To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ból gardła

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

justapl
od trzech tygodni boli mnie gardło , pierw miałam angine , po antybiotykach mi nie przeszło 32.gif
pojechałam na dwa dni do teściowej i tam niebolało 03.gif
dzisiaj wróciłam i znowu nic nie moge przełykac, czy przyczyna moze byc to że w domu jest goraco?
i jakie dobre tabletki żeby choć na chwile przestało boleć , bo nic niemoge jeśc oprócz jogurtu 13.gif
znacie jakiś dobry sposób? 02.gif icon_neutral.gif

aronka
Jeśli chodzi o tabletki, to przeciwbólowo działa Orofar do ssania, ale on jest podobno dobry na początku i nie za długo, właśnie przy dużym bólu, bo wysusza gardło. Z kolei takie niewysuszające to np. Tantum Verde, Chlorchinaldin.
Spróbuj płukać np. Septosanem albo wodą z wodą utlenioną. Nie wiem, jaki proporcje, ja leję trochę wody utlenionej "na czuja". wink.gif
Niestety, też mam często problemy z gardłem, możliwe, że przez klimatyzację w pracy. Znam tak potworny ból gardła, kiedy strach przełknąć ślinę... Wtedy to już biorę po prostu tabletki przeciwbólowe... 13.gif

Zdrówka życzę!
Sabina
Gardło często mnie bolało z przesuszenia powietrza - na to idealny jest Tonimer do psikania,
to taki nawilżacz, nawet kilkanaście razy można psiknąć

i islamint (to też nawilża) do ssania.

A do odkażania Tantum Verde też w tabletkach.

Płuczemy wodą z sodą. Łyżeczka na szklankę ciepłej gotowanej wody.

Czyli tak:
1) płuczemy
2) psikamy
3) ssiemy

Może to być alergia na coś, lub pleśniawki po antybiotyku. Albo podrażnienie od tabletek do ssania, albo nawrót choroby.
Tak czy inaczej te specyfiki bardzo pomagają. W skrajnych przypadkach u mnie miałam płyn do płukania robiony. To była gliceryna z jodyną i vitaminami A i E.
Każdy lekarz może zlecić. Podobno kiedyś tylko tak leczono anginę, jak nie było antybiotyków - tak twierdzi moja laryngolog icon_smile.gif

Lizia
Sabina, dobrze gadasz icon_cool.gif Oczywiście między tym płukaniem, psikaniem i ssaniem no i jedzeniem i piciem trzeba zachować odstęp conajmniej 20 min, żeby nie wypłukać tego co się wypsikało, nie wyssać togo co się wypłukało i.t.p.
dorothyz
Na ból gardła bardzo dobre i jedyne chyba skuteczne tabletki przeciwbólowe to Ketonal forte, niestety na receptę.
justapl
ale ketonal to chyba bardzo silny srodek jest?/
dorothyz
W sumie silny ale jest dobrze tolerowany przez organizm. Może dlatego, że jest dosć silnie działającym środkiem pomaga własnie na bardzo ostry ból gardła. Uwierz mi ja dokonale wiem co to znaczy płakać z bólu gdy gardło boli icon_sad.gif przy takich bólach gardła które ja mam np. przy anginie lub zapaleniu migdałków-bóle porodowe to nic!! 03.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.