To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zaburzenia cyklu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

m4rusia


Tak się zastanawiam czy powyższy kalkulator podał możliwie prawdopodobne dane.
Ostatni cykl miał 35 dni a jeszcze poprzedni 24 dni (rozregulowane po odstawieniu tabletek 4 miesiące temu). Możliwe abym jeszcze w tym czasie miała dni płodne jak to liczy kalkulator? Czy jeśli poprzedni cykl miałam wydłużony to ten z założenia też taki będzie? Mnie już wszystko boli jakby na @. W zeszłym miesiącu boleści zaczęły się już półtora tyg naprzód. Rozstroiłam się jak stara harmonia
21.gif

OT-Nie umieściłam tego wątku na starczkach bo nie jestem staraczką.
hawah
Martucha, a obserwujesz też jakies inne wskaźniki - temperaturę, śluz, szyjkę czy tylko tą statystyką się posługujesz ?
Cykl może mieć dowolną długość (długość poprzedniego nie ma tu znaczenia, w sensie - nie determinuje obecnego) i oczywiście jest to możliwe, byś obecnie miała dni płodne.
użytkownik usunięty
Kalkulatory liczą wszystkie możliwe opcje chyba, czyli jeżeli masz najkrótszy cykl 24 dni - 14 dni =10, a najdłuższy 35-14= 21+ dołoży jeszcze "przepisowe" 3 dni, to będzie pokazywał Ci dni płodne mniej więcej od 8 do 24 dnia cyklu. Masakra 06.gif

hawah ma racje, zeby lepiej swój organizm "zrozumieć" potrzeba kilku obserwacji. Dla leniwych testy owulacyjne icon_smile.gif
m4rusia
No byłam dzisiaj u lekarza i powiedział mi że wszystko ok. Zrobił USG ( już nawet wykluczył PCOS) i dla pewności zalecił badania hormonalne w celu znalezienia przyczyny nieregularności cyklów.
hawah
Jasne, że nieregularnośc cykli nie musi swiadczyć o jakichkolwiek nieprawidłowościach (choc może), badania warto zrobić.

Chciałam tylko powiedzieć, ze dla określenia płodności w celu niestarania sie o dziecko 06.gif przy tak nieregularnych cyklach lepiej porzucic te kalkulatory a przerzucić się na obserwacje (jeśli oczywiście interesują Cię naturalne metody), bo przy najkrótszym cyklu 24 dni (i braku obserwacji) należałoby przyjąc, że 4 dzień cyklu jest ostatnim niepłodnym (reguła: najkrótszy - 20).
Statystycznie potencjalna płodnośc wg takiego kalkuratora byłaby w dniach 5 - 24 41.gif
To dopiero masakra 03.gif
A jaka na dodatek niepewna...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.