To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Tabletki trójfazowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnisma
Jeśli był taki wątek poproszę o link, ja niestety się nie doszukałam, a przyzam , że sprawa nagli icon_cool.gif
Jakie tabletki trójfazowe Wy używacie icon_question.gif Ostatnio mi coraz mniej służy Cilest i czas to zmienić, idąc do lekarza chciałabym mieć jakąś wiedzę na ten temat.Dzięki z góry icon_lol.gif
Agnisma
Doszukałam się:
Anteovin
Triquilar
TriRegol
Trinovum
Trinordiol
Trisiston
TriMinulet
Milvane
I teraz które z nich icon_question.gif Jest ktoś kto przepisze mi receptę wink.gif nie mam kiedy wybrać się do ginekologa, ale czuję mus niestety icon_confused.gif
Ika
Tiaa, przepisze receptę... na piękne oczy... Qrcze, rozwala mnie coś takiego. Macie całkiem w poważaniu swój organizm i wisi wam, co się z nim dzieje? Poligonik doświadczalny? No dziewczyny, opamiętajcie się... BADANIA NAJPIERW!!!! Koleżanki z forum mają wiedzieć, które tabletki są odpowiednie dla czyjegoś organizmu??? A wiesz, jakie są skutki źle dobranych tabletek? Nie życzę doświadczyć....
Maciejonka
Jak mi cilest przestał służyć o dostałam receptę na Triquilar. Bez badań. Czułam się po nich lepiej, przyjmowałam je tak samo jak cilest. W opakowaniu jest 21 tabletek+7 dni przerwy. Nie weim co jeszcze mogę napisać.
Wbmot
Ja bralam Trinirdiol 21 - czulam sie swietnie, mialam ochote na sex wink.gif , tryskalam energia... ale mialam wilczy apetyt icon_evil.gif no i w pol roku przytylam 10 kg !!!

Natomiast po jednofazowych bylo wszystko OK, tylko ochoty nie bylo icon_sad.gif nad czym najbardziej ubolewl maz wink.gif


Kazde pigulki sa inne.

Musisz lekarzowi dokladnie powiedziec, co Ci sie nie podobalo, co sie dzialo itp. a jakich efektow oczekujesz.
Agnisma
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Tiaa, przepisze receptę... na piękne oczy... Qrcze, rozwala mnie coś takiego. Macie całkiem w poważaniu swój organizm i wisi wam, co się z nim dzieje? Poligonik doświadczalny? No dziewczyny, opamiętajcie się... BADANIA NAJPIERW!!!!  Koleżanki z forum mają wiedzieć, które tabletki są odpowiednie dla czyjegoś organizmu??? A wiesz, jakie są skutki źle dobranych tabletek? Nie życzę doświadczyć....

Wystarczyło się wczytać w tekst... jak napisałam "czuję mus wybrania się do lekarza", a prośba o wypisanie recepty to żart- o czym świadczy dalsza część zdania.
Tabletki z przerwami biorę około 7lat: różnych od różnych lekarzy, jeszcze mi się nie zdarzyło, aby któryś lekarzy wysyłał mnie na badania hormonalne-taka jest szara rzeczywistość... ginekololodzy mają "swoje ulubione" pigułki, które przepisują wszystkim jak leci icon_confused.gif
Jeśli chodzi o skutki źle dobranych tabletek... zgadnij dlaczego muszę je zmienić icon_question.gif
A koleżanki z formum wiedzą jakie tabletki używają(trójfazowe) dzięki takiej pomocy, mogę sama coś zasugerować lekarzowi..ot i cała prawda...
Niemniej dzięki za troskę icon_smile.gif
Agnisma
CYTAT(Weronisia)
Ja bralam Trinirdiol 21 - czulam sie swietnie, mialam ochote na sex  :wink: , tryskalam energia... ale mialam wilczy apetyt  :evil:  no i w pol roku przytylam 10 kg !!!

Natomiast po jednofazowych bylo wszystko OK, tylko ochoty nie bylo  :(  nad czym najbardziej ubolewl maz  :wink:  


Kazde pigulki sa inne.

Musisz lekarzowi dokladnie powiedziec, co Ci sie nie podobalo, co sie dzialo itp. a jakich efektow oczekujesz.

To tycie zdecydowanie mnie odchudziło wink.gif
Agnisma
CYTAT(Maciejonka)
Jak mi cilest przestał służyć o dostałam receptę na Triquilar. Bez badań. Czułam się po nich lepiej, przyjmowałam je tak samo jak cilest. W opakowaniu jest 21 tabletek+7 dni przerwy. Nie weim co jeszcze mogę napisać.

Czytałam trochę opracowań na teamt wszystkich trójfazowych i wiekszość przychyla się właśnie ku Triquilar.
Dzięki icon_lol.gif
Ika
CYTAT(Agnisma)
Wystarczyło się wczytać w tekst... jak napisałam "czuję mus wybrania się do lekarza", a prośba o wypisanie recepty to żart- o czym świadczy dalsza część zdania.

Właśnie wczytałam się, i wstrząsnęło mną zdanie: "nie mam kiedy wybrac się do ginekologa, a czuję mus niestety" icon_confused.gif

CYTAT(Agnisma)
Tabletki z przerwam icon_surprised.gif i biorę około 7lat: różnych od różnych lekarzy, jeszcze mi się nie zdarzyło, aby któryś lekarzy wysyłał mnie na badania hormonalne-taka jest szara rzeczywistość...

Zmień lekarza... albo - jeśli już mu chcesz coś sugerować, to czemu tabletki, a nie zlecenie badań?

CYTAT(Agnisma)
ginekololodzy mają "swoje ulubione" pigułki, które przepisują wszystkim jak leci  :?

Zmień lekarza... serio. Albo poproś o zlecenie badań, zwłaszcza, że jeśli przez 7 lat nie potrafił Ci dobrać odpowiednich, to znaczy, że strzela na ślepo. Mój nie ma ulubionych i na pewno nie przepisuje wszystkim na jedno kopyto tych samych.

CYTAT(Agnisma)
Jeśli chodzi o skutki źle dobranych tabletek... zgadnij dlaczego muszę je zmienić icon_question.gif

Bo nie zrobiłaś badań...?

Może jestem trochę przewrażliwona, ale mnie się to nie mieści w głowie. Nie chciałabym by ktoś traktował mój organizm jak poligon doświadczalny. A już w ogóle flaki mi się przewracają, jak ktoś na dziecku robi takie eksperymenty, ale to osobna bajka...
Tak czy siak - z szarą polską rzeczywistoscią masz niewątpliwie rację, ale od nas zależy, czy ta rzeczywistość taka pozostanie, czy też przyczynimy się do jej zmiany. Ja tez wcześniej spotkałam ginów, którym wisiało, co mi przepiszą. Dlatego ich zmieniłam. I teraz mam boskiego gina, którego darzę uwielbieniem powszechnie znanym. A jeśli nie możesz zmienić - przynajmniej zmuś go, by zrobił Ci badania!! Przecież to nie jest tylko kwestia tego, że lek nie pasuje i musisz zmienić, przecież to, co już wzięłaś, nie pozostaje obojętne dla organizmu!
Niestety, mało komu można ślepo ufać i same musimy się o siebie zatroszczyć.
Agnisma
Ika niewątpliwie masz rację, jednak w swoim życiu byłam u całego stada ginekologów i żaden nie widział "wskazań" do badań, ponieważ w "zasadzie pigułki są przeważnie dobrze tolerowane , a jak nie to się zmieni na inne" icon_confused.gif
Badania hormonalne są wykonywane przy niemożności bycia mamą, wtedy otrzymasz skierowanie na całe ich mnóstwo... poza tym zero wskazań icon_confused.gif
Jestem pewna,że 95% dziewczyn też nie dostało skierowania na badania przed otrzymaniem recepty na pigułki icon_confused.gif
Do Krakowa kawał drogi, a w Łodzi (również jest wątek w regionalnym łódzkim) wciaż szukam ginekologa z prawdziwego zdarzenia, który robi wszystko co trzeba z własnej i nieprzymuszonej woli-niestety nikt takiego nie zna icon_confused.gif
Dlatego na wizyty do ginekologa lubię być "przygotowana".
Ostatnio miałam przejścia z lekarzem rodzinnym, który mimo moich usilnych nalegań nie dał mi skierowania do endokrynologa(ale to inny temat-w każdym razie nie odpuszczę), a jak sądzę są mi niezbędne badania.
Ika
Agnisma - myślę, że powinnaś się tak samo upierać u ginekologa, żeby jednak skierował Cię na badania; szczególnie, jeśli masz jakieś problemy endokrynologiczne. To się często zazębia, a nie zapominajmy, że tabletki anty to też hormony. Myślę, że jak się mocno uprzesz, to Ci nie odmówi...

P.S. A swoją drogą ten brak odzewu w poszukiwaniach, o którym wspominasz, tez niezbyt dobrze świadczy o łódzkiej służbie zdrowia, już i tak nienajlepiej postrzeganej.. Co nie znaczy, że w Krakowie nie ma konowałów. Ale i geniusza da się znaleźć, czego jestem dowodem.
Powodzenia.
Agnisma
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Agnisma - myślę, że powinnaś się tak samo upierać u ginekologa, żeby jednak skierował Cię na badania; szczególnie, jeśli masz jakieś problemy endokrynologiczne. To się często zazębia, a nie zapominajmy, że tabletki anty to też hormony. Myślę, że jak się mocno uprzesz, to Ci nie odmówi...

P.S. A swoją drogą ten brak odzewu w poszukiwaniach, o którym wspominasz, tez niezbyt dobrze świadczy o łódzkiej służbie zdrowia, już i tak nienajlepiej postrzeganej.. Co nie znaczy, że w Krakowie nie ma konowałów. Ale i geniusza da się znaleźć, czego jestem dowodem.
Powodzenia.

Upierać się rzecz jasna zawszę mogę i zamierzam icon_exclaim.gif

Co do łódzkiej służby zdrowia... tak jak już kiedyś wspominałam, we wszystkich miastach jest zapewne podobnie, trafiają się i konowały, i mistrzowie w swoim fachu, jednak ginekologa - "supermedyka" osobiście nie spotkałam, ale wciąż czekam na wieści o owym.
Małgoś.dz
Wtrącę słówko: Ika, miałaś cholernie dużo szczęścia, że trafiłaś na tak świetnego gina. Szkoda, że taka wielka odległość, bo sama bym do niego pognała (zwłaszcza po tym, jak opowiadałaś mi o jego indywidualnym podejściu do pacjentek icon_smile.gif ).
Takiego gina - ze świeczką szukać, a już prawie niemożliwe jest trafić na takiego w "państwowej" służbie zdrowa.
Ostatnimi czasy byłam u swojego lekarza (państwowego niestety icon_evil.gif ), opowiedziałam o swoich problemach, objawach, itp. i mówię, że widzę absolutną potrzebę wykonania badań hormonalnych (zwłaszcza, że przez te wszystkie lata, żaden lekarz nie zlecił mi wykonania takich badań). A ten mi mówi, że takiej konieczności nie widzi i opowiada mi bajki o przysłowiowej wyższości Świąt Wielkie Nocy i inne wciskanie bzdur jakbym małym dzieckiem była. icon_eek.gif icon_twisted.gif
Uparłam się i twardo próbowałam wyegzekwować skierowanie na badania.

Taaaaa, jedyne co udało mi się na tej cholerze icon_twisted.gif wymusić - to podanie - wysokość, których hormonów powinnam sprawdzić. Niestety, odpłatnie. Skierowania na badania bezpłatne nie otrzymałam. icon_sad.gif Nie, bo nie, bo nie ma podstaw. icon_eek.gif To kiedy są podstawy, pytam?!

I co mi pozostaje? Zrobię te odpłatne badania i pewnie z wynikami też pójdę na prywatną wizytę do innego gina, bo do tego za grosz zaufania nie mam...

Ehhh, szkoda gadać. icon_rolleyes.gif
Ty to masz lekarza..., qrna jakiś biały kruk... icon_wink.gif
MamaJiP
Małgosia święte słowa. icon_biggrin.gif
Najpierw się pytają czy nam coś dolega a gdy wymienimy nasze objawy to machają ręką i każą brać witaminy icon_rolleyes.gif
Tylko ze świecą szukać.
Ika
CYTAT(malgosia.dz)
Wtrącę słówko: Ika, miałaś cholernie dużo szczęścia, że trafiłaś na tak świetnego gina.  

Małgoś icon_biggrin.gif
Fakt, miałam cholernie dużo szczęścia, ale tez nie trafiłam na niego od razu... zanim trafiłam, tez swoje przeszłam... Ale dzięki temu mam porównanie i już nie dałabym z siebie poligonu zrobić...
Ale upierajcie się przy badaniach, dziewczyny, to ważne. Choćby odpłatnie, no ja wiem, że oni za friko to najchętniej tylko witaminy by dawali icon_evil.gif Taki lajf z naszym NFZ icon_evil.gif
milly
Z badań udało mi się wyżebrac badania ogólne i badania wątrobowe. O.
W ciągu ostatniego roku zmieniałam tabletki chyba z 6 czy 7 razy. W końcu opisałam swoje doświadczenia na forum Kobieta Zdrowa (czy coś takiego) - ostatnie forum na liście eDziecka, tam odpowiada ekspert. Tamtejszy ekspert, lekarka jednej z warszawskich klinik, poddała mi dwie nazwy tabletek, które mogłabym, hmmm, wypróbować. Myśl tę poddałam swojej, wrrrr, gin, oczywiście przepisała bez problemów. I tak od tego miesiąca jestem marveloniarą - nie widzę, przynajmniej na razie, problemów jakie trafiały się przy poprzednich tabletkach.

Jednak trzymam się tego, że warto mieć przynajmniej ogólne pojęcie o tabletkach, składzie i oddziaływaniu na inne jednostki. Żeby móc wiedzieć o czym dyskutować z ginem wink.gif

Pozdrawia Milly
Dorotka
Trójfazowe brałam na początku, trinovum. Tolerowałam je bardzo dobrze, nie tyłam, nie miałam zadnych problemów gdy je brałam. Problemy zaczęły sie po odstawieniu i próbach zajścia w ciążę. Cała gospodarka hormonalna rozregulowana, mlekotok i wiele innych nie miłych przeżyć icon_sad.gif

Agnieszko może wybierz się do mojego ginekologa, pisałam o nim w naszym regionalnym wątku. Myślę, że powinnaś być zadowolona.
Ja wybieram się w przyszły czwartek, jak chcesz to zapiszę też ciebie na wizytę icon_biggrin.gif
agulla
A dopiszę się tak dla zdrowia psychicznego swojego, czyt. chce mi się wyć icon_exclaim.gif . Powiem krótko historię z hormonami i leczeniem niepłodności mam za sobą nie małą. Było to między innymi rozpoznane PCO do tego operacja jajników, stymulacja owulacji lekami, cysty i takie tam, a potem dwa poronienia, w ciąży z trzeciego podejścia zagrożenie od początku, progesteron w zastrzykach bolesny bardzo, cukrzyca ciężarnych i zagrożenie przedwczesnym porodem. To tak w skrócie icon_wink.gif . Z tym wszystkim poszłam do przychodni państwowo do pani ginekolog, opowiedziałam jej to wszystko ze szczegółami, po czym zasugerowałam że chciałabym zrobić sobie badania hormonalne żeby uniknąć kolejnych problemów z zajściem i donoszeniem ciąży, ale niestety nie było mocnych na tą panią. Jedyne co się dowiedziałam to że mam fatalną nadżerkę którą ona koniecznie musi mi wypalić, no i że najlepszym rozwiązniem moich problemów będzie zajście w ciąże zaraz po usunięciu nadżerki. Tragedia mówie wam tragedia. Poszłam do niej żeby się przebadać w kierunku ustabilizowania mojej sytuacji hormonalnej, żeby sprawdzić jak sobie pomóc w kierunku zachowania płodności i późniejszego dobrego podejścia do ciąży a ona nie dała mi żadnego skierowania na badania, tylko wyprosić mi się udało skierowanie do endokrynologa. Nie wiem czy sobie badań nie zrobię po prostu na własną rękę, bo do służby zdrowia nie mam już zdrowia. Mam z tego powodu doła, że zaufałam sobie że mogę zrobić sobie te badania bezpłatnie, bo przecież składki zdrowotne płacę.
A do tego w poradni diabetologicznej też mnie nie chcieli widzieć bez szczegółowych badań których ogólna lekarka mi nie mogła przepisać, a w poradni bez tego mnie nie chcą widzieć pomimo przebytej cukrzycy ciężarnych, bo całą przeleżałam w szpitalu więc nie mam wyników z robionych badań. Już nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
Pozdrawiam ciepło i słonecznie agulla
Nie wyrzucajcie mnie proszę z grona ludzi za tego posta icon_confused.gif
Agnisma
Niestety cała prawda icon_sad.gif
Agnisma
CYTAT(Dorotka)
Agnieszko może wybierz się do mojego ginekologa, pisałam o nim w naszym regionalnym wątku. Myślę, że powinnaś być zadowolona.
Ja wybieram się w przyszły czwartek, jak chcesz to zapiszę też ciebie na wizytę  :D

Dorotko, a gdzie przyjmuje dr Wiliński i kiedy oraz w jakich godzinach icon_question.gif
Tuni
CYTAT(agulla)
bo całą przeleżałam w szpitalu więc nie mam wyników z robionych badań


O ile mi wiadomo, szpital na Twoja prośbę musi wydać Ci wyniki (ewentualnie odpisy) badań.
agulla
Oj tunisiek icon_smile.gif leżałam w szpitalu 20 miesięcy temu, leżałam w Tychach a jestem z Sosnowca i tak średnio mam czas na wycieczki do Tych. Jednak udało mi się umówić na dzisiaj do diabetologa więc może jakoś pchnę dalej moje badania icon_smile.gif . Nadal wierzę w to, że uda mi się przebadać się państwowo icon_eek.gif . Mam jeszcze nadzieję, a pozatym mąż mi obiecał, że ma jakieś oszczęności takie hymm lewe to mi da na badania jak będę potrzebować. Kochany co nie ? Taki to już jest mój Krzysiek icon_biggrin.gif

Pozdrawiam gorąco agulla
Dorotka
CYTAT(Agnisma)
Dorotko, a gdzie przyjmuje dr Wiliński i kiedy oraz w jakich godzinach icon_question.gif

Agnieszko w poniedziałki i czwartki chyba od godz. 14 do- różnie to bywa, jak długo trzeba wink.gif na ul.Wojska Polskiego. Przyjmuje też gdzieś na Teofilowie, ale tam nigdy nie byłam.
Agnisma
Dzięki wielkie, jeszcze jakbyś mogła podać mi nr telefonu byłoby super.
Na razie niestety nie mam kaski i muszę iść państwowo icon_confused.gif niemniej wybiorę się do Twojego lekarza Dorotko icon_lol.gif
Dorotka
Wolisz Agnieszko namiary na samego pana doktora czy do poradni na Wojska?
Agnisma
Poproszę Full Servis wink.gif
Dorotka
Wysłałam Ci prywatną wiadomość icon_biggrin.gif
Agnisma
CYTAT(Dorotka)
Wysłałam Ci prywatną wiadomość  :D

Tak dzięki już sobie przeczytałam , wszystko zanotowałam, dzięki raz jeszcze icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Dorotka
Nie ma sprawy icon_biggrin.gif polecam się na przyszłość.
Szkoda, że nie możesz iść w czwartek, byśmy sie spotkały icon_lol.gif
Agnisma
CYTAT(Dorotka)
Nie ma sprawy  :D polecam się na przyszłość.
Szkoda, że nie możesz iść w czwartek, byśmy sie spotkały  :lol:

Spokojne, zawsze możemy się spotkać w bardziej sprzyjających okolicznościach icon_lol.gif
Rosiczka
CYTAT(malgosia.dz)
Taaaaa, jedyne co udało mi się na tej cholerze icon_twisted.gif  wymusić - to podanie - wysokość, których hormonów powinnam sprawdzić. Niestety, odpłatnie. Skierowania na badania bezpłatne nie otrzymałam. icon_sad.gif Nie, bo nie, bo nie ma podstaw.  :shock: To kiedy są podstawy, pytam?!

I co mi pozostaje? Zrobię te odpłatne badania i pewnie z wynikami też pójdę na prywatną wizytę do innego gina, bo do tego za grosz zaufania nie mam...


Też mi lekarz odmówił zbadania hormonów, nie widzi potrzeby icon_evil.gif powiedz mi więc jakie trzeba zrobić. Bo też prywatnie chcę się wybrać.
Agnisma
Czy rzeczywiście badanie hormonów, bez względu na to, czy ma się skierowanie, czy nie jest zawsze odpłatne icon_question.gif icon_eek.gif
Agnisma
No cóż, wybrałam się do kolejnego lekarza ginekologa(niestety mimo mojej nadgorliwości i stanowczego tonu)usłyszałam "proszę się nie unosić, objwy jakie pani przedstawia i przebyta zdarzenia NIE DAJĄ PODSTAW DO WYKONANIA BADAŃ HORMONALNYCH"- icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
Dostałam Triquilar, do "przetestowania" icon_confused.gif
Po prostu nie ma mocnych na państwowych lekarzy, a na prywatnych na razie kasy brak icon_cool.gif
Wbmot
CYTAT(Agnisma)
a na prywatnych na razie kasy brak icon_cool.gif


Ja chodziłam tylko prywatnie, wydawałam mnóstwo kasy, a badań hormonalnych i tak nigdy nie miałam. Nie ma znaczenia, czy chodzisz prywatnie czy państwowo - lekarze bronią się przed tymi badaniami jakby to oni za to musieli płacić icon_evil.gif Nic z tego nie rozumiem...
Ika
Nie wszyscy, Weronisia, mój mnie sam wysyła. Oczywiście nie co miesiąc, ale raz na rok pewne badania zrobić trzeba. Hormonalnych już nie robię, chyba, że zauważyłabym jakąś zmianę w tolerancji tabletek, czy wystąpienie jakichś objawów niepożądanych.
Wbmot
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
ale raz na rok pewne badania zrobić trzeba.


No tak... ale nie hormonalne?
Badanie krwi, moczu, ciśnienie krwi i waga ciała - mój gin robi przy każdej wizycie.
Ale hormony to chyba jakieś tabu icon_eek.gif
EwaW
Lekarze i tak przepisują tabletki tych firm, których to przedstawiciele medyczni byli bardziej "przekonywujący". Chyba, że sama będziesz się upierać przy jakiś określonych, chociaż i tak znajdzie ich wady a zalety tych swoich.
Ostatnio to przerabiałam jak szczepiłam Marcina przeciwko: odrze, śwince, różyczce.
Pani doktor: chce Pani zaszczepić MMR-em?
ja: tym albo x (nie pamiętam teraz nazwy, ale robi ją Glaxo)
pani doktor: dobrze, przepiszę w takim razie MMR.
Po prostu była głucha na to co mówię! icon_evil.gif

pozdrawiam
Ewa
azael11
Moja córka cały czas walczy o życie pan doktor prowadził ciąże
A teraz ja zamierzam prowadzić z nim sprawe z powództwa cywilnego
szczegółowych informacji udzielę @mail
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.