim umiar przede wszystkim. icon_smile.gif
mari_emzet
Ja niestety też mam problem ze stopami. Ale moja mama uważa, że to przez to, że chodzę często boso. Nie lubię kapci, jak już muszę, to w skarpetkach. Po ogródku też na bosaka. No ale fakt faktem, nie chce mi się też dłubać przy stopach. A do kosmetyczki nie pójdę, bo nienawidzę jak ktoś mi przy nich gmera icon_smile.gif
Trzeba naprawdÄ™ konsekwencji.

Pozdrawiam!
natulka1984
I ja wam opisze sposób na piekne stópki icon_smile.gificon_smile.gif

Najpierw mocze girki w letniej wodzie z mydełkiem,najlepiej w płynie...potem je osuszam i uzywam żyletki takiej specjalnej do pięt,ścieram zrogowaciały naskórek a potem piłuje(ścieram)tarka metalową na koniec wcieram krem nawilżający schola,bardzo dobra firma....
Raz na miesiąc nakładam grubą warstwę kremu nawilżającego,po wyżej zrobionych czynnościach,nogi owijam folia i nakładam skarpetki na całą noc..

Teraz w tych upałach daruje to sobie ale generalnie jest to świetny patent na piękne gładkie stópki icon_smile.gif

Pozdrawiam
golamar
Moczenie, pumeksowanie, dernilan od czasu do czasu, a codziennie wieczorem krem lawendowy do stóp Yves Rocher.
fafura
Polecam krem Eveline
Dobrze się wchłania, ładnie pachnie i na prawdę działa! Leży pod łóżkiem, żebym do miała pod ręką przed zaśnieciem. Regularne stosowanie działa cuda icon_wink.gif (Choć wydaje mi się, że podobnie, jak w przypadku innych kosmetyków, nacisk trzeba położyć nie tyle na nazwę kremu, lecz słowo "regularne").
Agnelka25
U mnie sprawdził się krem regenerujący popękane pięty Scholl już po tygodniu widziałam znaczna różnicę a teraz mam piękne stópki icon_smile.gif
dodam że stosowałam go codziennie
grubassek:)
a ja polecam krem intensywnie nawilżający z AVON- z tymże smarowanie najlepiej dwa razy dziennie:)
chaton_ania
JA polecam wypad od czasu do czasu do kosmetyczki:) a potem scholl. Rzeczywiscie działa icon_smile.gif
Bibi:-)
Wypad do kosmetyczki działa super, a jeśli nie, to wymoczenie stópek, starcie frezarką zgrubiałego naskórka (tylko ostrożnie) i kremik Scholl, który działa rewelacyjnie. Zabieg powtarzać raz w tyg.
dupadupadupa
To i ja podpowiem co robie icon_smile.gif
Zaufalam firmie Gehwol.. zwykle dostepna w dobrych salonach kosmetycznych, ale mozna tez kupic w coniektorych aptekach..
I tak:
Najpierw mocze stopy w soli tejze firmy przez 15min.. sol jest lawendowa z dodatkiem rozmarynu.. fajnie zmiekcza i odswieza..
Pozniej uzywam tarki do stop tej firmy.. (mam ja juz b. dlugo i nic sie z nia nei dzieje).
Pozniej peeling z masy perłowej
I na koniec krem Gehwol Lipidro. A na noc codziennie Schrunden masc tez tej firmy..
Efekt - nie potrzebna mi wizyta u kosmetyczki, stopy piekne, nawilozne, bez pekniec, bez niczego icon_smile.gif
Raz w miesiacu sobie funduje taki zabieg, a codziennie masc na noc..
kasiarybka
mijeczka podpisujÄ™ siÄ™ pod Twoim postem icon_smile.gif
Odkryłam Gewhol i jestem szczęśliwa icon_smile.gif
E-edyta
Wszystko zależy w jakim stanie są stopy i co jest powodem pękania pięt. Czasami jest to nadmierne narastanie naskórka, który rogowacieje i powoduje pękanie pięt, a czasami to np efekt choroby, czy alergii. Moja córka jest alergiczka od 8 miesiaca zycia i ma delikatna aczkolwiek bardzo suchę i pekajaca skórę. Sól zdecydowanie pogarsza taką sytuację, bo powodyje większe wysuszenie. To ze twierdzicie ,ze zmiękcza to efekt moczenia stóp. Zdecydowanie lepiej moczyć w zwyklych płatkach mydlanych., które tez rozmiękczaja skóre, ale nie wysuszają. A że sól wysusza to fakt. jaka macie skórę np po wyjściu z morza? W przypadku mojej córki stosuję Dernilan, który odbudowuje naskórek.
Jezeli pękanie spowodowane jest nadmiernym narastaniem naskórka a jeszcze ktoś ma pracę stojacą, to jednak polecam wizyty w gabinecie i obowięzkowe stosowanie np masci z witaminą A. Co jest podstawą to regularność. Najlepiej na noc spora warstwę maści i skarpety. Pedicure co 2-3 tygodnie w tzw. międzyczasie peeling i maski odzywcze.
Przykro mi to stwierdzić, ale w Polsce nie dbamy o stopy!!!!!!! A czym róznią się od włosów czy dłoni? Fakt jest też taki,że wiele osób nawet o dłonie nie dba. Ja pamiętam, że moja babcia regularnie w kazdą sobotę chodzila do manicurzystki na zabiegi.
dupadupadupa
E-edyta - ja mam tez skore wrazliwa i alergiczna, do tego problemy z cukrem i prace stojaca.. teoretycznie wszystko to powinno powodowac u mnie wysuszenie stop, nadmierne rogowacenie.. owszem tak bylo kiedys.. od momentu stosowania Gehwola problemu nie mam, mimo moczenia w soli (zalezy jaka sol, przyjzyj sie skladom soli dostepnych do moczenia stop) nie mam suchych po moczeniu, ba! sa delikatne i jedwabiste w dotyku. Masc z vit A pomagala na poczatku kiedys tam, pozneij zwyczajnie przestala dzialac.. stad stosowanie Gehwola ktory zawiera miedzy innymi mocznik.. Jak juz wspomnialam dzieki takim zabiegom nie musze chodzic do kosmetyczki i czegokolwiek poprawiac u niej bo sama w zaciszu domowego kacika jestem w stanie sprawic ze stopy mam piekne.. bo mam i dbam o nie icon_smile.gif
E-edyta
Napisałam, ze córka należy do osób, którym pękaja pięty z powody alergii. Napiałam,że nie ma nadmiernie narosniętej i zrogowaconej skóry, a pękają, bo jej alergia objawia się bardzo wysuszoną, łuszcząca się skórą. W jej przypadku, zwykła kosmetyczne kremy nie przynosza żadnej poprawy. Są zbyt słabe. Na ciało używa przepisanych przez dermatologa masci, a na stopy Dernilan. Na tylko wrazliwą skórę z tendencją do pękania, pewnie kremy skutkuja i to zapewne na kazdego co innego. Dokładnie jak z kremami do twarzy.
Co do soli, to nie spotkałam się z solą bez soli. Owszem maja wiele dodatków, ale kazda ma sól w składzie. Dlatego maja taka nazwę.
Co do nadmiernego narastania skóry:
Nie wiem jak wygladaja Wasze stopy, ale wiem i widziałam na własne oczy stopy z tym problemem. Warstwa narosniętej skóry była tak wielka, że tarki czy pumeksy nigdy w zyciu by jej nie sciągnęły. Kobiety przychodziły po pomoc, bo własnie stosowały już pewnie wszystko dostępne a efakt byl nijaki.
Jestes pewna, że w domu mozesz zrobić podobne zabiegi jak u pedicurzystki, ale to nie jest prawda. Fakt jest taki, ze wiele salonów idzie na łatwizne i czysty zarobek, dlatego pod nazwa pedicure robią cos co przypomina zabiegi domowe, a niczym poprawnego zabiegu. Moja własna koleżanka opowiadała jaki zaaplikowano jej zabieg w salonie. Nogi moczono w soli a potem tarka pogładzono piety, ale to nie ma nic wspólnego z profesjonalnym zabiegiem.
Podałam maść z wit.A i Dernilan, bo są dostępne w aptekach dla kazdego i sa mocno pomocne miedzy zabiegami.
Jezeli masz krem, który pomaga Twoim stopom, to tylko swiadczy o tym, że tak naprawdę tylko Ci się wydawało, że masz z nimi problem. Wiem co mówię, bo pracowałam kiedyś jako manicurzystka.
romeczka
Kurcze - ja mam z tym straszny problem... Chociaz tez mam wrazenie, ze u mnie to alergiczne - pralka mi ostatnio zle plucze...
ilopawl
Ja przez pomyłkę kupiłam kiedyś w aptece Benpanthem krem i dla mnie rewelacja icon_smile.gif
E-edyta
Bepanthen krem jest doskonały na oparzenia i odparzenia. Dlatego zaleca się stosowanie na pupki niemowlat. Jest też rewelacyjny po depilacji np pasta cukrową, bardzo łagodzi podraznienia. Sprawdziłam na sobie. Możliwe, że Twoje stopy były poprostu odparzone, o co bardzo łatwo, zwłaszcza w pełnych butach. Moda czasami "katuje" nasze stopy
ilopawl
CYTAT(E-edyta @ Thu, 23 Sep 2010 - 09:57) *
Bepanthen krem jest doskonały na oparzenia i odparzenia. Dlatego zaleca się stosowanie na pupki niemowlat. Jest też rewelacyjny po depilacji np pasta cukrową, bardzo łagodzi podraznienia. Sprawdziłam na sobie. Możliwe, że Twoje stopy były poprostu odparzone, o co bardzo łatwo, zwłaszcza w pełnych butach. Moda czasami "katuje" nasze stopy



Na odparzenia jest bepanthem maść a nie krem..
anemone
Scholla na pekajace stopy u mnie również podziałał (:
E-edyta
CYTAT(ilopawl @ Sat, 25 Sep 2010 - 23:02) *
Na odparzenia jest bepanthem maść a nie krem..

Skład
1 g maści lub kremu zawiera 50 mg dekspantenolu. 1 ml płynu zawiera 25 mg dekspantenolu.

Działanie
Dekspantenol jest bardzo dobrze wchłaniany przez skórę i metabolizowany do kwasu pantotenowego (witamina B5), który jest niezbędny do prawidłowej czynności nabłonka i skóry. Preparat działa łagodząco i przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie i chroni skórę przed nadmiernym działaniem wilgoci, zwiększa elastyczność i nawilżenie skóry.

Wskazania
Oparznia skóry, w tym oparzenia słoneczne, uszkodzenia i otarcia naskórka, podrażnienie sutków podczas karmienia. Szczególnie przydatny w praktyce neonatologicznej i pediatrycznej. Lotion zaleca się stosować w przypadkach nadmiernej suchości skóry, krem - w stanach zapalnych i podrażnieniach skóry o umiarkowanym nasileniu, natomiast maść - do pielęgnacji skóry niemowląt i sutek karmiących matek.

Jak widać skłąd jest taki sam, a co stosujemy, zależy od intensywności. Krem lepiej się wchłania a masc zostawia tłusty"film" na skórze, dlatego zalecana jest dla niemowląt na "pupcie". Jednak stężenie jest identyczne, więc ja osobiscie wolę krem. Polecam jednak czytać ulotki, bo mozna się z nich sporo dowiedzieć icon_smile.gif
Maciejka
Piszę, żeby potwierdzić najoczywistsza prawdę, ze systematyczność czyni cuda. Od sierpnia każdego wieczora wcieram krem w stopy (ostatnio jakiś z Rossmana, mają taką serię do stóp udającą Scholla). Postawiłam przy łóżku i przed snem smaruję. Moje stopy jeszcze nie są idealne. Chyba je sobie zniszczyłam nadmiernym ścinaniem na własną rękę i naskórek zbyt narósł. Ale stopy zaczynają już być miękkie i nabierają ładnego koloru. Spróbuję jeszcze ten Dernilan.
Zapinka
Ja ostatnio kupiłam w kosmetycznym regenerujący krem do stóp za jakieś śmieszne pieniądze. Siedzę w pracy więc nie mam jak sprawdzić, ale wydaje mi się, że to Ultra Soft - patrząc na zdjęcia opakowań na necie 08.gif Wrócę do domu to sprawdzę dokładniej.
amore
Ciepła parafinka:)Pomaga
nemesia
Widzę, że polecacie scholl. Bałam się, że będzie przereklamowany, ale przekonałyście mnie, że warto spróbowaćicon_smile.gif
Uleńka
no dobrze na popękane pięty kremy, a co na twarde pięty też kremować?
I jeszcze jedno mi straszne nagniotki się robią co z nimi robić, też moczyć ścierać, kremować??
Musze za nie w końcu się wziąc bo przez nagniotki boleć zaczęły mnie stopy
Parasolka80
polecam maskę skinlite icon_smile.gif działa na prawdę świetnie a nie kosztuje więcej niż 20 zł icon_smile.gif ona się chyba dopiero pojawiła w polsce ale na pewno można kupić przez internet
Mandy
A ta maska to tak działa jak peelingi peel off?
Ja używam skarpetek ze Świt Pharmy z serii Exclusive Cosmetics Spa dla stóp. Ubieram na 30 minut i w zasadzie po tym czasie skóra jest dużo przyjemniejsza i miękka, ale jak mam bardzo twarde pięty to przed skarpetkami chwilę trę je pumeksem.
jolcia111
Ja również polecam Sholl na pękające pięty, jeszcze krem do stóp z Avonu zmiękczający naskórek jest bardzo dobry-przed snem posmarować stopy, kila dni i nie ma śladu po popękanych piętach:)
Evii
Ja polecam regenerum. Stosuję dopiero od trzech dni, ale już widzę efekty icon_smile.gif
muppet
Ja używam kremów z Scholla - u mnie jest to głównie kwestia regularności. Jak codziennie pamiętam, żeby je posmarować to jest ok, gorzej jak mi się parę dni z rzędu zdaży zapomnieć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.