To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kaszka, deser, soczek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ejolcia
Dziewczyny mój synuś kończy dzisiaj pół roczku więc pora podać mu coś nowego i innego niż cycuś.
Zastanawiam się nad kaszką tylko teraz jaką mu podać zwykłą ryżową czy ryżową z owocami, czy zwykłą ryżową z deserkiem. Czy w ogóle zacząc od jabłuszka czy moze od soczku. Z drugiej strony takie jabłuszko będzie takim mini posiłkiem. Bo 250 ml mojego mleczka podczas mojej nieobecności zaczyna mu nie starczać a moje żelazne zapasy zaczynają się kończyć.

Proszę o rady jak zacząć.

Pozdrawiam
kasiarybka
Jola....ja zaczynałam tak:
Ugotowałam jabłuszko, do jabłuszka dodałam ugotowaną marchewkę i zmiksowałam to wszystko na pięką papeczkę icon_wink.gif
Mała się zajadała dosłownie....ale to nie było w 6 miesiącu, bo niestety moja księżniczka nie chciała jeść łyżeczką aż do 8 miesiąca.
Robiłam jej zupki do butelki po prostu .
Teraz też wszystko przygotowuję sama.
Zacznij od paru łyżeczek jabłuszka z marchewką/
Na drugi dziń możesz podać 20/30 ml. soczku marchwiowego lub jabłkowego...
a moze kuup po prostu słoiczek Gerbera od 6 miesiąca, moze Twój Maluch to polubi icon_smile.gif
domi
Przede wszystkim zależy jaki smak ma twoje dzieco. Ja napiszę jak to było u mnie. Na początku dawałam samą marchewkę (papkę) lub samo jabłko. Potem zaczęłam to mieszać. Najwygodniej było mi kupowac deserki w słoiczkach icon_smile.gif . Z czasem podawałam obiadki (też słoiczkowe).
Słyszałam natomiast, że niektóre matki zamiast obiadu dawały kaszkę. Soczki podawałam proporcje zgodne z etykietką na butelce.
Pozdr.
anonimowy
cześć
też mam synka z 15 kwietnia 2003, on juz jakis czas je inne rzeczy niż mleczko chociaż jest na piersi, rozszerzałam mu dietę od jabłuszka, potem, kaszka a na końcu zupka, teraz już je z mięskiem i bardzo lubi
pozdrawiam
Ania mama Michałka
ejolcia
Dzięki za porady. Dzisiaj podamy jabłuszko. Zobaczymy co na to mały.

Pozdrawiam
magdalenka
Hej Jolciu!

Jestesmy z Tymkiem na tym samym etapie, choc skonczyl 7 m-cy. Jesli chcesz, podaj mi swego mejla, a wysle Ci ksiazke kucharska dla niemowlat... mnie sie bardzo podoba icon_smile.gif.
Z kazdym miesiacem dodawane sa nowe przepisy, w zaleznosci od tego, co mozna podac dziecku.

Pozdrawiamy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.