To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Parowar

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Użytkownik usunięty
Po półtorarocznym biadoleniu, że bardzo bym chciała mieć, mając na uwadze dobro własnych dzieciów (i swoje też), przy okazji spalonego telewizora (i zakupu nowego na raty), nabyliśmy parowar. Chodził za mną dłuuuuugo, aż w końcu się stało. Mam go trzy dni i NIE MAM POJECIA, jak obywałam się bez niego!!! Gotowanie obiadów, robienie jajecznicy, ryżu na kolację, jajek na śniadanie jest BAJECZNIE proste, potrawy PYYYYYCHAAAA!, nie ma przypalania (jestem mistrzynią w przypalaniu garów), pamiętać nie trzeba, bo czasomierz sam wyłączy urządznie, myje się toto banalnie łatwo. Słowem - naprawdę polecam...
Lizia
[użytkownik x],
Jakiej firmy kupiłaś to cudo? Ja od dawna się zbieram do zakupu takiego ustrojstwa. Mam tylko 2 wątpliwości:

Czy rzeczywiście będę go używać, bo jedzenie na parze jest takie bezsmakowe...
Jakiej firmy kupić, żeby nie żałować, że nie ma takich to a takich funkcji...

W akcie desperacji przybierałam się do zakupu Thermomixa...
Użytkownik usunięty
Lizia, Thermomix jest mocno przereklamowany. Serio. Już pomijam fakt, że za tą cenę kupisz 10 parowarów z najwyższej półki...

Ja nabyłam najnowszy model Tefala.

Jedzenie dobrze zrobione z pary wcale nie jest bezsmakowe! Naprawdę! Rybka jest palce lizać, a gotowany z nią jednocześnie ryż śmiało mogłabyś podawać z cynamonem - w ogóle nie jedzie rybką. Ja też miałam obawy, ale żarełko naprawdę pierwsza klasa!
Małgoś.dz
Ja tez jakies 2 miesiące temu kupiłam nowy model parowara Tefala i potwierdzam słowa [użytkownik x], ze jest świetny.
Fasolka, czy brokuł, czy jakiekolwiek inne warzywa - palce lizać. I do tego szybko przygotowane, bo parowar ma funkcję "Vitamin +", czyli dwukrotnie szybszego gotowania, niż przy parowaniu zawykłym. I witaminy zostają w warzywie, nie wylewamy ich z woda, tak jak przy tradycyjnym gotowaniu.
Aaaa, i jedzenie wcale nie musi być mdłe, czy bez smaku. Ja warzywa posypuję solą i juz. icon_smile.gif
(nie)dzielna
Małgoś, [użytkownik x] ja też przymierzam się do zakupu Tefalowskiego parowara. Czy to jest ten model https://www.allegro.pl/item214846668_parowa...drowy_duch.html czy może ten https://www.allegro.pl/item213818956_parowa..._jedzenie_.html.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty
niedzielna, ja mam ten drugi.

I nie tylko warzywa w nim robię. Ja już żyć bez niego nie mogę! Jajka na miękko (twardo) - parowar. Parówki - parowar. O warzywach i owocach nie wspomnę. To jest super oszczędność czasu! Ja jestem sceptykiem, rzadko podniecam się maszynami do wszystkiego, ale to naprawdę jest BAJER!

Aha... no i w kieckach coś mi się luźniej zrobiło przez tą beztłuszczową paszę 06.gif
Małgoś.dz
Ja tez mam ten drugi, chociaż nie...ja mam wersję ekonomiczną (znaczy trochę tańszą), bez wyświetlacza LCD (do szczęścia mi niezbędny nie był icon_smile.gif ).
(nie)dzielna
Dziękuję za odpowiedź, mówisz [użytkownik x] luz w kieckach, no to już się nie zastanawiam 03.gif
Użytkownik usunięty
Jak my kupowaliśmy, ten nowsiejszy był po prostu w promocji. Starszy bez wyświetlacza kosztował 349, a ten nowszy - 299 icon_smile.gif
magdalenka
Dziewczyny a możecie napisać np. o czasie potrzebnym do ugotowania np. ziemniaków? nie wyobrażam sobie /jeszcze?!/ ryby innej niż smażona/grillowana. A jarzyny, np. kalafior, to jak długo? tak w przybliżeniu?no qrcze, zastanawiam się, zastanawiam. Czy wiecie coś o promocjach parowarów?

pozdrawiam, m.
magdalenka
i jeszcze: jajka też? i ryż? no qrcze naprawdę jakoś tak trudno mi w to uwierzyć, bo ryż to chyba bardzo długo się gotuje, prawda?
m.
Użytkownik usunięty
Ryż na miękko gotuje się 30 minut. Ja metodą prób i błędów doszłam do tego, że najlepszy jest taki po 25 minutach. Zwłaszcza mój ukochany Basmatti.

Brokuły, marchew, kalafior i inne warzywa gotuje się 20-25 minut.

Jajka gotowałam ostatnio na twardo - wyszły mi IDEALNE po 10 minutach (parowar ma takie specjalne wgłębienia na jajka).

Parówki gotuję 10 minut - są super.

Na parowarze są podane czasy gotowania odpowiednich produktów.

Promocja jest w Euro, ale tylko do 26 lipca.
okko
[użytkownik x] mam pytanie czy ty masz może ten model?

https://www.allegro.pl/item291793771_parowa...o_smacznie.html


czy ten może

https://www.allegro.pl/item290597220_parowa..._jedzenie_.html


Pytam bo właśnie zaczynam dojrzewac do zakupu.

Co prawda mam Thermomix ale nie wszystko się w nim da robić.
Sarkos
Potwierdzam. Świetna i bezpieczna rzeczy (byle nie stawiać pod szafką, bo zostanie zgładzona przez parę icon_smile.gif ). Mam Tefala, model 7001, drugi od góry. Ten najwyższy model, ma już metalowe pojemniki i chyba działa na trochę innej zasadzie. Parowar nie tylko przyrządza dobre i zdrowe jedzenie samodzielnie, jest też łatwiutki w czyszczeniu. Jedeynie suszenie może sprawić problem - wszak to cztery duże plastikowe elementy+miska na ryż.

Andrzej
Agnieszka.zg
ja mam kombiwar a tydzien temu kupiłam szybkowar i sobie siedzę tu pisze a ziemniaczki się gotują już 5 min. więc czas ich sie już kończy i trzeba odcedzić . jedzonko tez jest smaczniutkie a tak na marginesie to ryż gotowałam ok. 5-6 min. pychota
magdalenka
No to też wreszcie kupiłam. I co? i nic, bo stoi, bo nie wiem, co w nim zrobić icon_smile.gif

Jeżeli macie jakieś przepisy /ryby, mięsko/, to mam wielką prośbę: czy mozecie je wrzucić, na pw lub mniam mniama?

Bardzo proszę!
isllandia
[użytkownik x], Małgoś- czy możecie podac konkretny model tego urządzenia marki tefal, bo stronki mi się nie otwierają ? Chciałabym również zapytać o orientacyjną cenę tego urządzenia.
wiesiołek
jedzenie na parze bezsmakowe icon_question.gif
Toż własnie na parze najsmaczniejsze i najdelikatniejsze są warzywa: brokuł, papryka, fasolka szparagowa. .. Te z wody nawet isę nie umywają do parowarowych.
fifafo
tutaj takie a allegro znalazłam https://www.allegro.pl/search.php?string=pa...fal&order=p
a ile one energii czerpią ??
to mnie najbardziej interesuje
[użytkownik x] powiedz teraz z perspektywy czasu jak ci sie sprwuje i czy nadal zachwyt trwa icon_smile.gif)
Użytkownik usunięty
CYTAT(annakto @ Tue, 15 Jul 2008 - 17:16) *
tutaj takie a allegro znalazłam https://www.allegro.pl/search.php?string=pa...fal&order=p
a ile one energii czerpią ??
to mnie najbardziej interesuje
[użytkownik x] powiedz teraz z perspektywy czasu jak ci sie sprwuje i czy nadal zachwyt trwa icon_smile.gif)


Zachwyt trwa, jak najbardziej! Obgotowywanie ziemniaków do zapiekanek doszło do kanonu kuchni parowarowej icon_wink.gif Sprzęt sprawdza się nadal świetnie, a my przyzwyczailiśmy się już do smaku potraw z niego i naprawdę taka kuchnia nam pasi. Mojemu mężowi najbardziej.

Jeśli chodzi o energię, to bierze 2000W w pierwszych 10 minutach (kiedy jest to najmocniejsze uderzenie pary, które nazywa się vitamin+), a potem bodaj 680W.
Potwora
Ja mam ten model https://www.allegro.pl/item398227518_parowa...n_vitamin_.html
i oczywiście dołączam do zachwytów, najlepsze są warzywka, ziemniaczki mniam mniam, brokuły, kalafior, marchewka - pyszności, zupełnie inny samk ( na plus oczywiście). Miesko mi tylko nie podchodzi ale może się przyzwyczaję, właściwie to musze bo całą rodziną przechodzimy na dietę.
Potwierdzam, urządzonko warto kupić!
dink
no niestety - te wszystkie parowe bajery może i są zdrowe, ale smacznego mięsa w nich nie da się przyrządzić - chyba, że ktoś lubi mdłe i blade icon_smile.gif
Lizia
CYTAT(dink @ Mon, 04 Aug 2008 - 13:24) *
no niestety - te wszystkie parowe bajery może i są zdrowe, ale smacznego mięsa w nich nie da się przyrządzić - chyba, że ktoś lubi mdłe i blade icon_smile.gif

Ja już jestem przekonama do zakupu, tylko ta opinia mnie zmartwiła...
Chyba to jednak jest kwestia odpowiedniego przyprawienia.
Jak przygotowujecie warzywa, mięso, a może jakieś inne dania?

Bardzo proszę o szczegółowe przepisy
Agnieszka.zg
no ja dzis też zakupiłam parowar tylko wiem że nie będę miała instrukcji po polsku , mam nadzieję że jak go mi dostarczą ti nie będę miałą problemu z jego uruchomieniem a wrazie czego to przecież mam...........WAS...icon_wink.gif)
Meggi
MAM MAM , tez MAM icon_smile.gif) od wczoraj icon_smile.gif echhhhhhh nadal sie poznajemy, narzie zrobiłam tylko warzywka, wczoraj z racji tego, ze późno wieczorem go testowałam to był kalafior z brokułem i marchewka mrozone, dziś świeże no i musze ociupinke dopracowac te czasy gotowania, ale to juz sczegół icon_smile.gif

Mam model Tefala taki :



No wiem wiem icon_redface.gif , ale musiałam sie pochwalić 06.gif

A teraz mam takie pytanie, czy zawsze wylewacie tę wodę, z pojemnika dolnego, w instrukcji jest wskazane, ale przy częstym zastosowaniu to naprawdę konieczne???
lena77
A czy ma ktos parowar Clatronica? Zastanawiam sie mocno nad kupnem, ale ...ta cena? Strasznie niska w porownaniu z innymi. Czy moze mi ktos polecic firme Clatronic, albo tez wrecz przeciwnie?
Agnieszka.zg
ja kupiłam też Tefala ale troszkę inny model ale jeszcze muszę poczekać 1-2 dni zanim go przyslą
Meggi
Mam pytanie, czy nie wiecie gdzie można dokupić te miseczki do ryzu, wiele przepisów jest takich, ze one są niezbedne, ale jedna to troszke za mało jak na moja rodzinkę, fajnie jakbym miała po jednej na pięterko icon_wink.gif Czy ewnetualnie moża je czymś innym zastąpić???

Agnieszka.zg witaj w klubie icon_smile.gif napewno sie zakochasz od pierwszych chwil 06.gif

Ja wczoraj jajka na miekko gotowałam, noramlnie bajka, nic mi nie pękło, nic nie wyleciało no i wkońcu były na miękko no i stać i pilnować nie musiałam.

magdalenka
dziewczyny skąd macie jakiekolwiek przepisy? ja w sieci nie mogłam znaleźć, w książce dołączonej do urządzenia - kicha, kupiłam jedną książkę - tez kicha icon_sad.gif
Meggi
magdalenka tu na stronie Tefala masz kilka icon_smile.gif

Przepisy

więcej mozna na bazie tych przepisów sobie samemu wymysleć, tak mi sie wydaje, zobaczymy jak w praktyce wyjdzie icon_wink.gif


Jutro planuje zrobić poledwiczke wieprzową, pokroić na plasterki przyprawić sola pieprzem, polożyć na to cebulkę i zawinąć w folię, i do lodówki na kilka godzin a potem do parowaru.
Może mi sie uda icon_wink.gif
Meggi
Pierwszy obiadek zrobiony, dzieciom bardzo smakowało, teraz czekam na opinię męża icon_wink.gif
Zrobiłam warzywka( kalafior, brokuł, marchewka, i brukselka) ziemniaczki, i polędwiczki wieprzowe zawinięte w folię wcześniej doprawione czosnkiem, sola i pieprzem oraz na każdy plasterek położyłam cebulkę i paprykę czerwoną. Takie zawinięte paczuszki wcześniej leżały dobre kilka godzin w lodówce. Do tego zrobiłam sos czosnkowy i polałam, wyszło pyszne.

Tyle tylko, że chyba już coś popsułam w moim parowarze icon_sad.gif przycisk witamin+ od początku był jakiś dziwny no i przy drugim gotowaniu już mi się lampka nie włączyła 41.gif
Agnieszka.zg
no i mi przysłali.oczywiście od raz poszło na ostro a więc był ryż , warzywka i rybka choć rybkato mi nie nie za bardzo samkowała. ale mąz był zachwycony.poproszę o inne dania szybkie i łatwe w montazu
Tusiol
My też na parze robimy duuużo rzeczy. Mamy parowar w Thermomixie, ale chcemy dokupić osobny.
U nas ostatnio hit to faszerowana papryka z pary. Pycha.
Kolejna to z przepisów thermomixowych roladki z piersi z ogórkiem i papryką. Szybko się robi a jak fajnie smakuje.

Mięsa też robimy z pary. Mielone zamiast na patelnię to na parę.
Meggi
Euforia chwilowo opadła, dzis miałam ochote wyrzuć ten parowar przez okno 37.gif diabel.gif

Wymysliłam roladki drobiowe, i żeby było szybciej wrzuciłam ziemniaczki i fasolke szparagowa do parowaru, gotowałam godzinę, a ilośc była podobna do ostatniego mojego obiadu, ziemiaczki po godzinie! były ok, za to fasolka twarda (wiem wina fasolki icon_sad.gif ) Do tego jutro wysle chłopa to reklamować, bo przycisk Vitamin+ nie działa napewno 32.gif

Pierwsze trzy gotowania były ok, a teraz same porazki, ostatnio chcialam dziewczynkom jajka na miękko ugotowac to podałam surowe, a potem to już wyszły na twardo a dzień wczesniej idealne wyszły 32.gif

Echhh, ale czy ktoś mnie pocieszy icon_sad.gif
Użytkownik usunięty
Ja Cię pocieszę Meggi. Mamy parowar od przeszło roku i choć nie gotujemy w nim zawsze (łosoś najlepszy na świecie jest jednak z grilla lub patelni), to jesteśmy z nim bardzo zżyci i bardzo często jadamy zrobione w nim rzeczy. Nie przejmuj się. Czasem są takie dni, że się w zwykłych garnkach obiad spali przytul.gif

Co do jajek - ja je umiem ugotować WYŁĄCZNIE w parowarze, WYŁĄCZNIE na jednej półce (tzn. najniższej).

Dawno nie gotuję ryżu i kasz w parowarze. To jednak najlepiej wychodzi z wody icon_smile.gif

Cierpliwości!

A przycisk reklamujcie, bo prawdopodonie dlatego jajka Ci nie wyszły! On odpowiada za pierwsze uderzenie pary przez 5 minut.
Meggi
[użytkownik x] dzieki icon_smile.gif Parowar od piatku w serwisie, do jutra mają sie odezwać w jego sprawie, czekam wiec cierpliwie.
magdalenka
u mnie parowar się nie sprawdził, może brakuje mi pomysłu, co w nim robić, stoi w szafce. Szkoda mi teraz kasy, szkoda icon_sad.gif.
Jak mam potem całe ustrojstwo myć, to wolę jeden garnek, np. po gotowaniu ziemniaków czy jajek. Naprawdę tak nie macie??
gosma
My mamy od ponad pół roku taki jak Meggi i ja jestem zachwycona i faktycznie jak pisała [użytkownik x] czasem jest taki dzień że nie wyjdzie ale uważam że to był super nabytek. Robiłam w nim nawet wołowinę - owszem długo się dusiła bo jakąś 1,40h ale...mniam. Mięso z parowaru nie jest mdłe - sekret tkwi w odpowiednim przyprawieniu - najlepiej jak poleży w przyprawach nawet ok 6 h albo najlepije nockę. Jak ktoś bardzo bardzo lubi to zawsze można np piersi najpierw obsmarzyć skórkę - tak ściąć na sekundę z dwóch srton na patelni i potem do parowaru - też ekstra smakuje. No i dod ań parowarowych dobrze jest zaserwować jakiś ekstra sos - jaskiś 7 wysp lub na bazie jogurtu....coś co trochę pokropi danie.
Warzywak samkują zupełnie inaczej niż z wody
[użytkownik x] a jajek nie robiłam......muszę spróbować hmmm
Meggi
U mnie jajka na miękko wychodza tylko jak robię chłopu lub córkom, takie akurat jak JA lubię, troszke twardawe żółtko i srodek rzadki, niestety jak tylko robię sobie wychodza surowe 29.gif 21.gif Czas robienia zawsze taki sam, i jajka z tej samej paczki, no i co ja robię nie tak 32.gif

Warzywka sa super, ostatnio ciut zaniedbałam gotowanie w parowarze, tzn wogóle chęć do jakiegokolwiek gotowania mi odeszła, ale najczęsciej używam do gotowania warzyw do jakiejś pieczeni. Miesa nie robie bo bym musiała dwa razy robić na moja miesożerną rodzinke to ciut pzry maly ten parowar 06.gif

Z myciem nie mam problemu, wkąłdam do zmywarki i po problemie icon_wink.gif
gosma
ja nie mam zmywarki i też nie narzekam przynajmniej jeden sprzęt do umycia a nie 3 gary i patelnia 29.gif
gosma
hej dziewczyny w końcu się wzięłam i jajka w parowarze próbuję ugotować 29.gif co to znaczy - starannie natłuść kokliki?? tzn te wgłębienia w których się je układa ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.