To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

chrupki kukurydziane

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Justyna1
Witam. Mam pytanko. Czy chrupki kukurydzine zawierają bialko mleka krowiego? Mój synek jest na nie uczulony, i wolę się upewnić. A jeśli nie zawierają to od którego m-ca mogę podawać je dziecku. Synek za kilka dni skończy 7 m-cy. Acha a czy znacie jakieś inne ciasteczka które nie zawieraja mleka??
niutus
Chrupki kukurydziane nie zawierają białka mleka. Mogą zawierać sól i tłuszcz, wyszczególnione to jest w składzie surowców.
Ja dawałam chrupki mojej córce gdy skończyła 5 miesiąc życia. Świetnie uczą dziecko żucia. Można podawać jeszcze chleb ale uważać czy nie występuje uczulenie na gluten.
Maciejka
Gluten wprowadza się od 10 miesiąca!!! Nie wcześniej! Ja dawałam chrupki jak dziecko już samo siedziało. Ciasteczek wcale nie musisz jakoś szczególnie w dziecko wpychać. Przyjdzie i na nie czas. Jest kilka takich, które nie maja mleka, ale taiemu maluchowi, to ja bym piekła sama. Ok. 12 miesiąca zycia można próbować z innymi (sklepowymi) produktami. Ja tak robiłam z moim skazowcem białkowym. Bo młodszemu, który nie ma alergii dawałm wcześniej jakieś sklepowe rzeczy. Może lepiej zamiast ciastek kup taki chlebek chrupki kukurydziany lub kukurudziano-ryżowy. Tylko poczytaj na etykiecie czy tam nie ma mleka albo serwatki. Albo np. wafle ryżowe.
ewabi
Ciastek bez dodatku mleka w proszku nie ma zbyt wielu. Ja mam sprawdzone kilka rodzajów, ale wszystkie są jeszcze bez jajek - pierniczki uszatki, wiatraczki holenderskie i holenderskie złotokose oraz herbatniki typu petit beurre - ale tylko Elitki z Jutrzenki.
ASIAH
Witaj. Ja mojemu Marcinkowi wprowadziłam ciasteczka chrupaczki z BOBOVITY też jest uczulony na białko mleka krowiego ma teraz 14 miesięcy cały czas je i nic się nie dzieje a chrupki kukurydziane są bezpieczne bo bezglutenowe.
Sabina
CYTAT(ewabi @ nie, 08 lip 2007 - 13:31) *
Ciastek bez dodatku mleka w proszku nie ma zbyt wielu. Ja mam sprawdzone kilka rodzajów, ale wszystkie są jeszcze bez jajek - pierniczki uszatki, wiatraczki holenderskie i holenderskie złotokose oraz herbatniki typu petit beurre - ale tylko Elitki z Jutrzenki.


Nasza Zuzieńka jest tak mocno uczulona na mleko, że nawet wiatraczków nie może. icon_sad.gif A ostatnio niechcący kupiłam chrupki ze śladowymi ilościami mleka, nie przeczytałam składu, myśląc, że to przecież tylko grys kukurydziany. I w domu niespodzianka. Ona nawet śladowych ilości nie może.
Nie które krakersy są bez mleka i delicje. Mają śladowe. Ale za to są z jajkami. U nas rewelacyjnie sprawdziły się te taki chlebki tekturki kukurydziany, do dzisiaj wszyscy lubią. icon_smile.gif
Justyna1
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Po pracy pójdę do sklepu i poszukam mu czegoś nowego. Cociaż trochę mnie zastanawia. bo daję mu od kilku dni chrupki kukurydziane i ostatnio robi kupki ze śluzem. Żadnych innych nowosci nie wprowadzałam. Czy te chrupki mogę być tego przyczyną?

MamaKaroli
CYTAT(Maciejka @ nie, 08 lip 2007 - 11:14) *
Gluten wprowadza się od 10 miesiąca!!! Nie wcześniej!




W nowym kalendarzu żywienia gluten wprowadza się wcześniej ( w niewielkich ilościach).
Ja swojej córce chrupki kukurydziane dawałam od piątego miesiąca i to prawda, że uczą one dziecko żucia icon_smile.gif
Sabina
CYTAT(MamaKaroli @ wto, 17 lip 2007 - 00:06) *
W nowym kalendarzu żywienia gluten wprowadza się wcześniej ( w niewielkich ilościach).
Ja swojej córce chrupki kukurydziane dawałam od piątego miesiąca i to prawda, że uczą one dziecko żucia icon_smile.gif


Nie polecam wprowadzać glutenu za wcześnie, im później, tym lepiej. Przetestowałam to już i leczyłam Antka na coś podobnego do celiakii.
Chrupki kukurydziane, jak sÄ… z samej kukurydzy, glutenu nie zawierajÄ….

Uczą dzieci gryzienia i też uważam, że są dobre.
Tym nie mniej wiele zależy od producenta i dodatków. Mogą uczulać też i chrupki. Niestety icon_sad.gif

Moja Zuzia np. uczulają ją wszystkie bez mleczne kaszki, nawet kleik kukurydziany - dlaczego? Nie mam pojęcia.
Nikt nie wie. Alergolog mówi, że tam są dodatki, które często uczulają. icon_sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.