To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wakacje od mycia zębów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

domi
Dopiero w poniedziałek dowiedziałam sie, że dzieci w wakacje nie myły zębów w przedszkolu :nie nie! . Byłam w szoku gdy to usłyszałam do córki. Musiałam z niedowierzaniem zapytać Pani...i dowiedziałam sie, ze to prawda. W wakacje przedszkole jest mieszane, goscinnie są dzieci z innych zamkniętych przedszkoli. Niestety nie wszyscy daja dzieciom szczoteczkę i pastę. Panie wiec uznały, że nie będą myć dzieciom zębów icon_eek.gif . Jak Dominika chce umyć to ma sama powiedzieć i sobie pójdzie do łazienki. Zatkało mnie... po pierwsze dlatego, że Panie powinny nalegać na przyniesienie past i szczoteczek. Po drugie panie powinny zabierać do mycia zębów te dzieci, które powyzsze posiadaja a inne niech w tym czasie sie chociaż przygladaja, zeby nie było, ze sie bawią w najlepsze a inne mają obowiazki... . Po trzecie jak można nie dać dziecku do przedszkola pasty i szczotki do zębów? W tym tygodniu nie poszłam do Dyrektorki tylko pouczyłam Panie. Codziennie pytam Mikę jak sie ma sprawa mycia zębów. Tak więc...bez zmian icon_evil.gif . Chyba będe musiała poruszyć ten temat na wyższych szczeblach bo mi sie to bardzo nie podoba!
U waszych dzieci w przedszkolach też są wakacje od obowiązków?
Mika
przestałam dramatyzować wink.gif
moje dzieci majÄ… wyrobiony nawyk mycia rano i wieczorem
w szkole myć po każdej kanapce nie będą więc nie kruszę kopii o mycie w przedszkolu
my dorośli też nie mamy możliwości myć po każdym posiłku
w przedszkolu z resztą różnie bywa -zamiana past,szczoteczek,kubków -nie da się upilnować w 100% a pani nie będą pamiętały wzrokowo co jest czyje (i wcale od nich tego nie wymagam)
w domu wiem jak i czym myją,że nie zjadają pasty w wygłupach

ale ja jestem ogólnie patologiczna i "na odwrót" + mój poziom olewnictwa wzrastał proporcjonalnie do ilości dzieci wink.gif
teraz jestem w stanie przełkąć dużo więcej

napisałaś,że panie NIE MYJĄ dzieciom zębów-znaczy każda pani każdemu dziecku z osobna zawsze myła?
domi
CYTAT(Mika @ piÄ…, 24 sie 2007 - 21:00) *
napisałaś,że panie NIE MYJĄ dzieciom zębów-znaczy każda pani każdemu dziecku z osobna zawsze myła?

Nie, źle się wyraziłam. Przecież wiadomo o co chodzi. Chodzi mi o to, że nie rzucają hasła: "idziecie myć zęby", "zbiórka do łazienki". Nie starają sie nawet zachęcić tych dzieci a przecież nawyk mycia zębów od najmłodszych lat jest bardzo wazny.
Agnieszka.zg
rozumiem twój problem ale u nas w przedszkolu od lat jak pamiętam nigdy nie brało się pasty i szczoteczki do przedszkola i jakoś nikt nigdy nie robil z tego problemu.
domi
CYTAT(Agnieszka.zg @ nie, 26 sie 2007 - 21:53) *
rozumiem twój problem ale u nas w przedszkolu od lat jak pamiętam nigdy nie brało się pasty i szczoteczki do przedszkola i jakoś nikt nigdy nie robil z tego problemu.

Skoro nigdy się nie brało pasty i szczotki do przedszkola to chyba nie rozumiesz mojego problemu 08.gif .
Co innego gdyby nie kazano tego przynosić do przedszkola w wyprawdze... .
Bosanova
"pouczyłam panie", "na wyższych szczeblach" -
Mycie zębów, lub ich nie mycie w przedszkolu nie jest chyba sprawą az tak istotną, aby używać takich górnolotnych zwrotów. Ja rozumiem: zwrócić uwage, uczulić kogoś, poprosić, zaptać, przypomnieć, ale pouczać?Nie, jakoś mi to nie psuje.
Zwróć uwage, poproś.Pozatym w grupach łączonych na wakacjach, to ja sie w sumie nie dziwie, że jest totalny chaos i dezorganizacja w grupie.Mysle, że od 3 wrzęsnie wszystko wróci do normy.Zobaczysz!
domi
CYTAT(BosaNova @ pon, 27 sie 2007 - 00:40) *
"pouczyłam panie", "na wyższych szczeblach" -
Mycie zębów, lub ich nie mycie w przedszkolu nie jest chyba sprawą az tak istotną, aby używać takich górnolotnych zwrotów. Ja rozumiem: zwrócić uwage, uczulić kogoś, poprosić, zaptać, przypomnieć, ale pouczać?Nie, jakoś mi to nie psuje.

Nawyk mycia zębów wyrabiany w okresie przedszkolnym zaprocentuje w przyszłosci. Ci rodzice, którzy nie daja szczoteczek i past to ich sprawa. Ja tylko przestrzegam "zaleceń " przedszkola, które samo narzuciło przynoszenie w.w. . Uważam, że warto coś wiecej zrobić w zakresie mycia zębów niż pójście na łatwiznę. Takie własnie "pouczenie", (co równie dobrze moze być zwróceniem uwagi) tylko mniej stanowczo i niestety bądź stety łagodnym tonem zostało powiedziane. To jeszcze nic strasznego.
A wyższe szczeble to Pani Dyrektor. Przecież jest na wyższym szczeblu niż Pani nauczycielka icon_neutral.gif .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.