To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nieprzespane noce....

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

misio
Co ja robię nie tak???? Filipek ma 1,5 roku. Od około 5 tygodni, rozpoczęły się nasze "nocne przygody".
Filip od małego spi ze mną w łóżku...tata zostałodrzucony;). Juz przesypiał całe noce, rano budził sie na butle.
Teraz noc to jeden wielki koszmar. Filip "wędruje" na snie po całum łóżku ( raz spi gdzieś w nochach, raz mi na brzuchu itp.). Płacze przez sen lub rozpaczliwie woła mamo. Próbowałam melisę i nic. Przeniesienie go do łóżeczka też zakończyły sie niepowodzeniem ( myślałam, że ze mną mu juz ciasno).
zostawialam zapaloną lampkę na noc bo myślałam, że jak sie budzi to sie boi ciemności. wyedy zauważyłam, że on na snie rączka szuka mnie, tzn. jak poczyuje, moją rekę, czy tam głowe ( dotknie mojego ciala) to sie na chwilke wycisza.....a potem znowu....

Czy ktos miał taki problem, co mam robić????

Najgorsze jest to, że rano muszę wstać i iść do pracy ( juz pracuje od 9 miesięcy) i jestem tak wyczerpana, że tylko chce mi sie spac i nie moge sie skoncentrowac.

zamówiłam nawet kojec zamiast łóżeczka....może w nim zacznie spac,

BAAAAAARDZO PROSZE O RADY
Jasiucha
jakbym czytała opis własnego dziecka.. niestety, ja nie znalazłam cudownego sposobu ale przetrwałam.. w wieku 18-19mies Alicji wyszły wszystkie ząbki (16szt) i od kilku mies praktycznie przesypia nocki, większą część nocy w swoim łóżeczku a nawet i całą 08.gif Ale przez sen łazi do dziś dnia - raz na brzuchu, to na plecach, to znowu w pozycji klęczącej i zazwyczaj z nogami na podusi a głową na kołdrze 03.gif Czasem jej się zdarza pokwilić przez sen, pomamrotać chwilkę a nawet wołać "nie ma, nie ma" - gry robi to z zamkniętymi oczami to nie interweniujemy, natomiast gdy siedzi - zabieramy do siebie i przytulona do swej mami usypia natychmiast - po czym po chwili wędruje na kołdrę, kopytkami w naszą stronę i tam śpi do rana (dlatego śpi w skarpetach - nie mo możliwości jej przykrycia, gdy tylko ją przyktyję od razu zmienia pozycję). Te wołania przez sen tłumaczę sobie faktem iż chodzi do przedszkola i pewnie przeżywa różne zdarzenia z całego dnia i napewno jest za nami wytęskniona 08.gif

Pamiętam sytuację z przed roku kiedy chodziłam ciągle niewyspana.. mała spala głębokim snem zaledwie pierwsze 2-3godz a potem płacze nawet co 10-20min a dzieci koleżanek w tym samym wieku przesypiały całe nocki... szukając pomocy poszłam nawet do lekarza po jakiś syropek na sen, w opowiedzi usłyszałam: że zdrowym dzieciom nie podaje się nic na sen 21.gif

pozdrawiam
renata19750702
Ja mam tak do dzisiaj, a moje dzieciątko ma już 2 lata. Średnio wstaję do niego 2-3 razy w nocy. Jeśli obudzi się tylko raz, to już sukces.
justapl
mój ma 2 lata i 2 miesiące , i całą noc może przespał ze trzy razy , starszy mniał tak samo zaczoł przesypiać całą noc jak skonczył 3 latka
mazia
A MAtus ma 1,5 roku i przesypia niemalże całe noce odką miała ze 4m-ce(tj. odkąd zaczełąm podawać mu mleko modyfikowane). Tak szczerze mówiąc to sypia lepiej od Szymka, który wstaje prawie kazdej nocy-z różnych powodów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.