To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie sÄ… przepisy dotyczÄ…ce powierzchni przedszkola?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mgiełka
Czy są jakieś przepisy mówiące o tym, jaką powierzchnię powinno mieć przedszkole w przeliczeniu na jedno dziecko?
Niestety dziś odbierając Alę załamałam się, przybyło bardzo dużo wieszaków co oznacza więcej dzieci, więcej grup, a przedszkole jest w domku więc sal enie są duże i nie jest ich dużo, wygląda na to, że od września będzie około 100 dzieci - nie było kierowniczki, więc nie mogłam porozmawiać, ale wkurzyłam się nieźle.
domi
U nas tez jest tak dużo wieszaków. Jednak dzieci jest ok. 60 razem we wszystkich grupach. Wydaje mi sie, że wieszaków jest zawsze wiecej. Jak zobaczyłam w naszym przedszkolu tak ciasno "usiane" wieszaczki to załamałam. Okazało się, że zajety jest co 2-3 wieszaczek.
Ja bym sie tym nie przejmowała.
mgiełka
Niestety u nas w przedszkolu powiększenie liczby wieszaków wiąże się ze zwiększeniem ilości dzieci i takie też potwierdzenie dostałam wczoraj od jednej z przedszkolanek. Wczoraj nie było kierowniczki i dziś rano też, więc nie mogłam spytać jakie są zmiany, zadzwonię to sie dowiem.
Powiem tylko tyle, że przedszkole mieści się w domku jednorodzinnym, gdzie nie ma pokoju większego niż chyba 20 m2, przypuszczam, że największy ma 17m2. A grupy liczą po naście osób.
Jasiucha
Spoko.. nigdy nie ma tak żeby wszystkie dzieci były obecne. W naszej grupie żłobkowej na liście jest chyba 30krasnalków a były dni, tygodnie że na sali było raptem 7sztuk 03.gif /fakt, że wszystkie sale są wielkie -na oko 7mx5m albo nawet większe.. do tego kazda sala ma własną leżakownie i łazienkę icon_wink.gif
często rodzice zapisuja dzieci "tak na wszelki wypadek aby miec alternatywę"/ "na próbę" itp.. tym samy blokując miejsce tym którzy naprawdę potrzebują - ale to już inna kwestia..
a wracając do wieszaczków - ile dzieci na liście tyle wieszaczków musi być 06.gif

a poza tym, przedszkoli ostatnio nie przybywa a dzieci tak - "wyż końca lat 70 i poczatku 80-tych" jest w wieku "produkcyjnym" 03.gif
rodzice nachodzą/ naciskają dyrektorów przedszkoli.. i wcale im się nie dziwie, bo jeśli nei mają innnej alternatywy to co maja począć.. w marcu tez sobie wychodziłam nadprogramowe miejsce 48.gif dyrektorzy przedszkoli sa także naciskani przez starostów i burmistrzów miast aby przyjmowali dzieciaczki..
to jest kolejny problem naszych władz, które swego czasu likwidowały namietnie żłobki/przedszkola z braku dzieci.. a teraz jest problem bo dzieci przybywa a placówek nie.. 21.gif
Arwena.
Swojego czasu stoczyłam wojnę z Dyrekcją "naszego przedszkola" - w podobnej sprawie. I że tak siebie zacytuję:

CYTAT
No i już wszystko wiem, zadzwoniłam do Sanepidu - jeśli kogoś to interesuje - na dziecko powinno przypadać 2,4 m przestrzeni "zyciowej", jedna muszla na 10 do max 15 dzieci.
mgiełka
Arwena, wielkie dzięki, właśnie o to mi chodziło.
maasad
CYTAT
No i już wszystko wiem, zadzwoniłam do Sanepidu - jeśli kogoś to interesuje - na dziecko powinno przypadać 2,4 m przestrzeni "zyciowej", jedna muszla na 10 do max 15 dzieci.

2,4 m razy 30 dzieci to jest 72 metry kwadratowe. ciekawe które przedszkole dysponuje takimi salami?
Jak wyegzekwować stosowanie tego przepisu?
joanaz
a może chodzi o metry sześcienne?

joanna
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.