To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy starając się o dziecko można opalać się na solarium?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Desire
Hej wszystkim staraczkom i brzuchatkom i doswiadczonym matkom.

Mam pytanie czy starajac sie o dzidziusia mozna korzystac z solarium? Moze to glupie pytanie, ale ktos mi powiedzial ze solarium moze szkodzic.. sama nie wiem na co i jakim prawem, ale troche mnie to zaniepokoilo bo lubie sobie od czasu do czasu podrasowac kolorek . No i zachodzi pytanie co z naturalnym sloncem - w koncu mamy wakacje? Czy starajac sie o dziecko mozna sie opalac - w granicach zdrowego rozsadku oczywiscie - czy nie? Czekam na wasze opinie!

Pozdrawiam
staraczka - Desire icon_cool.gif
eni20
mysle ze mozna, ja tez chodzilam czasem na solrium w trakcie staranek, a w pierwszej ciazy to jak juz bylam zafaslkowana to chodzilam,ale jeszcze nie wiedzialam, mysle ze z umiarem to mozna wszystko:)
kn.17
Wiem, że solarium jest niewskazane dla kobiet w ciąży. Słyszałam nawet o takim przypadku, że babka chodziła przez całą ciąże na solarium, a po porodzie okazało się, że dziewczynka, którą urodziła jest niepełnosprawna. Szkodzi oczywiście promieniowanie, które na dłuższą metę może doprowadzić do różnych tragedii.
A jeśli chodzi o staraczki, to wydaje mi się, że solarium nie szkodzi, podobnie jak opalanie się na słońcu. Nie szkodzi w potencjalnym zajściu w ciąże i w utrzymaniu jej na początku.
Pozdrawiam cieplutko!

Ps. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić
konto_usunięte
chodzi zwłaszcza o przegrzewanie, które w ciąży nie jest wskazane. myślę, ze gdy się w ciąży nie jest- można solarować, jak ktoś lubi 08.gif
owiwia7
Ja w pierwszej ciąży leżałam w szpitalu i była dziewczyna we wczesnej ciąży, chodziła na solarium i niestety płód obumarł.. nie wiadomo czy to od tego, ale lekarze powiedzieli, że duża szansa... wiec nie wiem, pewnei zależy od osoby...
~*SaaRaa*~
Ja tam mysle,ze jak jest juz sie w ciazy to nalezałoby sie 10 razy zastanowic przed pojsciem na solarium.... ja jesli zajde w ciaze, to bede nawet 1000 razy zastanawiała sie przed wszystkim co bede chciała zrobic icon_wink.gif Bo lepiej sobie odpuscic....a miec pozniej czyste sumienie i nie martwic sie ,ze fasolce mogło cos zaszkodzic.
Jesli o staraczki chodzi....to hmmm...nie mam pojecia czy solarium ma jakikolwiek wpływ... ja tam lubie od czasu do czasu sie wygrzac icon_smile.gif Ale z umiarem icon_biggrin.gif
Desire
hejka dziewczyny - dziekuje za wypowiedzi icon_smile.gif. Jak na razie upewnilam sie w tym ze jednak solarium i opalanie na sloncu podczas staran nie ma wplywu na poczecie, a co do samej ciazy i wspomnianego tematu - w wiekszosci gabinetow z lozkami do opalania wisi informacja kto moze opalac sie na solarium a kto nie, ciaza jest jednym z pierwszych przeciwskazan - to wiem icon_smile.gif. Dziekuje ciepluto za wszystkie komentarze
eni20
oczywiscie chodzilo mi ze mozna wszytsko w tarkcie staranek:) w ciazy oczywiscie solarium jest przeciwskazane, nawet juz nie chodzi o to promieniowanie,ale o cieplo nie mzona sie przegrzewac, sauna tez odpada i gorace kapiele.
mama nadzieja
słyszałąm jak moja kosmetayczka radziłą jednej klientce w ciąży, żeby sobie wybiła solarium w ciąży, ale myślę że w staraniach nie ma co przesadzać, jeśli stosuje się umiar...
Ania1984
Hej kobietki!!!
Ja jestem juz mamusia i w czasie staran o bobaska tez chodzilam na solarium i opalalam sie na sloneczku.
Oczywiscie jak zaszlam w ciaze to oba warianty opalania poszly w odstawke.

Ania mama malej Marysi
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.