To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Odkurzacz centralny

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Roberta
Jestem na etapie projektowania domu i wymyślania różnych rzeczy, które się przydadzą.
Czy przyda mi siÄ™ odkurzacz centralny?
Czy któraś z Was ma takie cudo i jeszcze na dodatek jest zadowolona?
myszka
Moja siostra ma i bardzo sobie chwali.
ilona
Odkurzacz centralny to jedna z najlepszych rzeczy jaka mi sie w zyciu zdarzyla.
Polecam namietnie icon_biggrin.gif
Maciejonka
Ja nie mam, ale jezeli kiedykolwiek będę miała swój dom napewno bedę miała tez odkurzacz centralny.
W bloku moge tylk pomarzyc o tym niestety.
użytkownik usunięty
Moi rodzice majÄ… i sÄ… zadowoleni.
Monika_D
tez mam i jak dla mnie super sprawa.
truska
Jak mieszkałam w domku mielismy odkurzacz centralny, polecam bardzo.
Poniewaz cały kurz wyrzuca na zewnątrz domu, super sprawa

Roberta Bez zastanowienia projektuj w domu odkurzacz centralny
Roberta
Widzę 100% zgodność, a podobno gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie.
No to też sobie każę odkurzacz centralny!

To jeszcze mi powiedzcie jakiech firm macie te odkurzacza, poproszÄ™ blagam.gif
aronka
Jeśli można, Roberta, to ja się podczepię z pytaniami.
Jaki jest koszt samego odkurzacza i instalacji tego wszystkiego? No i też zapytam o firmę.
W ogóle jakby ktoś opisał tak czarno na białym, jak to wygląda... Taka rura to długa jest? Czy to dużo dziur w ścianach do tego odkurzacza? I to tak całkiem na zewnątrz wylatuje? Śmieci raczej nie? ... icon_wink.gif icon_lol.gif
No widzicie, zielona jestem kompletnie w temacie icon_redface.gif , a pomysł mi się spodobał.
Roberta
Aronko, chyba najprościej będzie, gdy wkleję kilka stron różnych producentów, gdzie są śliczne, poglądowe rysunki, na których można zobaczyć układ wszystkich rur.

Ogólnie rzecz ujmując:

w pomieszczeniu typu garaż, kotłownia, czy inne gospodarcze instaluje się jednostkę centralna, która jest połączona specjalnymi rurami o podwyższonych parametrach i o łagodnych kolankach z gniazdami rozmieszczonymi po całym domu. Do gniazd podłącza się długą rurę=wąż (8-10 m) i można odkurzać, bez noszenia odkurzacza, bez kabli.
Jest możliwa opcja gniazda, która nazywa się "automatyczna szufelka". Jest to szczelina na poziomie podłogi, w którą wmiata się śmieci. Przydaje się to w kuchni, w holu, gdzie są ubłocone buciska, czy przy kominku, gdzie sypie się z drew.
Jednosta centralna musi mieć wyjście na zewnątrz budynku i w ten sposób powietrze brudne z kurzem jest usuwane z wnętrza, co jest polecane alergikom. "Grubsze" śmieci zbierają się w zbiorniku jednostki centralnej.

Na jednej ze stron napisali, że jedno gdniazdo pozwala na odkurzenie powierzchni mieszklanej do 100 m kw. Ale to chyba bez ścian działowych...

Ceny - jeszcze tego nie przyswoiłam. Nie potrafię podać informacji w sposób skondensowany.

A teraz obecane "sznurki"

https://www.beam.com.pl/installation.html

https://pl.fawas.at/pol/php/content/index.php

https://www.odkurzacze-centralne.com.pl/

https://smart.info.pl/


To tylko część firm, które można znaleźć w sieci. Jest duż konkurencja, dlatego przydała by się jakaś firma z polecenia.

PROSZĘ, blagam.gif POLEĆCIE COŚ!
ifoni
Mamy i zadowoleni jesteśmy bardzo. Cieszę się, że mąż mnie namówił icon_biggrin.gif
Koszt instalacji zależy od tego jak duży dom (mieszkanie) i ile gniazdek planujecie. U nas mamy jedno gniazdko na parterze, drugie na poddaszu (oba w przedpokojach) i trzecie w garażu, coby samochód odkurzyć. Dom ma 120m2 pow. użytkowej. Koszt instalacji w naszym przypadku (rury, złączki i kolanka) to ok. 200 zł. Mąż zakładał sam, bo w sumie to było proste, a jeszcze gość, u którego kupowaliśmy wytłumaczył co i jak.
Odkurzacz mamy firmy - FAWAS DuoVac Simplici T 523 E/C. Odkurzacz kosztował ok 2000 zł, ale sprawdza się super. Można kupić tańszy w zależności od tego co kto potrzebuje i jaka powierzchnia do odkurzania itd.. Wąż wzięliśmy 9m i spokojnie wystarcza na cały jeden poziom domu.
Gnizdko nad podłogą ładnie zaślepione więc nic nie widać.
Polecam w 100%
Roberta
FAWAS - to była pierwsza firma, która mi wpadała w oko.
ifoni
Szufelkę mam w kuchni, przydaje się, bo zamiast zmiatać schylając się nogą naciskam i wciąga śmieci, a zmiatam szczotką na kiju. A zamontowana jest w meblach (tuz nad podłogą). Nie mam aparatu cyfrowego bo zrobiłabym zdjecie. Aha, koszt szufelki był spory w porównaniu do reszty bo ok. 200 zł.
aronka
Roberto, ifoni, wielkie dzięki!
Chyba rzeczywiście warto w to zainwestować. A przyznam, że spodziewałam się większych kosztów.
O tej "szufelce" kiedyś wspominał mój mąż, przypomniałyście mi. icon_smile.gif
Jesteśmy na etapie adaptacji projektu domu, instalacji itd. Trzeba w takim razie dorzucić kolejną. Koniecznie! icon_smile.gif
Mam nadzieję, że namówię męża... wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.