To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

alergia IgE niezależna

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Adusia32
Z alergią mojego synka zmagam się od prawie trzech lat. Pierwsze zmiany alergiczne na skórze zaobserwowałam jak miał 7m-cy. Teraz ma 3 lata i 6m-cy i nadal tkwimy w tym samym punkcie. Byłam z nim już u wszystkich możliwych lekarzy i żadne rady, leki i kremy nie pomagają. Mały ma skórę pokrytą krostami, a policzki dodatkowo zaczerwienione. Najdziwniejsze jest to że badania IgE swoiste z krwi wyszły w klasie 0. A np. poziom eozynofilii wynosi 11% przy dopuszczalnej normie 3-4%.
Zaczynam podejrzewać że mały jest alergikiem IgE niezależnym. Proszę poradźcie jakie badania mogę wykonać, aby zdiagnozować na co mój synek jest uczulony.

justapl
u mojego 4 letniego synka też Ige nic nie wykazało , zmiany na skórze ma podobne do opisywanych przez ciebie, a dotego ma przewlekłe zapalenie oskrzeli.
może powinnaś spróbowac testów skórnych , lub z krwi .
Adusia32
justa
dziękuję za odpowiedź. Testy z krwi już zrobiłam synkowi jak miał 3 lata i 4m-ce. To było 2m-ce temu (prywatnie oczywiście, bo ze względu na koszt lekarze nie chcą dać skierowania). I wszystkie alergeny, które miał badane wyszły w klasie 0. Czyli interpretacja jest taka, że nie ma alergii. I to jest najdziwniejsze, bo skóra małego wygląda tak jak wcześniej pisałam. W wieku 2 lat i 2m-cy miał robione testy skórne i wyszły mu odczyny alergiczne prawie na każdy z podanych alergenów. Nie wiem może powinniśmy powtórzyć testy skórne???
Ale zapytałam na forum jak zdiagnozować na co dziecko jest uczulone jeśli mamy do czynienia z alergia IgE niezależna, bo noiedawno rozmawiałam z bardzo mądrą panią doktor która jest spec. nefrologiem i to właśnie ona powiedziała, że skoro mały ma taka skórę a testy z krwi wyszły w klasie 0 to może on być alergikiem IgE niezależnym. Tym bardziej że poziom eozynofilii wynosi u niego 11% (przy normie 3-4%).
Dodam że, oczywiście mieszkanie mam typowo urządzone pod kątem eliminacji wszelkich źródeł alergenów, a do pielęgnacji skóry już "przerobiliśmy" prawie wszystkie dostępne na naszym rynku emolienty i 4 maści robione w aptece na receptę od alergologa i dermatologa. I nic nie wpływa na poprawę stanu skóry. Juz sama pani doktor dermatolog ostatnio rozłozyła ręce i powiedziała, że nie wie co robić icon_sad.gif
malinowa i Malina
A nie jest to alergia pokarmowa? ja nie jestem specjalistą od testów itp, bo jak Adasiowi wyszło, że uczulony nie jest, a wiem, że jest to sobie tym głowy nie zawracam. Z tego co piszesz wynika, że nie bierzesz pod uwagę alergii pokarmowej czy może się mylę?
Adusia32
malinowa
tak, jak najbardziej biorę pod uwagę alergie pokarmową; mały jest na diecie eliminacyjnej: bez mleka, jajek, bez cytrusów, owoców drobnopestkowych, bez soi i ryb, bez orzechów. Tylko wiesz co? Np. jakieś 2 miesiące temu polizał loda (taka mała próba na zasadzie prób prowokacyjnych) i go wysypało po ok. tygodniu (wszystko wskazuje że po lodzie właśnie) , a jakieś 2 tygodnie temu babcia dała mu (bez mojej wiedzy!!!) loda Big Milka zjadł ok. połowy loda i po tym żadnych zmian. Po prostu to wszystko to jest jeden wielki znak zapytania.
I jak mały mial w wieku 2 lat i 2m-cy robione testy skórne to mu wyszło z alergenów pokarmowych uczulenie na mleko, białko i zółtko jaja, truskawki a w wieku 3lat i 4m-cy z testów z krwi wyszło że nie ma alergii. I w naszym przypadku nigdy nie było tak, że reakcja alergiczna następowała zaraz lub do kilku dni po zjedzeniu czegoś.
A na co Twoja pociecha jest uczulona? Jakie testy robiliście, że wyszło że nie ma alergii a Ty stwierdzasz, że jest.
Pozdrawiam icon_smile.gif
malinowa i Malina
Robiłam Adasiowi testy z krwi i nic nie wyszło, a reakcja alergiczna występuje prawie natychmiast. Oprócz uczulenia na "krowę" niestety doszły pleśnie.
Jest na diecie eliminacyjnej i tyle.
Adusia32
malinowa
to może Twój Adaś jest takim przypadkiem jak mój syn. Tak jak pisałam u niego z testów z krwi też nic nie wyszło, a skóra wyraźnie wskazuje na alergie.
Jak juz pisałam pewna bardzo mądra pani doktor nefrolog uświadomiła mnie, że mój syn może mieć alergię IgE niezależną tzn. w badaniach z krwi IgE ogólnych i swoistych nigdy nie wyjdą wyniki wskazujące na co jest alergia, bo organizm nie wytwarza immunoglobulin.
Tylko ciągle zadaje pytanie jak w takim przypadku stwierdzić na co jest alergia??? Z obserwacji trudno wywnioskować, bo w przypadku mojego syna nie jest tak, że np. zje coś i go po tym wysypie. Np. przez miesiąc może nie mieć nic nowego wprowadzanego do diety i nagle wystąpi zaostrzenie zmian na skórze.
I przeraża mnie to że mały ma eozynofile w wysokości 11% przy normie 3-4%. A lekarz alergolog patrząc na ten wynik tylko wzruszył ramionami i nic konkretnego nie powiedział. Natomiast lekarz pediatra jak to zobaczył to się przeraził i stwierdził, że musimy zmienić alergologa.
Adusia32
acha...malinowa
my (ja i mój syn) tez mamy alergię na pleśnie i w związku z tym nie mamy w domu absolutnie żadnych kwiatów doniczkowych, bo pleśnie rozwijają się w ziemiach w donicach (nawet jak nie widać ich tzw. gołym okiem). Jeśłi macie w domu kwiaty to przy alergii na pleśnie polecam się ich pozbyć (niestety). z_choinka.gif kwiatuszki oddać rodzinie lub sąsiadce icon_smile.gif
justapl
my kwiatków też nie mamy
dywanów i takich tam rzeczy
i z tą alergia jest tak że sie niby dużo wie , a nie wiadomao jak pomóc, temat rzeka
mój ostatnio kaszle , po wyjściu na podwórko więcw poniedziałek idziemy do alergologa
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.