To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

sprzęty AGD

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

(nie)dzielna
Pomału kończymy stan surowy i zaczynam myśleć nad konkretami, pomóżcie proszę.

* Płyta elektryczna w zabudowie czy warto wydać masę pieniędzy na taką - https://www.megamedia.pl/plyta-indukcyjna-e...200-p.php?off=1 nie ukrywam, że jest mój typ numer 1.
* Piekarnik z termosondą czy bez? Czy ktoś użytkuje termosondę i jak to działa? Boscha czy może jakiś inny.
* Zmywarka 45 cm koniecznie jakiś Bosch pod zabudowę ale nie wiem jaki, może coś polecicie.
* Lodówka na pewno nie zabudowana taka: https://www.megamedia.pl/chlodziarko-zamraz...96sk.php?off=-1 bądź taka https://www.megamedia.pl/chlodziarko-zamraz...800wx.php?off=0 Czy dobrze sie sprawuje SbS czy może lepiej wolnosojącą lodówkę i oddzielnie zamrażarkę??? Aha nie zależy mi na kostkarce czy barku.

Sprzęt niekuchenny
* Pralkosuszarka - warto, jakiej firmy??? Dodam, że posiadam dzieci w wieku 7m-cy i 30 lat (monsz), które brudzą się niemiłosiernie, monsz chodzi dużo w koszulach i szału dostaję z prasowaniem ich, a niestety jak ustawię 800 obrotów (żeby nie wyciągać cieknących wodą lumpów z pralki) to potem mam problem doprasować a gdzieś widziałam pralko-suszarkę z jakąś funkcją łatwego prasowania, że suszy a potem nazwijmy to bucha na ciuchy parą i tą parą podprasowuje. Pewnie to tylko bajer a może jednak.
* Ekspres ciśnieniowy https://www.megamedia.pl/ekspresy-do-kawy-cisnieniowe-z, mój typ Jura Impressa Z5 choruję na niego, jestem maniakiem kawy, inne płyny mogłyby dla mnie nie istnieć. Kosztuje bagatela 6,5 tyś, ale jak kupię na firmę i zliczę VAT i podatek to wyjdzie 4,3tyś (co i tak jest maaaaasa forsy). Może jakiś inny nałogowiec poprze mnie w tej decyzji, albo polecić coś tańszego, czy warto dać tyle forsy na Jurę czy jakąś inną firmę wybrać

Obecnie użytkuję małą lodówkę (160cm) i pralkę Candy, zmywarkę Indesit. O ile zmywarka jest w miarę ok (pomijając głośność) o tyle lodówka i pralka są do d...
Przymierzam się do sprzętu Boscha i Electroluxa, bo wyydaje mi się, że u nich cena idzie w parze z jakością, na Smega i Miele mnie nie stać, jestem negatywnie nastawiona do Whirlpoola i Amica. Może jednak dam się przekonać jakimiś rozsądnymi argumentami innymi niż tylko różnica w cenie.
Wiem, że w wielu przypadkach nie warto przepłacać, ale z drugiej strony nie chcę kupić byle kupić. byle taniej. Jak mawiała moja babcia jestem za biedna na kupowanie najtańszych rzezcy.
agabr
Niedzielna odnosnie pralkosuszarki absolutnie tak - pomijajac juz male dzieci , ja mam duze dziecko icon_wink.gif ale podczas wakacji w jeden dzien przepakowuje bagaze , dzieki pralkosuszarce nie mam cudu w postaci wiszacych ubran nad wanna ( generalnie wstret do takiego widoku zdecydowal o kupnie)
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Edi Zet :)
Zmywarka 45, Bosh Silence - super, ma 47 dB i jest super cicha. Cztery lata bezusterkowej pracy prawie non-stop. Ja miałam taką nie do zabudowy. Ale zastanów się czy nie wygospodarujesz 60 cm na większą. 45 dla czteroosobowej rodziny, lub takiej rozwojowej jest za mała icon_sad.gif Jest idealna ze swoją cichością icon_smile.gif do kuchni otwartej na salon. Teściowa ma AIG duża i głośną i to przeszkadza.
Jest i taka 45 Silence do zabudowy. Teraz mam 60 Bosha i już nie mogę się doczekać kiedy ruszę ze zmywaniem.
Lodówki side by side - jak masz dużo miejsca. Moja stoi w spiżarce przy kuchni. Są takie z podłączeniem wody, z filtrem. Musisz mieć do niej dodatkowe podejście wody. Pomyśl już o tym teraz skoroi np. wybierzesz taką lodówkę side by side z kostkarką lodu i filtrem wody.
A kto zna firmę Nardi? Ja sprawdzają się te sprzęty?
(nie)dzielna
Dzięki Edi, właśnie za tydzień, dwa pójdą wylewki a wiem, że te lodówki wymagaja podłączenia wody. Kuchnię mamy dużą, 19m2 do tego spiżarka 5 m2, także miejsce na side by side jest. Na zmywarkę 60 też, tylko czy się wykorzytsa, do szału doprowadza mnie bowiem zapach ze zmywarki 60 u teściów po 4 dniach zbierania naczyń, ja swoją 45 ładuję co dzień i po prostu nie ma tego smrodu stęchlizny.
Kuchnia otwarta na salon z możliwością zamknięcia jej drzwiami przesuwnymi (mam nadzieję tylko okazjonalnie), dlatego właśnie na jak najmniejszej ilości decybeli mi zależy.

malowana a jaką firmę polecasz??? Bo na rynku mnóstwo ofert i mam problem.
Edi Zet :)
SÅ‚uchaj, skoro nie jeste
mama_do_kwadratu
CYTAT((nie)dzielna @ pon, 23 lip 2007 - 00:25) *
Na zmywarkę 60 też

Ja bym brała zmywarkę 60- u mnie 60 Bosch chodzi raz dziennie (4 osoby)
Pralkę też Bosch
użytkownik usunięty
Ja mam Bosha pod zabudowę i jest super. Mam 45 i chodzi codziennie u rodziców 60 i trochę się czeka, żeby ją zapełnić.
Mój Bosh ma jedną wadę. Dostają się tam jakoś resztki bo to sitko jest tak skonstruowane, że się przeciskają i raz na jakiś czas, mąż musi to czyścić

Ekspres do kawy mam taki https://www.djp.com.pl/sklep/product_info.p.../products_id/59
Kawa jest rewelacyjna, mleko super spienione. Ja mimo, że kawę kocham na taki za 6,5 tysia bym się nie zdecydowała (ale ja skąpa jestem 08.gif )

Lodówki kosmiczne. Moje marzenie, ale w mieszkaniu raczej nie do spełnienia (moja kuchnia 10m) Ja mam zabudowaną, jakoś nie pasowała mi wolnostojąca. Nawet jakbym miała miejsce to ja ledwo zapełniam jednodrzwiową icon_smile.gif

O płytrach się nie wypowiem. Mam w mieszkaniu gaz i wolałam z przyzwyczajenia taką opcje (tu też się zdecydowaliśmy na Bosha, piekarnik też)

Na temat pralkosuszarki- bardzo bym chciała, nawet myśleliśmy o samej suszarce, ale wszyscy posiadający znajomi nam odradzili. Podobno nawet bardzo dobre niszczyły im ubrania.
agabr
Jully imo suszarka oddzielna jest znacnie lepsza niz suszarka z pralka .Nieodmiennie polecam miele , nic Ci sie nie zniszczy .b
Małgoś.dz
CYTAT(agnieszkabryndza @ pon, 23 lip 2007 - 19:47) *
Jully imo suszarka oddzielna jest znacnie lepsza niz suszarka z pralka .Nieodmiennie polecam miele , nic Ci sie nie zniszczy .b


Poza zawartości portfela. icon_mrgreen.gif

Miele, ach Miele...moje marzenie...
iwo1
Ja brałabym płytę indukcyjną jest dużo bardziej ekonomiczna w użytkowaniu i co ważniejsze dziecko się nie poparzy nawet jeśli się jej dotknie,trzeba do niej dokupić garnki

Zamiast Boscha kupiłabym firmy Teka .
I
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.