To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zasiłek pielęgnacyjny

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

justapl
czy któraś z was może składała wniosek ?
prawda to że aby uzyskac pozytywną dopinie potrzebna jest batdzo duża ilość dokumentacji medycznej i z hospitalizacji?
mały ma stwierdzone atopowe zapalenie skóry i przewlekłe zapalenie skóry
wcześniej nie staralismy sie bo nie mnieliśmy testów skórnych tylko z krwi , i za dwa tygodnie idziemy na testy i pediatra kazała nam składac wniosek ?
jak to wszystko wyglada w przybliżeniu?

sara2006
ale jaki wniosek i o co ???
moja coreczka tez ma azs i skaze bialkowa we wrzeniu mamy miec robione testy skorne
napiszesz mi co to za wniosek i gdzie go skladac ???
justapl
jest to wniosek o zasiłek pielęgnacyjny i składa sie go w powiatowym centrum pomocy rodzinie , przynajmiej u nas. składasz dokumentacje z przebiegu choroby i wypełniony wniosek przez lekarza np. pediatre , alergologa, i jest jakas komisja.
i też zabardzo sie nie orientuje bo czekamy na testy skórne . jest to ok 140 zl miesięcznie i tak słyszałam ze jak sie ma go przyznanego to sie dostaje dofinansowanie na wyjazdy do senatorium.

mazia
CYTAT(justapl @ śro, 04 lip 2007 - 18:41) *
jest to wniosek o zasiłek pielęgnacyjny i składa sie go w powiatowym centrum pomocy rodzinie , przynajmiej u nas. składasz dokumentacje z przebiegu choroby i wypełniony wniosek przez lekarza np. pediatre , alergologa, i jest jakas komisja.
i też zabardzo sie nie orientuje bo czekamy na testy skórne . jest to ok 140 zl miesięcznie i tak słyszałam ze jak sie ma go przyznanego to sie dostaje dofinansowanie na wyjazdy do senatorium.


Rzeczywiście -tak jest. Kiedyś wniosek składał się z 3 kwestionariuszy: 1 musiał wypełniać pracownik socjalny GOPS , jeden opiekun dziecka a jeden lekarz prowadzący. Z tym, że druk od lekarza musiał mieć wazność 1 miesiaca (jak dobrze pamiętam).
KOmisja skłąda się z lekarza, pracownika socjalnego i innych specjalistów. O ile nic nie pomieszałam to bardziej szczegółowych informacji mozesz dowiedzuieć się w Powiatowym Zespole d/s Orzekania o Niepełnosprawności działającym najczęściej przy PCPR.a zasiłek teraz wynsi 153zł.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.