To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Testy skórne,a histamina.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kama_
Witam
Byłam z corka na testach skórnych icon_confused.gif
Jeśli chodzi o jakłko,seler i pietruszke to rozumiem ,że rumień i bąbel jeśli był tzn. ,że Kamilka ma alergie na to własnie pożywienie icon_cry.gif Niestety nie rozumiem jednego wyniku.Na samym końcu testu była zakropiona histamina i tu była największa reakcja,najwiekszy bąbel i najszybciej się zaczerwieniło.
Co to oznacza?Może ktoś wie? icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Małgoś.dz
Oto co znalazłam w necie na temat histaminy:

"Histamina jest jednym z głównych mediatorów jakie wyzwalają się w ustroju pod wpływem reakcji antygenu z przeciwciałem, w przebiegu alergii wczesnej. Uwolnienie histaminy doprowadza m.in. do: wstrząsu anafilaktycznego, astmy, pokrzywki, kataru siennego."

oraz:
"Bąbel pokrzywkowy, wykwit skórny powstały w następstwie wyzwolenia się w skórze właściwej, w przebiegu odczynu alergicznego, histaminy, przez co dochodzi do zwiększonej przepuszczalności naczyń krwionośnych, a następnie do nagłego, ale zwykle krótkotrwałego obrzęku na ograniczonej powierzchni.
Przypomina wykwit, jaki powstaje na skórze po dotknięciu jej pokrzywą, towarzyszy mu silny świąd."

Pamiętam, jak sama robiłam testy alergiczne, to żaden alergen "nie zadziałał", natomiast Histamina - jak najbardziej wyskoczył bąbel.
Lekarz powiedział, że jest to normalne i jak najbardziej pożądane zjawisko. Znaczy tyle, że nastąpiła prawidłowa reakcja organizmu.
Przynajmniej tak zrozumiałam z tego, co alergolog mówił.
kama_
małgosiu,
icon_smile.gif dziekie wielkie,czyli jak jest bąbel przy histaminie to znaczy,że o.k.
Czyli powinnam się cieszyć z tego jedynego "bąbelka" icon_razz.gif
Pozdrawiam
eDorka
Jezeli przy histaminie pokazal sie duzy babel to bardzo dobrze. A przy testach oznacza to tyle, ze dziecko nie bralo lekow p/histaminowych i ze wyniki testow sa miarodajne. Przy braniu w/w lekow testy prawdopodobnie nic by nie wykazaly.
kama_
edorka, teraz to juz uspokojona jestem bardzo wink.gif
Dzięki wielkie jeszcze raz;)
Martwie siÄ™ tylko tym uczuleniem na roztocza icon_cry.gif
Pozdrawiam
kaskasto
Kama nie wiedziałam, że mała ma uczulenie na coś. Straszne. Mam nadzieję, że przejdzie jej. Domi też ma alergie. Tylko nie wiem na co najprawdopodobniej jakies pyłki. Dostaje leki wziewne. Berodual N i Budesonid Mite a i jeszcze syropek Clemastin. Od 1,5 miesiąca ma kaszel i nie ma poprawy. icon_cry.gif Mamy się zgłosić na wizytę za 9 dni jak do tego czasu nie będzie poprawy to nie wiem może dostaniemy skierowanie na jakieś badania? Zobaczymy.
Narazie pozdrawiam. Ucałuj Kamilkę
Kaskasto wink.gif
[/list]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.