To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

KIEDY PODAWAC FLIXOTIDE

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ewelina1139
moj synek mial zapalenie oskrzeli i dostal flix i budesonid wszystko mu przeszlo doktor cos wspomoinala ze gdyby w przyszloscim mial katar to moge mu podac flixo jednak nie wiem czy tak moge zrobic czy jest ktos kto tak postepowal katar ma gleboki i ciezko mu oddychac?prosze o pomoc?
Ciocia Magda
No na katar to raczej flixonase.

I ja bym raczej na własną rękę nie podawała sterydów - one działają długofalowo, więc podawanie doraźne nie ma sensu, a na 5 tygodni kuracji pewnie nie starczy Ci opakowanie leku. Poza tym lista skutków ubocznych jest długa i przerażająca.

Owszem, sterydy są b. skuteczne - ale to nie jest herbatka z malin, którą można podawać kiedy nam się żywnie podoba.
szantrapa
CYTAT(ms.mez @ nie, 09 wrz 2007 - 13:17) *
No na katar to raczej flixonase.


Dokładnie. Flixonase-do nosa, Flixotide- wziewnie
Ja równiez odradzam, doraxnie nic to nie da, to sa leki długotrwałego stosowania, tylko wtedy są skuteczne, poza tym wszystko już zostało napisane powyżej, to sa jednak sterydy i jak nie ma konieczności to trzymałabym się z dala. Sama niestety musze brać i to w ciąży ale odradzam każdemu jeśli nie ma konieczności.
ewelina1139
DZIEKUJE bardzo za odpowiedzi jednak sama nie bede podawala flixotide.POZDRAWIAM
Mika
fixotide i pomarańczowym dysku?
jest dla alergików
to lek wziewny podawany non stop przez dłuższy czas (60 dawek do podawania rano i wieczorem,1 dysk na 30 dni)
ale napewno nie kilka dni
budesonid,buterhin można podawać doraźnie
jeśli dziecko większe i istniej podejrzenie alergii można podać w czasie kataru 1/2 claritine -na noc przez co najmniej 5 dni
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.