To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy istnieje odczulanie na pokarmy?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Silije
Pytam w imieniu kogoś z rodziny, czy to prawda, że zamiast diety eliminacyjnej można kogoś odczulić na pokarmy? Ja nigdy o tym nie słyszałam, ale ktoś twierdzi, że tak sie robi w niektórych poradniach czy klinikach.
magda208
CYTAT(Silije @ śro, 22 sie 2007 - 12:19) *
Pytam w imieniu kogoś z rodziny, czy to prawda, że zamiast diety eliminacyjnej można kogoś odczulić na pokarmy? Ja nigdy o tym nie słyszałam, ale ktoś twierdzi, że tak sie robi w niektórych poradniach czy klinikach.

Odczulanie owszem istnieje.z tym ze jest szkopul.
po1)Najpierw trzeba sie pozbyc wszelkich pasozytow z organizmu poczawszy od gronkowcow i paciorkowcow i wtedy jesli alergia nie minie mozna sie odczulac.Jesli sie tego nie zrobi odczulanie nie ma sensu.
Po2)Produktu na ktory jest sie odczulanym nie moze byc w domu przez 6 tygodni.Osoba odczulana nie moze miec z danym alergenem kontaktu.Np jesli jest to mleko przez 6 tyg nie ma mleka w lodowce i nikt go nie spozywa nawet poza domem.

Troche to skomplikowane ale jak sie tego nie wykona to jest to strata kasy.
Megan30
My chodzimy na odczulanie (biorezonans) i owszem nie wolno danego produktu jeść ale przez 3 tygodnie przed odczulaniem i wcale nie jest aż tak rygorystycznie że np mleka nie moze byc nawet w domu. To jest jedna z ewentualnosci ze ktos jest az tak bardzo uczulony że trzeba posunąć się do tak drastycznych srodków. Ja zapoznałam sie z wymaganiami i warunkami tego odczulania bardzo dokładnie i w większości przypadków nie trzeba aż takich działań.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.