To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Umawiamy sie na rejs maluchowy?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
pirania
jesli ktos wie, to plywalam z Ika i berkiem. I bylo swietnie. BYlo tak swietnie ze w glowach zrodzil nam sie pomysl trzech jachtow i trzech zalog, wspolnych ognisk, spiewow, zeglarskich beltow, plywania w jeziorach i po jeziorach.
Oczywiscie potrzebne sa ludzie z patentami zeby te pozostale dwa jachty wyczarterowac i poprowadzic, potrzebne jest zgranie urlopow, ale generalnie rozmawialismy o lipcu.....

nic to- zarzucam wedke i patrze kto bylby chetny sie zlapac icon_smile.gif

ja w kazdym razie w przyszlyum roku zamierzam znowu sie wloczyc po jeziorach, wyc przy ognisku, stawac na mieczu... nie zaierzam sobie wiecej rozwalac kolan icon_smile.gif
Tobatka
Podobały mi sie te Wasze wakacje.. Ja się za bardzo wody boję, znaczy głebokości, więc raczej sie nie przełamię, choć kusisz, kusisz icon_smile.gif
ulcik
boszzz patentu nie mam ;( ;( ale jakby mnie kto przyjął to lecę i pędzę ..


pirania .. ja czytałam i twoje i Iki wspominki .. ja też chce !!!!

u
Ika
CYTAT(pirania @ piÄ…, 31 sie 2007 - 16:41) *
jesli ktos wie, to plywalam z Ika i berkiem.

Jeszcze Ludek była, sklerozo icon_wink.gif

CYTAT(pirania @ piÄ…, 31 sie 2007 - 16:41) *
ja w kazdym razie w przyszlyum roku zamierzam znowu sie wloczyc po jeziorach, wyc przy ognisku, stawac na mieczu... nie zaierzam sobie wiecej rozwalac kolan icon_smile.gif


Też zamierzam. O ile mi życie nie pokrzyżuje planów... icon_rolleyes.gif albo ja nie wymięknę w efekcie tychże. Ale na wędce już dyndam ochoczo icon_biggrin.gif
KM
CYTAT(u. @ piÄ…, 31 sie 2007 - 21:33) *
boszzz patentu nie mam ;( ;( ale jakby mnie kto przyjął to lecę i pędzę ..
pirania .. ja czytałam i twoje i Iki wspominki .. ja też chce !!!!

u




Ja mogę sobie tylko pomarzyć o takim rejsie, bo patentu niet. Chętnie chociaż wspominki poczytam, tylko gdzie?


Jak radzicie sobie z dziećmi na jachcie? Wiążecie?43.gif
lornetka
A my z mężem i naszym małym kamratem jak najbardziej chętni!!
A i patent jest 03.gif
pirania
no to juz dziewczyny zapisywac sie do aguutki icon_smile.gif
wspominki sa u mnie na blogu a zdjecia u iki na blogu icon_smile.gif
lornetka
A na jakich jachcikach pływaliście??
Bo my póki co doświadczeni na Sasankach 680, a one niezbyt duże...

wspominki nie omieszkałam przeczytać...i aż łezka w oku zakręciła się, bo w tym roku, z żalem musieliśmy zrezygnować z pływania...
pirania
my plywalismy na Twisterze to 8 osobowa lodeczka bardzo przyjemna i wygodna.
ja plywalam tez na Trimie, wczesniej na Gidze, sasance, Tangu.... no i omedze icon_smile.gif

w kazdym razie jestem szuwarowo bagienna a nie hop siup wilk morski icon_smile.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
lornetka
O! To ty doświadczona w długaśnych łodziach jesteś 03.gif

ja jak wspomniałam zaledwie 6,8m, więc to niewiele..
ciekawe czy poradzilibyśmy sobie na takiej długiej łodzi?
no kiedyś mąż pływał na Dz- a to 12 osobowy jachcik, ale tam sami doświadczeni żeglarze byli...

Rosa paczki żywnościowe powiadasz..08.gif
Ika
CYTAT(KM @ nie, 02 wrz 2007 - 16:42) *
Jak radzicie sobie z dziećmi na jachcie? Wiążecie? 43.gif


Ja swojego nie zabrałam, a dzieci, które zabrano, wychowywaliśmy kolektywnie. Współczuję im trochę, no ale cóż 06.gif Hemek nie narzekał icon_wink.gif
pirania
CYTAT(pirania @ wto, 04 wrz 2007 - 18:47) *
my plywalismy na Twisterze to 8 osobowa lodeczka bardzo przyjemna i wygodna.
ja plywalam tez na Trimie, wczesniej na Gidze, sasance, Tangu.... no i omedze icon_smile.gif

w kazdym razie jestem szuwarowo bagienna a nie hop siup wilk morski icon_smile.gif

moja droga szczenie wez PO rejsie.
pirania
aguutka trim 8 osobowy to 7,80m czyli raptem metr dluzej- wszystkie liny sprowadzine do kokpitu, dziewczyno my tu o turystycznych czarterowych jachtach rozmawiamy icon_smile.gif a nie o DZ matko i corko icon_smile.gif

LUDEK, niecierpliwie czekam az sie odezwiesz, sprostujesz ze tez bylas i mnie objedziesz, po czym odgrazac sie zaczniesz ze w przyszlym roku na Mazurach mi wtluczesz......

znaczy sie co- potencjalne dwa jachty mamy icon_smile.gif

jeszcze trzeci by sie przydal icon_smile.gif
lornetka
to wyjechałam z tym DZ- em 29.gif 29.gif , ale on na nim pływał z 11 innymi żeglarzami więc trochę inaczej 08.gif

w każdym razie, a co mamy sobie nie poradzić!! Poradzimy sobie nawet z większą łajbą!
na fajnie byłoby popłynąć, my uwielbiamy jez. Nidzkie za tą ciszę, a Bełdany kochamy za zatoczki, choć głośniejsze, w ogóle preferujemy południową część Mazur.
pirania
Bralismy jacht z Gizyzycka, ale doplynelismy na Beldany i to tylko dlatego ze robilismy sobie dlugie postoje i po Kisajnie sie jeszcze przeplynelismy. Spokojnie mozemy plynac i na NIdzkie icon_smile.gif
Zreszta w Rucianym tez mam namiary na fajny czarter.
kalarepa78
Aguutka, a wziełabyś też szczury lądowe?
lornetka
Kalarepo jak szczury lądowe są odważne i nie boją się z nami pływać to z miłą chęcią 06.gif

Rok temu czarterowaliśmy w Giżycku właśnie i zrobiliśmy wszystko by dopłynąć do Bełdan no i dalej po Nidzkim..
a to wszystko dlatego, że tamten klimat nam lepiej pasował.
Jezioro Niegocin, Tałty są ooooogromne, a my jakoś wolimy po mniejszych jeziorkach pływać, bo widoki ładniejsze..
A Nidzkie to po prostu BAJKA!!A dlaczego? To trzeba się osobiście przekonać..

Generalnie chodzi o to by pływać i nam to wsio rybka gdzie..
nigdy np. nie byliśmy na północ od Giżycka..
pirania
Jestem tak entuzjastycznie nastawiona do rejsu w kilka lodek, ze najchetniej bym sie po prostu sklonowala icon_smile.gif
kalarepa78
Szczury dość odważne są!;-) Tylko szczury planują dom w przyszłe wakacje budować, wiec będą skrupulatnie pieniadze liczyć i chciałyby wiedzieć ILE na taki rejs potrzeba. No i jak myślisz, Agutko, damy radę z dwoma niecoponadroczniakami?

OT: Piranio, biegniesz w Run Warsaw?
pirania
odnosnie OT- po ostatnich zaglach zostala mi mega kontuzja i biec nie bede ale te 5 km to sie przespaceruje dla zasady icon_smile.gif

ale serce mi krwawi- i na Maraton Warszawski i na Triatlon warszawski sie nie zalapie, na RUN Warsaw sie pewnie biec nie da w tym tlumie to sie przejde na oslode icon_smile.gif
kachna
Piranio - nie wiem zupełnie co w przyszłym roku bedzie , ale pamietaj o mnie - patent jest, moge prowadzic jachty do ok 14m dlugosci, mam tez papiry motorowodne - wprawdzie ja morski wilk (ZMIANA HALSU CO 8 GODZIN HAHAHAHA) z zacięciem na Warmię - bo z Gdańska "KANAłEM PRAOJCóW" blizej, no tak...ale po tegorocznym szkwale bialym to i Mazury mnie zaintrygowały... troche mam pietra....taaaaaki akwen niebezpieczny!
Mam jacht przyjaciół do dyspozycji w Mikołajkach, o ile nie został rozbity w sierpniowych sztormach...czego narazie nie sprawdzilam. Jakby co - przypomnij mi, chętnie sie podepniemy na tydzień powiedzmy i powiększymy Wasza flotylle...o ile nam wyprawy morskie nie staną na drodze.

Oskar za rok powinien juz przejsc chrzest jeziorowy - jesli ma pojsc w slady mamusi icon_wink.gif i tatusia i dziadków...i pra...
pirania
czyli co- teoretycznie rzecz biorac mamy trzy jachty?
Obracajcie w myslach ten pomysl, jak przyjdzie pora wpisywania sie w grafiki urlopowe- ODZYWAJCIE SIE.
Jak widac podjelam sie rol organizatorskiej chociaz d.... ze mnei nie organizer, ale to juz tegoroczna moja zaloga wie... no ale trudno... duzo lepiej bedzie mi trwac przez zime wiedzac ze mamy szanse na jakies kolektywne plywanie.

I niech patenciarze pamietaja ze jesli NIE- to trzeba o tym krzyczec duzo wczesniej, bo wtedy cala lodka odpada czyli 8 osob nie plynie... acha odnosnie osob:
My plywalismy na lodce 8 osobowej w 9 osob i bylo na luzie- ja mysle ze liczac doroslych plus dzieci- spokojnie miesci sie 6 doroslych osob plus 4. A jak ktos zabiera niemowlaka to nawet piecioro icon_smile.gif I jeszcze pamietajcie ze przydaje sie mezczyzna lub dwoch, jakos tak sprytniej wyskakuje na brzeg lub do wody, jak sternik gapa, ster im latwiej z wody wyciagnac, miecz tez, no ogolnie mezczyna na jachcie ma wysoka funkcje uzytkowa. icon_smile.gif w zamian za to karmimy i nie szczedzimy pochwal icon_smile.gif

Moja lajba w kazdym razie wyplynie na bank icon_smile.gif)

8 osobowa lodka w tym roku kosztowala 350- 360 w srodku lata, na jedzenie, paliwo, oplaty portowe przez tydzien wydalismy kolo 90 zlotych na lebka, liczac piwo, wino i rozne ekscesy i jeszcze kupa jedzenia zostala icon_smile.gif gotowalismy nei szczypiac sie zupelnie za to w knajpie chyba bylismy raz icon_smile.gif jestem pewnie w stanie wyrwac ok 15% rabatu,, byc moze 20%.

ahoj icon_smile.gif
lornetka
Kalarepo jak widzisz wakacje na jachcie drogie nie sÄ…, a jakie ciekawe!!

Oj, mi też łatwiej będzie zimować z taką nadzieją na wypłynięcie!!

WAŻNE!!
W związku z odbytym 2 lata temu rejsem, gdzie były 3 babki i mój mąż, mąż mój już na to nie pójdzie, więc faceci muszą być na naszej łodzi również 08.gif
KM
Oj, kusi mnie, kusi... tylko trochę się boję o dziecko icon_redface.gif Że wyskoczy itd.

Ika, mogłabyś wrzucić tutaj albo przesłać na priva link do bloga ze zdjęciami?
pirania
mamo kacperka- dziecko ubiera sie w kapok a nastepnie wiaze sie je... do siebie. Ja tak zrobic nie moglam, bo bylam za wazna wiec przema kolektywnie pilnowali wszyscy, ale przez rejsem z Ika bylam bez Przema za to ze starszymi corkami (od 5 lat przez 7 do 15) i tam wystarczyly tylko kapoki, ale byla tez ze mna przyjaciolka z roczniakiem. nie byla mi szczegolnie potrzebna w czasie samego plywania, bo mialam zaloge do lin, wiec przywiazala synka sobie do reki i generalnie lazila za nim. A jak byla potrzebna i niezbedna- to mlodego wrzucalo sie pod poklad, zamykalo czesciowo wejscie moje dziewczynki go zabawialy i juz.

Smiem twierdzic ze zgubic dziecko na jachcie jest baaardzo trudno i trzeba do tego reke przylozyc. icon_smile.gif

A Kacperek jest z pewnoscia nie tak ruchliwy jak Przemo, albo w najgorszym wypadku- piodobnie ruchliwy (a za to starszy i pewne rzeczy mozna mu wytlumaczyc). Przemo nie wypadl, nie spadl, nie utopil sie, nawet nie byl bliski. Takze spokojnie dajsie skusic przy 6 doroslych znajda sie 3 ktore beda zeglowac- reszta moze nianczyc dzieci, robic sternikowi kanapki z pasztetem, przewracac kartki w spiewniku itd icon_smile.gif
pirania
zdjecia mowisz?

Tak jadalismy:



tak Pani Kapitan cumowala



a taka byla przyroda



i taka







pirania
burza



tecza gratis



do kabestanu wraz wyzysk dziecka



co tam jeszcze...
jak dzieci sa niegrzeczne to robi sie tak....



to dziewczyna z motylem czyli ja


a to dumni zeglarze czyli ja z synkiem


a na koniec ognisko rozpalane z wujkiem G. ktory byl idolem przema



zdiecia robil Berek. reszty nie ma na zdjeciach, bo nie wiem czy by chcieli.

Smaka robie?
Ika
CYTAT(KM @ wto, 11 wrz 2007 - 22:09) *
Oj, kusi mnie, kusi... tylko trochę się boję o dziecko icon_redface.gif Że wyskoczy itd.

Ika, mogłabyś wrzucić tutaj albo przesłać na priva link do bloga ze zdjęciami?


Wrzucam Ci linka na priva icon_smile.gif
Ika
CYTAT(pirania @ śro, 12 wrz 2007 - 15:03) *
a na koniec ognisko rozpalane z wujkiem G. ktory byl idolem przema


A Hemek był dziecięcym idolem G. icon_wink.gif Do dziś go wspomina 03.gif i "sto pytań do" 08.gif
KM
A niech tam.... Jak mam być tak zrelaksowana i kwitnąca jak Ika na zdjęciach to dopisujcie 06.gif 3 ludki.

Gosia, Kacper już grzeczny, rozumny i taki dorosły... mimo to na wakacjach siłą musiałam go odciągać od basenu, bo chciał wskakiwać bez rękawków do 3m wody. I żadne tłumaczenia nie pomagały.
Ale w wakacje to on będzie miał już 5 lat.

Szemek i Oskar też płyną?
myszka
Tęcza (podwójna, albo mi się dwoi w oczach) - rewelacja.
Ika
CYTAT(KM @ śro, 12 wrz 2007 - 21:02) *
Szemek i Oskar też płyną?


Oskar raczej nie, ale w sumie to czas pokaże... icon_wink.gif
Ika
CYTAT(myszka @ śro, 12 wrz 2007 - 21:04) *
Tęcza (podwójna, albo mi się dwoi w oczach) - rewelacja.


Nie dwoi Ci się, podwójna była.
Oprócz tego widzieliśmy też rasowego cumulonimbusa. Brzmi niemal jak miotła Pottera, ale przynajmniej już wiem, jak naprawdę wygląda icon_wink.gif Ponadto była tez gąsienica, która miała głowę w odwłoku. Fajnie mieć biologa na deku 03.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
myszka
CYTAT(Ika @ śro, 12 wrz 2007 - 23:43) *
Ponadto była tez gąsienica, która miała głowę w odwłoku.


Że co?
Ika
CYTAT(użytkownik usunięty @ śro, 12 wrz 2007 - 21:46) *
cytowany post usunięto


Należy uprzedzić również o skutkach ubocznych rejsu 02.gif Jeszcze długo po zejściu na ląd łazisz i jak idiotka śpiewasz "Cie-pła krew poleje się-stru-gami, wygra ten, kto utrzyma sziiiiiip!", czasami wywołując dziwne spojrzenia... icon_rolleyes.gif

icon_lol.gif
Ika
CYTAT(myszka @ śro, 12 wrz 2007 - 21:54) *
Że co?


Taką ściemę odwalała dla zmylenia wroga. Jej zad wyglądał jak głowa a głowa jak zad 03.gif

Kurczę, wzięło mnie na wspominki. Berek, mogę????

Berek mnie któregoś pieknego dnia rejsu wprawiła w absolutne osłupienie oraz zwątpienie w moje zdolności percepcyjne, kiedy to wygłosiła jednym tchem dwa zdania bez znaków przestankowych, a w każdym razie bez kropek, co brzmiało tak:

Berek, zapatrzona w wodę: Kurczę, pośpiewałabym sobie ale te ryby suki tu skaczą!!
Ja (absolutne osłupienie): I co, zagłuszają Cię??
myszka
CYTAT(Ika @ czw, 13 wrz 2007 - 00:06) *
Ja (absolutne osłupienie): I co, zagłuszają Cię??


Padłam. 06.gif
Silije
O jejku weźcie ten wątek gdzieś ukryjcie, bo budzi się we mnie dzika zazdrość 37.gif Nigdy nie miałam okazji żeglować.
lornetka
CYTAT(użytkownik usunięty @ śro, 12 wrz 2007 - 21:46) *
cytowany post usunięto



z psem też się da i to z duuużo większym 08.gif

ProszÄ™ bardzo!


KM
Napiszcie koniecznie jakie dzieciowe towarzystwo siÄ™ szykuje!
Dawidek Aguutki, tak? I kto jeszcze? Rosa, a Twój Kuba?

lornetka
Dawidka to jeszcze nie wiemy czy weźmiemy,bo póki co nie mamy pojęcia jakim dzieckiem będzie za prawie rok 08.gif , być może zostanie z babcią...
ale to okaże się dopiero przed wyjazdem, więc narazie można go liczyć 06.gif
.uzytkownik.usuniety.
Śledzę Was. Zazdroszczę bardzo i też tak chcę ino w moim przypadku w grę wchodzi jedynie niańczenie i robienie kanapek bo na łodziach to ja się znam jak kura na pieprzu.

Z
mamajul
Aaaaaaaaa. Pięknie się szykuje, ale my nienormalni jesteśmy (Pirania już wie dlaczego icon_wink.gif) i kolektywnie z nami się nie da. icon_wink.gif

Ale moze w przyszłym roku tez na Mazury się wybierzemy, to nad lipcem pomyślimy (chociaż my zawsze w czerwcu).

Moze chociaż w Giżycku bysmy sie zobaczyli??? Albo moze chciałao by się Wam do Sztynortu podpłynac???



A dzieci na łódce przewozi sie w różny sposób. U nas dopuszczalne było nawet coś takiego icon_wink.gif


pirania
CYTAT(Zwierzo. @ piÄ…, 14 wrz 2007 - 20:32) *
Śledzę Was. Zazdroszczę bardzo i też tak chcę ino w moim przypadku w grę wchodzi jedynie niańczenie i robienie kanapek bo na łodziach to ja się znam jak kura na pieprzu.

Z


ktos do nianczenia i robienia kanapek jest zawsze potrzebny. I piszczec na przechylach mozesz icon_smile.gif

mamjul- mozemy zahaczyc o Gizycko, mozemy sie skusic na Sztynort ale w tym wypadku chopciaz obecnosc przy ognisku nam zagwarantuj, bo tak poplynac zeby ciebie nie zobaczyc to ja moge ze ty na kisajnie a ja na Nidzkim icon_smile.gif
Cleo
Ja to moge nianczyc i kanapki Wam robic, ale... w przystaniach;) oraz witac chorÄ…giewkami itp
boję się wody!! NA pewno bym wypadla za burtę i utonęła jak nic...
mamajul
CYTAT(pirania @ śro, 26 wrz 2007 - 02:49) *
ktos do nianczenia i robienia kanapek jest zawsze potrzebny. I piszczec na przechylach mozesz icon_smile.gif

mamjul- mozemy zahaczyc o Gizycko, mozemy sie skusic na Sztynort ale w tym wypadku chopciaz obecnosc przy ognisku nam zagwarantuj, bo tak poplynac zeby ciebie nie zobaczyc to ja moge ze ty na kisajnie a ja na Nidzkim icon_smile.gif

Z. powiedział ze mu się góra (Mazur) znudziła i leci jak w dym...*



* dodam, ze gdy Ja go prosiłam o lipiec i o zmianę góry na dół to mnie olał.........

Zatem my z okolic Rucianego z Ahoja łódź będziemy brali icon_smile.gif
Saskia
mamajul - obłędne zdjęcia 06.gif
zwłaszcza to z piaskownicą 06.gif
PÅ‚acia
CYTAT(Ika @ śro, 12 wrz 2007 - 22:22) *
Wrzucam Ci linka na priva icon_smile.gif


proszÄ™ slicznie i ja o link icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.