To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Doradżcie, gdzie założyć konto??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tysia24
Dziadkowie chcą założyć konto swojemu wnusiowi i zbierać dla niego pieniążki 06.gif ,troszkę wczoraj pobiegaliśmy po bankach i mam mega mętlik w głowie,może ktoś zdoła mi co nieco rozjaśnić...
A więc,
w PKO wygląda to tak,że oprocentowanie wynosi tylko 0,10% i 5.40zł.(więc w skali roku troszkę się tego nazbiera 32.gif) kosztuje miesięczne utrzymanie konta,
w Banku MILLENIUM konto może być założone na dziecko od 13roku życia,więc odpada,
w Spółdzielczym Banku Gdaśskim,minimalna wpłata to 500zł.więc też nie bardzo 32.gif ,
a w PEKAO S.A,przy likwidacji konta zabierają 19%,przy założeniu wpłata wynosi 300zł i niby nie kosztuje nic utrzymanie konta i wpłaty nie mogą być niższe od kwoty,którą się zadeklarowało przy zakładaniu
ehhhh no i co dalej? blagam.gif icon_razz.gif
użytkownik usunięty
To może niech mu lepiej założą jakiś fundusz
np. coÅ› takiego https://www.lukasbank.pl/oferta_fundusz_sodd.asp
albo to
https://www.ike.edu.pl/42.260.0.0.1.0.shtml
Zwykły rachunek w banku przynosi niewielkie odsetki, a długoterminowe oszczędzanie w funduszach jest bardzo opłacalne, oczywiście jeśli tak jak rozumiem ma to być na przyszłość dla młodego a nie na teraz.Poszukaj
agabr
Zdecydowanie fundusz nie rachunek.b
Ewelinek
podpisuję się pod koleżankami! icon_biggrin.gif

A w PKO BP to niech siÄ™ ugryzÄ…! Mam ich po dziurki w nosie!!!! 21.gif 21.gif 21.gif
użytkownik usunięty
Ja też wybrałabym fundusz. Zresztą chyba coś takiego założymy wkrótce naszym dzieciakom.
kamami
Przy zakładaniu rachunku dla dziecka w funduszu trzeba pamiętać, że wpłacane tam pieniądze są praktycznie nie do ruszenia, aż do ukończenia przez dziecko 18 lat. Trzeba dokładnie przeczytać regulamin, ile rocznie może umorzyć jego prawny opiekun, bo powyżej tej kwoty potrzebna jest zgoda sądu.
kamami
użytkownik usunięty
Kamami, dzięki za informację. Ja o tym nie wiedziałam.
tysia24
Bardzo dziękuję za pomoc!!!!!!!!! Nie miałam pojęcia o funduszach, a dziadkom zależy, żeby systematycznie oszczędzać. Miałam tylko nadzieję, że gdyby były bardzo potrzebne, można ruszyć te pieniążki przed pełnoletnością dziecka icon_sad.gif
Sabina
Jesteśmy zadowoleni z eMbanku - internetowy, świetne zarządzanie kontem, wady: długo się czeka na różne rzeczy, np. karta, umowa, i bank WBK, świetne zarządzanie one line
i internetowo, czeka się na wszystko normalnie, karta 2 tyg itd, oprocentowanie i dostępność kredytów też jest atrakcyjna. (choć nie pamiętam w tej chwili jaki to procent) Oba polecam.
Odradzam PKO BP 21.gif

Nordea - ma opłacalne kredyty icon_smile.gif
irminka2
W niektórych bankach sa konta oszczędnościowe, na które wpłacasz kiedy chcesz i ile chcesz, tak samo z wypłatą (bez utraty odsetek). W ING Bank Śląski oprocentowanie takiego konta to dziś 3,5(jak zakładałam było więcej).
Reklamuje się mocno Polbank z takim samym kontem, wyżej oprocentowanym niż ING, ale oni z kolei nie mają gwarantowanego funduszu bankowego(czy jak to tam sie zwie) czyli ,jakby bank splajtował to z pieniedzy figa.

Irmina
(nie)dzielna
Jeśli zdecydowałabyś się jednak na konto a nie fundusz to ja polecam LukasBank e-konto, oprocentowanie 3% a jest to zwykły ROR i prowadzenie konta nie kosztuje kompletnie nic.
myszka
CYTAT(kamami @ wto, 24 lip 2007 - 20:35) *
Przy zakładaniu rachunku dla dziecka w funduszu trzeba pamiętać, że wpłacane tam pieniądze są praktycznie nie do ruszenia, aż do ukończenia przez dziecko 18 lat. Trzeba dokładnie przeczytać regulamin, ile rocznie może umorzyć jego prawny opiekun, bo powyżej tej kwoty potrzebna jest zgoda sądu.
kamami


My założyliśmy fundusz (Aegon) z przeznaczeniem w przyszłości dla dziecka, ale na moje nazwisko.
użytkownik usunięty
CYTAT(myszka @ śro, 25 lip 2007 - 16:19) *
My założyliśmy fundusz (Aegon) z przeznaczeniem w przyszłości dla dziecka, ale na moje nazwisko.

No właśnie można np. w Mbanku założyć fundusze na nazwisko np. mamy, a przeznaczenie będzie na dziecko. Ja sobie takie fundusze nabywam i w razieczego mogę je dość szybko wypłaić.
szantrapa
My narazie mamy dla Olki konto oszczędnościowe dodatkowe do naszego konta w ING. Z konta w ING jestem bardzo zadowolona, oddziału banku nie widziałam od roku, wszystko robię przez net i kartą.
sklepowa
Zdecydownaie mbank. Konto internetowe - ogólnie super jak jest dostęp do netu. Wszystko można kontrolować!
agnecha
tysia a myślałaś o koncie oszczędnościowym?
np w KredytBanku jest prowadzone bezpłatnie, można raz w miesiącu wypłacić pieniażki bez prowizji, druga i następna wypłata niestety kosztuje [ale w końcu konto jest do oszczedzania a nie wypłacania kasy icon_wink.gif]
jeżeli na dłuższy czas chcesz ulokować kase to może jakiś fundusz?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.