To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kółka meblowe, rolki...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ika
Macie może jakieś meble na kółkach? Użytkowane na panelach podłogowych?
Poszukuję kółek, które nie będą niszczyły paneli. Plastikowe niszczą jak cholera a gumowe rysują paskudne ślady. Muszę umieścić na kółkach szufladę, w której jest łóżko. Chowa się toto pod podestem. Kółka powinny zatem udźwignąć powiedzmy do 150 kg.
Przekopuję net w poszukiwaniu kauczukowych albo silikonowych, obdzwaniam firmy produkujące akcesoria meblowe i kicha. Mam nadzieję, ze ja po prostu nie umiem szukać, a nie, że nie istnieją....

Jedyne, co znalazłam, to kółka z poliuretanu. Ktoś wie, czy takie coś będzie zostawiało ślady na panelach albo niszczyło je, podobnie jak plastik?
cydorka
https://schwalb-rollen.de/pl/index.html
największa ( podobno) oferta kółek i rolek, wchodzisz w produkty, wybierasz co potrzebujesz, nie wiem jak z obsługą klientów indywidualnych firma jest niemiecka, ale jak sie w niej zaopatrują przedstawiciele z Polski i gdzie kółka kupić, nie wiem
wiem natomiast, ze np szara guma z jakiej robią niektóre kółka nie zostawia śladów na niczym
kółka z tworzywa tez masz
konkretne modele do konkretnej wytrzymałości

trafiłaś na ich stronkę?
może dzięki temu łatwiej będzie szukac

cyd
cydorka
i jeszcze cytuje z ich strony o tych niebieskich i szarych pokryciach:
"Właściwości podłoża
[b] [/b]
Rodzaj podłoża i jego właściwości decydują w znacznym stopniu o wyborze materiału z jakiego jest wykonane kółko. Dla pasadzek wykonanych z płytek ceramicznych zalecane są kółka pokryte poliuretanem, vulkolanem*, pełną gumą lub gumą elastyczną. Przy stosowaniu powłok gumowych należy jednak mieć na uwadze, że kółka takie mogą pozostawiać czarne ślady na posadzce. W takim przypadkach jest zalecane stosowanie specjalnego tworzywa w kolorze niebieskim lub szarym na bieżnik rolek. W przypadkach gdzie podłoże jest niewrażliwe na rodzaj materiału z jakiego są wykonane kółka można stosować kółka stalowe, poliamidowe lub żeliwne zapewniające niewielkie opory ruchu przy dużej nośności."

iwo1
Ika dowiedz się u producentów łyzworolek odnośnie takich kółek,jedyny problem nie wiem jak to przyczepić do podestu
To nie zart ,takie kółka są silikonowe,wytrzymałe,łożyskowe
Iwo
Ika
Iwo, wiem, ze nie żart, bo ja właśnie na bazie rolek się uparłam, ze muszą istnieć takie kółka, skoro do rolek robią. W końcu czy po drewnianych podłogach częściej się jeździ na rolkach, czy meblami...?
Niestety nie udało mi się dotrzeć do rolkowych kółek z widelcem, a bez widelca - kiszka.

Cydorka, dziękuję brawo_bis.gif Trafiłam na ich stronę, trochę mnie ostudziło, ze firma z siedzibą w Niemczech i zdaje się, ze tu nie mają filii (chyba, że przeoczyłam), ale byłam gotowa w desperacji nawet sprowadzić kółka. Na razie jednak kolega z innego forum znalazł mi w swoim miasteczku kółka, podobno specjalne do podłóg drewnianych, choć aż się wierzyć nie chce, patrząc na cenę. Za 6 kółek z przesyłką nie przekroczyłam kwoty 30 złotych. Za takie pieniądze to ja je mogę wypróbować i nawet gdyby się okazało za jakiś czas, ze zaczynają być jakieś ślady widoczne, to mi nie będzie szkoda. A moze w końcu uda nam się choć ten etap budowy podestu zakończyć.
Dalszy etap to już zmiana kaloryfera, obłożenie podestu panelami - a to wszystko wiąże się z wydatkami, na które sobie teraz nie pozwolimy za Chiny. Ale ważne, by łóżko wreszcie wjechało pod spód icon_wink.gif
emilia82
Kółka SHIFT z łożyskiem i hamulcem [...] nie rysują podłóg ani paneli... Jestem bardzo zadowolona z nich.


link usunięty przez moderatora
Agnieszka_82
o mato, jaki odgrzany kotlet ! icon_eek.gif

Ika i jak kółka, nie rysują , sprawdziły się ? icon_smile.gif Też się zastanawiam na jakie wymienić kółka w naszym fotelu ....
emilia82
Ja mam te i nie rysują paneli. Obiciążenia do 125 kg to żadne nie wytrzymają, maksymlanie do 40 kg...
Ika
CYTAT(emilia82 @ Mon, 27 Aug 2012 - 16:09) *
Ja mam te i nie rysują paneli. Obiciążenia do 125 kg to żadne nie wytrzymają, maksymlanie do 40 kg...


Bzdura. Ważę więcej niż 40 kilo, kółka które mieliśmy w tamtym łóżku utrzymywały nas oboje (około 130 kg w sumie) oraz materac i stelaż, który był z litego drewna. Emilio, dziękujemy za kryptoreklamę.

A "kotlet" rzeczywiście nieźle odgrzewany - w międzyczasie zdążyliśmy zmienić łóżko icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.