To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak nauczyc wydmuchiwac nosek?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ciao
ostatnio corka zalapala katarek i w koncu stwierdzilam ze czas zeby nauczyla sie go wydmuchiwac,pokazywalam jak sie to robi ale niestety nie zalapala,probowalam tez ze swieczka na zasadzie zeby noskiem ja zdmuchnela i tez nie bardzo jej to idzie
Macie jakies pomysly?
mamaWiki
U nas mój mąż jest mistrzem w czyszczeniu noska ...ma dużo cierpliwości i Wiki zawsze się dobrze bawi wręcz sama bierze chusteczkę i dmucha...z tego co wiem zaczynali chyba od udawania kaczki czyli zaciśnięcie nosa i mówienie a potem doszły kolejne elementy...długo spokojnie jej tłumaczył że "baba" jej dziurkę zatyka i że będzie lepiej oddychać, pokazywał jej kilka razy, jak jej wyjął gilka z nosa to też jej tłumaczył że to jest "be" i trzeba jak najszybciej wydmuchać z nosa ..mój mąż ma jakiś dar że bardzo spokojnie i zachęcająco mówi, .. w każdym razie jak już uda jej się wydmuchać babkę to oczywiście pochwałę dostaje...tak samo przekonał Wiki do obcinania paznokci sama bierze nożyczki i siada mu na kolanach...już nie muszę się skradać w nocy żeby jej obciąć paznokcie
Jasiucha
Moja córa nie kuma jeszcze abstrakcyjnych opowieści a dmucha w chusteczkę, chociaz nie zawsze skutecznie - ale się stara i podejmuje próby icon_wink.gif
Pytam ją jak się kwiatki wącha wtedy ona szybko wciąga i wypuszcza powietrze nosem (robi to dość płytko, gilów nie wciąga do gardła).. Wykorzystuje też momenty jak kichnie, jak pytam co zrobiła to probuje powtórzyć 08.gif

Paznokcie zawsze obcinałam i obcinam na czuwaniu, nigdy na śpiocha.. na niby jednego obcinam sobie, jednego ulubionemu misiowi i jednego Ali 08.gif
olivia
Szerze to nie wiem co to jest uczenie dziecka wydmuchiwac nosek , moja corcia majac ok 1,5 roku sama zaczela , az w szoku bylam z obcinaniem paznokci tez nigdy problemu nie bylo , moje dziecko wspaniale jest 08.gif tylko zabawek zbierac nie chce 29.gif
ciao
no i musze sie pochwalic 03.gif corka po paru dniach zajarzyla na czym to polega,zamyka buzke i ladnie dmucha w chusteczke,szkoda tylko ze katarek jest lejacy bo ona bardzo chce zobaczyc swoje kozunie(wiec podrzucam jej tam jakiegos paproszka)i dziecie ma radochy co niemiara ze jest TAAAAAAAAAAAAAKA DUZA i sama potrafi wydmuchiwac nosek wink.gif
Dzieki za Wasz porady
dynastia15
Witam, moja córka ma już prawie cztery lat i nadal nie potrafi wydmuchać noska, pomimo że próbuje nie udaje jej się, a katar ma właściwie ciągle icon_sad.gif(, nie mam pomysłu jak ja nauczyć dmuchać nosek icon_sad.gif(
Jasiucha
CYTAT(dynastia15 @ śro, 25 lip 2007 - 13:21) *
Witam, moja córka ma już prawie cztery lat i nadal nie potrafi wydmuchać noska, pomimo że próbuje nie udaje jej się,

mój mąż ma 29lat i też nie umie 08.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.