To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak zrobić dobrą wątróbkę

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

justin
mam ochotę na pyszną,mięciutką wątróbkę. Wiem, że są różne szkoły typu solic na końcu, dodac mąki. Proszę o szczególowy opis jak zrobić pyszną wątróbkę z cebulką. Smażyc ją czy dusić. No generalnie jak to powinno wyglądać. 03.gif
Maciejka
Ja robiÄ™ tak:
kupuję wątróbkę drobiową, obcinam te biale tłuszczykowe cosie i wkładam na jakiś czas do mleka (lub do wody, jeśli mleka nie ma). Moja mama twierdzi, ze od tego wątróbka się robi lepsza i ja jej wierzę na słowo. icon_smile.gif. Potem osączam na sitku, w tym czasie kroje cebulę.Rozgrzewam olej i układam wątróbkę. No i smażę na średnim ogniu. Potem przekręcam na drugą stronę i smażę dalej. Wtedy zwykle się do tłuszczu dostaje trochę mleka, tluszczu wątrobianego i zaczyna sięrobić taki niby sosik. Smaże dalej i sporawdzam czy już mi siępodob. Jak jest już prawie idealna, to robię miejsce na patelni i na tym sosiku smażę/dusze cebulę. Solę dopiero na talerzu. Jest pyszna i mięciutka.
justin
Maciejko, a czy wątróbkę wieprzową robisz tak samo?
Esther@
Justin, ja robię i taką i taką (chociaż zwykle drobiową, bo bardziej lubimy). A robię tak jak Maciejka: wątróbki oczyszczone do mleka, potem na tłuszcz na patelnię, obsmażam, dodaję cebulkę (tłuszczu juz nie daję więcej). Jak cebula się już zeszkli, to dodaję pokrojone jabłka i wsypuję sporo majeranku. Pod koniec wsypuję łyżkę mąki, żeby ten sos zagęścić. Solę odrobinę jak już zdejmę z ognia.
Maciejka
CYTAT(justin @ wto, 28 sie 2007 - 09:35) *
Maciejko, a czy wątróbkę wieprzową robisz tak samo?


Justin, ja robię tylko drobiową. Ale myślę, że wieprzowa po prostu trochę dłużej musi być duszona.
Mika
daję cebulę i jabłka jak wyżej (nie daję majeranku,jedynie solę)
ale wątróbkę przed smażaniem obtaczam w mące,później tylko duszę podlewając wodą
robię tylko drobiową,bo jest miękka wink.gif
renata19750702
Ja też zazwyczaj robię wątróbkę drobiową - nie wkładam jej do mleka - jedynie oczyszczam z wątróbkoniepodobnych rzeczy, dużo cebuli kroję w plastry. Najpierw duszę cebulę na tłuszczu, gdy gotowe ściągam cebulkę z patelni i odstawiam w ciepłe miejsce, żeby nie ostygła (zazwyczaj jest to talerz podgrazny w mikrofali). Na tej samej patelni smażę wątróbkę kilka minut, gdy prawie gotowa wkładam cebulę na patelnie, dosłownie chwilkę podgrzewam i dosłownie 30 sekund przed wyłączeniem dopiero doprawiam solą - to bardzo ważne - dzięki temu wątróbka jest miękka i soczysta.
katiek
Wątróbka wieprzowa ma dość specyficzny smak i nie wszystkim smakuje. Ja najpierw duszę cebulę, a oczyszczoną wątróbkę drobiową (z kurczaka) obtaczam w mące i po zdjęciu cebuli smażę na patelni, potem dorzucam cebulę, pieprzę i tuż przed podaniem solę. Do tego tłuczone ziemniaczki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.