To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

fotelik

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aga27
https://calineczka.pl/sklep/product_info.ph...roducts_id=5924

co sadzicie o tym foteliku niedlugo bede musiala juz zmienicc fotelik dla mojej niuni
(nie)dzielna
Ja bym nie kupiła. Za taką cenę wolę sprawdzone i najlepsze marki Maxi Cosi lub Bebe Confort.

My dla Lusi kupujemy Bebe Confort Iseos TT, cena podobna. Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo córki a firma BBC stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.
Mika
CYTAT((nie)dzielna @ śro, 15 sie 2007 - 21:00) *
Ja bym nie kupiła. Za taką cenę wolę sprawdzone i najlepsze marki Maxi Cosi lub Bebe Confort.

My dla Lusi kupujemy Bebe Confort Iseos TT, cena podobna. Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo córki a firma BBC stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.


Beat jest tak samo dobrą marką jak Bebe Confort czy Maxi Cosi
z tym,że to dosć szeroki fotelik -trzeba mierzyć do własnego samochodu
co do "na pierwszym miejscu" to przestałam patrzeć przede wszystkim pod tym kątem odkąd zobaczyłam jak dziecko może nienawidzić Bebe Confort właśnie wink.gif
musiałam sprzedać i kupić Maxi Cosi -różnica w zachowaniu zdecydowana -Anton teraz mógłby i mieszkać w samochodzie
zawsze zastanawiało mnie co jest takiego w tych fotelikach,że mamy je polecają a dzieci lubią w nich jeździć
dalej tego nie wiem,ale mój syn wlazł na niego jak tylko wypakowałam z kartonu,gdzie na sam widok BC wył jak pies wink.gif
Gruszka
Podbijam temat, ale mam trochę inne pytanie - czy któras z Was ma doświadczenie wypadkowe z fotelikiem dziecięcym?

tzn - we wszystkich dostepnych watkach o fotelikach, mamy polecają, bo ładny, bo jedną ręką, bo cos tam - to oczywiste, bo czymże innym mogłyby sie kierować. Ale czy któras z Was przezyła wypadek samochodowy z dzieckiem w foteliku? i jak się ten fotelik zachował?

może zagmatfałam trochę, ale ostatnio ja miałam wypadek z pustym fotelikiem (na szczęście Opatrzność zatrzymała moje dziecię w domu...), nosidło Coneco - zamontowane tak jak zwykle do jazdy (nie wyciągam w ogóle z auta) i podczas wypadku fotelik całkowicie się WYPIĄŁ - wyleciał z pasów, wyleciał na podłogę. Jestem pewna, że zamontowany był prawidłowo, pasy samochodowe pozosatły ZAPIĘTE, a fotelik wyleciał. Nie muszę dodawać, że szukam teraz nowego fotelika (9-18), ale takiego naprawdę bezpiecznego lub chocby dającego nadzieję, że zachowa się przyzwoicie i spełni swoja funkcję w razie czego... tfu tfu
Gremi
Gruszka - ufff ze nie mialas ze soba dziecka. a polecam ci stronke https://fotelik.info/ na ktorej znajdziesz testy fotelikow.
Mika
CYTAT(Gruszka @ pon, 04 lut 2008 - 16:24) *
może zagmatfałam trochę, ale ostatnio ja miałam wypadek z pustym fotelikiem (na szczęście Opatrzność zatrzymała moje dziecię w domu...), nosidło Coneco - zamontowane tak jak zwykle do jazdy (nie wyciągam w ogóle z auta) i podczas wypadku fotelik całkowicie się WYPIĄŁ - wyleciał z pasów, wyleciał na podłogę. Jestem pewna, że zamontowany był prawidłowo, pasy samochodowe pozosatły ZAPIĘTE, a fotelik wyleciał. Nie muszę dodawać, że szukam teraz nowego fotelika (9-18), ale takiego naprawdę bezpiecznego lub chocby dającego nadzieję, że zachowa się przyzwoicie i spełni swoja funkcję w razie czego... tfu tfu


dlatego wszelkie samochodowe crash testy robione są z "ludźmi" znaczy obciążeniem
inaczej fotel/fotelik/kołyska zachowają się puste,a inaczej z obciążeniem-logiczne wink.gif
polecane foteliki to te z linka,ale dla mnie i one nie są wierzytelne w 100%
do testu podchodzą tylko te firmy które na to stać,testy robione są w hali na wybranych modelach samochodów
i na niemieckim rynku (test jest tylko na polski tłumaczony)
więc opinia jest "mniej więcej" wink.gif
przy polskich 10-15 letnich samochodach testy mogłyby wyjść zuuupełnie inaczej
Owca
CYTAT(Gruszka @ pon, 04 lut 2008 - 16:24) *
Podbijam temat, ale mam trochę inne pytanie - czy któras z Was ma doświadczenie wypadkowe z fotelikiem dziecięcym?

tzn - we wszystkich dostepnych watkach o fotelikach, mamy polecają, bo ładny, bo jedną ręką, bo cos tam - to oczywiste, bo czymże innym mogłyby sie kierować. Ale czy któras z Was przezyła wypadek samochodowy z dzieckiem w foteliku? i jak się ten fotelik zachował?



Doświadczenia wypadkowego z fotelikiem szczęśliwie nie mam icon_smile.gif

Wybieram po zapoznaniu się z testami. To, jaki ma kolor i czy się go wpina jedną ręką czy trzema nie ma dla mnie znaczenia, chociaż ważne jest, żeby możliwość nieprawidłowego zamontowania była jak najmniejsza icon_smile.gif
Znaczenia nie ma też cena, nie zawsze droższe, czy bardziej znane marki robią najlepsze foteliki icon_smile.gif

Testy https://www.nowe.mojeauto.pl/cms/?id=569 icon_wink.gif
Gruszka
Mika, wiem, że z obciążeniem fotelik zachowa się inaczej, ale pomimo wszystko jakies minimum stabilności solo powinno byc. Bo latający po samochodzie fotelik w czasie wypadku sam w sobie jest juz zagrożenim dla innych pasażerów. Jak każdy inny luźny przedmiot.

Powinnam tym ADACom wszystkim chyba zasugerować, żeby zrobili też testy bez dzieciów icon_wink.gif

Dzieki za linki icon_smile.gif znam je. W sumie to może i dobrze, że żadna z Was nie może mi odpowiedzieć o swoich wypadkowych doswiadczeniach... Oby tak dalej icon_smile.gif

Mika
Gruszka -ja tam z kołysek ufam tylko tym co mają bazę do wpięcia fotelika
wtedy ni hu hu nic nie drgnie (jeśli dobrze się zapnie)

a w przypadku tych do 18kg zaufałam dziewczynom z forum wink.gif
umoczyłam na jednym i i tak kupiłam Priori icon_lol.gif
i ... żałuję,że nie miałam go przy starszych dzieciach
Guciowa
my kupiliśmy jakiś tam włoski i co i mogę sama sobie w nim siedzieć leżeć
a więc odradzam takie co to są od 0-18kg bo się nie nadaje dla malucha choć ma regulację na pół leżąco.

podpiszę się pod dziewczynami że fotelik musi być sprawdzony pod względem jakości icon_wink.gif



co do wypadków jedyny niezawodny fotelik który jest stu procentowo niezawodny w czasie wypadku skonstruował Polak,
mieszkający w USA, i tak firmy nie chciały produkować dokładnie tego fotelika według projektu,bo im się to nie opłacało a konstruktor nie zgodził się na zmiany (bo ten super bezpieczny fotelik nie byłby 100% bezpieczny po zmianach ) i zaczął produkować sam.
Kiedy wejdą te foteliki do sprzedaży to pojęcia nie mam i czy nas będzie na nie stać?? choć biorąc pod uwagę bezpieczeństwo naszego dziecka ,to cena nie powinna grać roli.
w tej chwili na rynku Europejskim nie ma 100% bezpiecznego fotelika -niestety .Trzeba polegać na sprawdzonych markach ,
az
CYTAT(Gruszka @ pon, 04 lut 2008 - 18:24) *
Podbijam temat, ale mam trochę inne pytanie - czy któras z Was ma doświadczenie wypadkowe z fotelikiem dziecięcym?

tzn - we wszystkich dostepnych watkach o fotelikach, mamy polecają, bo ładny, bo jedną ręką, bo cos tam - to oczywiste, bo czymże innym mogłyby sie kierować. Ale czy któras z Was przezyła wypadek samochodowy z dzieckiem w foteliku? i jak się ten fotelik zachował?

może zagmatfałam trochę, ale ostatnio ja miałam wypadek z pustym fotelikiem (na szczęście Opatrzność zatrzymała moje dziecię w domu...), nosidło Coneco - zamontowane tak jak zwykle do jazdy (nie wyciągam w ogóle z auta) i podczas wypadku fotelik całkowicie się WYPIĄŁ - wyleciał z pasów, wyleciał na podłogę. Jestem pewna, że zamontowany był prawidłowo, pasy samochodowe pozosatły ZAPIĘTE, a fotelik wyleciał. Nie muszę dodawać, że szukam teraz nowego fotelika (9-18), ale takiego naprawdę bezpiecznego lub chocby dającego nadzieję, że zachowa się przyzwoicie i spełni swoja funkcję w razie czego... tfu tfu

Ja miałam dwie stłuczki, Jedną z dziećmi. Zuzia siedziała w play'u z isofixem, jas spał w kołysce maxi-cosi i nawet się nie obudził. Ale stłuczka była bardzo lekka.
Drugi z pustymi fotelikami, samochód prawie do kasacji ale to z powodu haka. Poduszka co prawda nie wybuchnęła. Play i renolux puste. Nic im sie nie stało. Tak więc polecam. Jeśli się obawiasz to jakiś fotelik z isofixe. Mój jest wpięty i dodatkowo zapięty pasami.
Gruszka
A ten Play to konkretnie co? bo tego akurat nie znam...
Mika
CYTAT(Gruszka @ wto, 05 lut 2008 - 11:33) *
A ten Play to konkretnie co? bo tego akurat nie znam...


np. https://calineczka.pl/sklep/index.php?cPath...mp;filter_id=30

podstawowy minuis wszystkich fotelików na metalowym stelażu -wysoki,szeroki,trzeba sprawdzić jak to wygląda we własnym samochodzie
u mnie nie wyglądało
ale foteliki tej formy są dobre i polecane
Gruszka
Fajny, podoba mi się - tzn brzmi przekonująco icon_smile.gif a Mika, wg Ciebie, jako specjalisty icon_wink.gif, to "do 25 kg" w tym przypadku to też chwyt reklamowy??

i pytanie do az - piszą, że to jest od 0-25 kg - ale czy taki maluch 8-miesięczny nie zginie w tym foteliku? i jak jest z tym mocowaniem tyłem do jazdy? - bo chciałabym powozic Emi jeszcze trochę tyłem, a na nową kołyskę na chwilę to mnie nie stać - chciałam więc teraz kupić coś, co pojeździ jeszce z pół roku tyłem, a potem jako normalny fotelik przodem do oporu (tzn dokąd się będzie w nim mieścić icon_wink.gif ). Czy tez Play da sie na tyle rozłożyć, żeby teraz moja mała koza nie musiała siedziec całkiem prosto?
Mika
mierzyć Gruszka,mierzyć wink.gif
wiem,że dziewczyny na forum chwaliły sobie Beat
ja się uparłam na metalowy stelaż Bebe Comfort+rozkręcanie na boki
i durna kupiłam bez mierzenia (tak,tak,nawet wielodzietni mają pomrocznosć jasną)
raz -był za wysoki i ledwo dało się włożyć Antona
dwa-pozycja siedząca i tak była trochę leżąca (doprowadzając antona do [użytkownik x])
dla mnie super zabudowanie okazało się wrogiem dla dziecka-ograniczało mu widok=wył jak pies
trzy-rozkręcony na boki zajmował za dużo miejsca (Olka się nie mieściła)
później wył już za sam widok tego fotelika
tak więc nie zawsze to co NAM się wydaje dobre i bezpieczne pasuje dzieciom naszym wink.gif
poddałam się,sprawdziłam jedynie jak Priori mieści się z samochodzie,kupiłam,posadziłam dziecko i .. stał się cud -nawet sam wlazł,usiadł i zapiąć się dał
oczywiście mogłam uwierzyć od razu,że M-C jest "ach,och,ech" wink.gif
ale wydawał mi się taki zwyczajny,że aż niemożliwe żeby taki dobry był icon_lol.gif
trzeba było własny tyłek umoczyć żeby do mnie przemówiło

aaa i nie wierzę w 0-25kg
wszystko zależy od jednostki
jeśli mieści się wagowo to często wzrostowo już nie np. taki mój Jasiek -nie ma 25kg i z życiu by się nie zmieścił z "zwykłym" foteliku
to samo tyczy się maluchów -jeśli tonie w kołysce to jakim cudem będzie mu wygodnie w zwykłym?
no może będie wygodniej jak się go wypłyci,ale przy szerszych pasach i otulinach malutkiemu dziecku jest nie wygodnie,poza tym pasy spadają,bo barki maluszka są za wąskie
nie,nie,nie -fotelik do 18kg tylko dla dzieciaczka siedzącego stabilnie i samodzielnie
myszka
Gruszka, mój Miłosz przesiadł się do Play`a Beata w wieku właśnie ośmiu miesięcy. Fotelik jest rozkładany do pozycji półleżącej. Noworodka sobie w tym za bardzo nie wyobrażam (chociaż rzekomo można, z wkładką), ale starszy niemowlak to spokojnie. Miłosz jeździ w nim do dzisiaj i jeszcze jakiś czas w nim pojeździ.
Gruszka
Myszka, a jeździł tyłem?
.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(Gruszka @ wto, 05 lut 2008 - 12:44) *
Myszka, a jeździł tyłem?



Pyzat jeździł i tyłem też. Uwielbiamy ten fotelik icon_smile.gif

Z
myszka
Od początku przodem - bo domagał się widoków. Ale on może być montowany też tyłem (przynajmniej wg opisu).
Kocurek
Najbezpieczniejszy jest bezapelacyjnie ten, ale czy jest dostępny w sprzedaży?

O, jeszcze jeden artykuł o tym foteliku: https://peugeot-strzelin.bloog.pl/id,500719...ml?ticaid=65509

Agusek
w BEAT Ala jeździła do 5rż. 20 kg
ale ona szczupła a długa.
dziecko 25kg pojeździ spoko.
pod warunkiem, że grubasek a nie wysoka długa tyczka icon_wink.gif

Fotel REWELKA
wygodny i bezpieczny.
Teraz jeździ w nim Emilka. Jest krótsza od Ali icon_wink.gif pojeździ więc dłużej icon_smile.gif
bardziej ściema z tym "0" niż 25.

noworodka bym nie wsadziła.

kto urodził kiedyś dziecko o wadze 0, coby je gdzieś zapiąć? w jakimkolwiek foteliku ?
hehehe
dygresja taka
z tego "0" zawsze mam ubaw 06.gif
skanna
CYTAT
dygresja taka
z tego "0" zawsze mam ubaw 06.gif



Agusek, ja też icon_smile.gif

I druga dygresja - strasznie rzadko się pojawiasz na forum ostatnio icon_sad.gif
Agusek
całkiem OT icon_redface.gif
przeprosiłabym, ale juz nie mam gdzie icon_lol.gif
obiecuję poprawę...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.