To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Elektryczna niania

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnieszka*
Doradzcie jaka elektryczna nianie najlepiej kupic. Pojecia nie mam.
Kupilismy mieszkanie z poddaszem gdzie nie słysze co robią dzieci. Fakt, ze chodzimy tam gdy dzieci juz spią lecz kto to wie kiedy sie przebudza????
Oświeccie mnie czy wszystkie nianie działaja podobnie? Czujnik ruchu?? Czy raczej wykrywacz dziwieku?? A jesli ruchu to jakiego?? Jak przewraca sie na bok to tez wykryje??
Moze to strasznie głupie pytania ale pojecia nie mam.
Moj starszak to juz 3 latka ma wiec moze nie płakac ale wstac i szukac nas po domu........
Kupno kamery odkładam. Najpierw dowiem sie jak to jest z niankami.

I sprawa zasadnicza - jakie firmy polecacie a jakie wrecz przeciwnie.

Dziekuje z góry za podpowiedzi
maja1
Miałam zadać to samo pytanie 08.gif
Tusiol
My zamiast typowej niani kupiliśmy walkie talkie z funkcją vox firmy Midland.
Ma zasięg większy niż zwykła niania co na niektórych wyjazdach bardzo się przydało. Nie potrzebowaliśmy jej w domu, ale właśnie na wyjazdy.
Czułośc bardzo duża. Do tego stopnia, że jak mały przekrecał się z boku na bok to nam reagowała. Na szczeście do regulacji i teraz jest tak ustawiona, że reaguje na płacz, mówienie itp.
Agnieszka*
Pytanie banalne ale.......... słowo "reaguje" co oznacza? Piszczy? Czy słychac płacz dziecka? Co słychac dzieki elektrycznej niance?
Dziwczyny, prosze o podpowiedzi - nikt nie ma elektrycznej niani?
myszka
W naszej słychać odgłosy dziecka, czyli np. płacz, głos.
Tusiol
W tym walkie talkie równiez słychać płacz dziecka tudzież to, co mówi.
Jak przewracał się z boku na bok i ustrojstwo zaraz reagowało to włączał się szum, po którym nie następował płacz. Od czasu zmiany ustawień mamy z tym spokój.
dorothyz
Coś mam dzisiaj skłonności do odkurzania starszych tematów icon_smile.gif a co mi tam!
My mieliśmy elektroniczną nianię Philips'a ten najprostrzy model. Kupiliśmy ją ponad pięć lat temu i jak szukaliśmy takowego "wynalazku" to wszyscy na nas patrzyli jak na przybyszów z innej planety, a może to tylko Toruń taki zapyziały ..... wracając do tematu, najpierw mieliśmy nianię f-my Canpol Baby była fajna ale się szybko skończyła, i jak pojechała do reklamacji to już nie wróciła icon_smile.gif za to wróciła niania Philips'a. Używaliśmy jej w domu, na wyjazdach i wszędzie gdzie się dało. Była bardzo czuła, każdy najmniejszy szmer czy westchnięcie małej było zaraz słychać. Ale i ta niania po kilku latach się skończyła, do tego stopnia że nie było sensu jej naprawiać. Ale polecam szczerze fajny wynalazek. Teraz są dostępne takie naprawdę "wybajerzone" modele.
katiek
Mam zwykłą, używaną kupiłam na allegro. Działa, jak dziecko mówi, płacze lub się krztusi.
Teraz kupiłabym model z opcją gadania do dziecka w razie potrzeby.
Ogólnie wynalazek rewelacyjny.
Dobrze jak ma zasilanie i na baterie-najlepiej paluszki, bo łatwo dostępne i tanie i z sieci.
Ika
Agnieszka, może jednak zmień w tytule tę nianię na "elektroniczną", bo mam skojarzenia z elektrowstrząsami icon_wink.gif
Użytkownik usunięty
U mnie za nianię robił dłuuuugo... podsłuch kupiony na targu elektronicznym za bohaterskie 25 zł 03.gif

A jakiś rok temu zamieszkała u mnie (zaczynam myśleć, że na stałe hehehe) niania miluczka 08.gif
margot26
Mam nianię Baby Ono. Prezent od Babci. Jest super. Jak Ola się wierci, to się świeci na czerwono, a jak płacze -czy "rozmawia" z pluszakami, to wszystko słychać świetnie. Ma jedną wadę - działa tylko w jedną stronę. Gdybym miła wybierać, kupiłabym nianię z interkomem, żeby móc mówić do Oli.
Gruszka
Podbijam temat z zapytaniem głównie o zasięg.

Jak się mają opisy na pudełkach np. 400 metrów - do rzeczywistego działania? chodzi o to, że ja w domu mam grube mury - czy to nie przeszkadza? poza tym - najbardziej by mi zalezało, żebym mogła okooło 80 metrów od domu sobie spokojnie na grillu siedzieć, podczas gdy koza śpi w pokoju w domu - czy któraś niania zadziała przez ściany i jeszcze na polu? icon_smile.gif
amania
mój philips tak działa
katiek
Mój niemiecki zabytek też tak działa.
Tusiol
Gruszka, zasięg naszego walkie talkie z funkcją niani ma zasięgi niby do 20 km. No nie testowałam tych 20 km 08.gif . Ale z tego, co testowaliśmy to zasięg ma solidny.
blaire
CYTAT(Gruszka @ wto, 11 mar 2008 - 14:51) *
Podbijam temat z zapytaniem głównie o zasięg.

Jak się mają opisy na pudełkach np. 400 metrów - do rzeczywistego działania? chodzi o to, że ja w domu mam grube mury - czy to nie przeszkadza? poza tym - najbardziej by mi zalezało, żebym mogła okooło 80 metrów od domu sobie spokojnie na grillu siedzieć, podczas gdy koza śpi w pokoju w domu - czy któraś niania zadziała przez ściany i jeszcze na polu? icon_smile.gif


Zadziała icon_smile.gif Też mamy Philipsa.
Paula.
A my mamy tańszą "wersję Philipsa", czyli dokładnie taką samą niańkę cyfrową jak ma Philipsa tyle, że pod marką SWITEL.
Sprawdza się rewelacyjnie, a mury w domy grube (stara część domu to grube wapienne ściany) na dokładkę sypialnia małej jest na piętrze i z tego końca domu, w którym najczęściej siedzę wieczorem, w linii prostej, do pokoju małej jest ponad 10 metrów.
tissaia
Gruszka - my mamy kupioną na allegro Oravę - cokolwiek sie pod tym kryje.... - za 70 PLNów i żadne mury jej nie straszne. Ani piętra. I spokojnie mogę w ogródku posiedzieć, a ona Karalucha i tak namierzy jakby co.
Działa już ponad rok dzień w dzień- bez awarii, odpukać!
Gruszka
Jestescie niezastapionÄ… bazÄ… wiedzy icon_biggrin.gif jak zwykle

Tusiol - to właśnie chyba gdzies w innym wątku wyczytałam Twoje Walkie-talkie firmy Midland? icon_smile.gif napaliłam się na to - ale na allegro sa za grubo ponad 140 zł... więc całkiem przyzwoita niania by juz za to była... i teraz nie wiem sama co zrobić. Poszukam cos więcej.

Ale Wasze opinie ratują mnie od mętliku icon_smile.gif
Lizia
Podbijam wÄ…tek.
Z tego co wyczytałam szukac niani z interkomem. Która oprócz wspomnianego walkie talkie Midland ma te funkcję?
Paula.
Wspominania już przeze mnie niania firmy SWITEL ma funkcję umożliwiającą rozmowę miedzy rodzicami a dzieckiem. Oczywiście aby było to możliwe obie części muszą być włączone.
(nie)dzielna
Dla potomnych. Gdyby ktoś chciał prostą nianę, to polecam Fisher Price, 119 zł, dwa kanały tylko ale działa rewlacyjnie, zasięg rzeczywiście 300m i co najwżniejsze nie powoduje i nie ściąga żadnych zakłóceń a trochę innych bezprzewodowych dupereli w domu jest.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.