To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jesienne spotkanie u Fisi Oli ;)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Potwora
Mam następujące terminy:
5.10 piÄ…tek
6.10 sobota
12.10 piÄ…tek
13.10 sobota
26.10 sobota

co Wy na to??????
skanna
Nie mogÄ™ w piÄ…tek 12 -go.
Poza tym na razie wszystko mi pasuje.
Potwora
Za namową Skanny ogłaszam konkurs na to w jakim klimacie chcemy owo jesienne spotkanie urządzić ( z tym, że Skanna już zarezerwowała "Włoski" na spotkanie u niej icon_wink.gif)))). Obawiam się jednak, że na obiecane grillowe może być zbyt zimno.
Prosze się wpisywać i deklarować icon_biggrin.gif
menada
Ooo, mnie najbardziej pasuje 5.10 (piątek), tudzież 6.10 sobota icon_smile.gif


Klimat, klimat......pomyślę nad tym icon_smile.gif
menada
Zimno się robi, może jakiś afrykański klimacik ??

skanna
Jak afrykański, to bez Mojżeszkowej ni hu hu.
menada
No właśnie, może uda się w końcu zwabić Mojżeszkową icon_smile.gif
Doruśka
jakikolwiek, 3,10 tylko wieczorem, bo mamy festyn na osiedlu.
kachaaa
ja ten na którym będzie menada 08.gif
użytkownik usunięty
6.10 mamy Chrzest Åšw. Boguni. Ale nie wieczorem 06.gif
Potwora
A piątek 5 października???

Chodzi mi po głowie spotkanie np. staropolskie, z degustacja np. miodku pitnego ( mam jedną butelczynę icon_wink.gif))
Ila
Olu, dzieki za info wink.gif
Wszystkie terminy mi pasuja.
menada
Spotkanie staropolskie to doskonały pomysł, będę miał pretekst, żeby objeść się tłustą kapustą z grochem, którą uwielbiam (oczywiście przyniosę tyle, coby dla wszystkich starczyło) icon_smile.gif Kapusta dobrze wchodzi z zapiekanymi ziemniakami z ziołami (też mogę przynieść) icon_smile.gif

Piątek - 5 października - zaznaczone w kalendarzu icon_smile.gif



Ila
Czyli staropolskie?
To co powiecie na kaszanke? Jesli oczywiscie Ola uzyczy kuchenki/piekarnika, to na cieplo ja zjemy icon_biggrin.gif
Poprosze o sugestie 06.gif
użytkownik usunięty
Staropolskie... buu... a co karmiąca może staropolskiego?... Toż to sam tłuszcz i kapucha, i żeberka, boczuszek, mniam... Buuu....... Cebulka przysmażana... mniam...
Ale i tak przyjdÄ™, jak siÄ™ wyrobiÄ™ z przygotowaniami do chrzcin.
Doruśka
a co jest staropolskiego wege? czyli bez mięs wszelakich?
Paka, czy jakbym chciała tę kaszanke wciagnąć , to dyspensę musze mieć? ważne to dla mnie, nie ukrywam.
użytkownik usunięty
Z tego, co wiem, w tej chwili można zamienić post od pokarmów mięsnych na inną formę wyrzeczenia. Byleby zachować pokutny charakter piątku.
Dorusiu, dobrze Cię widzieć icon_smile.gif
Potwora
Ja mogę zrobić pierogi ( co prawda ruskie icon_wink.gif))
Będzie bezmięsnie icon_biggrin.gif
Potwora
Moja kuchnia, piekarnik i co tam jeszcze chcecie oczywiście do Waszej dyspozycji icon_wink.gif
Ila
Chyba smalec by sie przydal 43.gif
Nigdy nie robilam, pomysle 08.gif
Doruśka
o widzisz Paka, to świetnie, bo ja i tak nie bardzo lubie mięso,a jakbym nei jadłą słodyczy to byłoby wyrzeczenie:))
skanna
To ja może co upiekę?
Jakąś babę drożdżową, albo makowiec, albo piernik?
Tylko od razu uprzedzam, że to raczej z nazwy będzie staropolskie, bo jakichś specjalnych przepisów nie mam.
ewabi
Piątek 5 mi pasuje, bardziej niż sobota icon_biggrin.gif
Ja bym mogła mniej staropolsko, ale nadal polsko. Przyniosę klasyczną sałatkę jarzynową oraz - do wyboru: drożdżowe ciacho z dużą ilością kruszonki lub pyszne drożdżowe bułeczki cynamonowe .

Milszego newsa na powrót nie może być. Hurra spotkanie!
Doruśka
jeśli przyjdę a mam nadzieje ,ze tak to przyniose tradycyjne wędliny.
ewabi
W kwestii formalnej chciałam sie dopytac, czy spotkanie w przyszły piątek jest aktualne??
Bo wiecie ... muszę doprecyzować pewne swoje plany weekendowe icon_smile.gif
aj80
A spotkanie znów na północy Wrocławia, czy jakieś inne rejony? Bo zwykle są za daleko ode mnie. Wogóle przyjmujecie nowych członków do swej grupy?
skanna
Ostatnio były dwie nowe icon_smile.gif W tym jedna przyjechała z Kiełczowa na Kozanów, więc to, co komu daleko, to kwestia względna icon_smile.gif

Szczerze mówiąc, nie przypominam sobie spotkań na północy Wrocławia, chyba, żeby Biskupin za północ uznać, ale to chyba nie do końca.. Aaaa, u Doruśki kiedyś było, ale to jakieś lata świetlne temu icon_smile.gif A teraz to, bo ja wiem? Co to jest, południowy-zachód?
hawah
Aj80, to, że przyjechała to pikuś, wyobraź sobie że została w środku nocy odwieziona na tenże Kiełczów przez prawie rodzącą kobietę icon_smile.gif której po drodze bynajmniej to nie było icon_smile.gif
Takie sÄ… forumowe dziewczyny!
Jeśli termin Ci pasuje to się nie wahaj - przeżyjesz bardzo miły wieczór icon_smile.gif
Potwora
To raczej południe Wrocławia, blizej centrum icon_wink.gif Zapraszam.

Hawah - a Tobie termin nie pasuje??? 29.gif

Z mojej strony spotkanie w piatek, 5 października jak najbardziej aktualne.
Godzina jaka? 20 jak zawsze???

Spotkanie "typowo polskie" icon_wink.gif))

Ja robiÄ™ pierogi ruskie i zapewniem napoje wszelakie icon_wink.gif
Doruśka - wędliny
EwaB - jarzynowa sałatka, ew coś słodkiego
Skanna - coś skłodkiego
Ila - smalec?? kaszanka
Menada - kapucha z grochem
kto jeszcze? Co jeszcze?

po staropolsku to powinnysmy zajadać kaszę i ziemniaki icon_biggrin.gif

i chyba coś na trawienie by się przydało 06.gif
ewabi
CYTAT(Ola Fisia @ czw, 27 wrz 2007 - 14:08) *
i chyba coś na trawienie by się przydało 06.gif


taaa to ja chyba rapacholin przyniosÄ™ icon_biggrin.gif
bo nie jestem niestety w posiadaniu żadnej nalewki, a jakże polska wódka mi szkodzi. Poza tym będę samochodem (no chyba, że namówię Skannę na wspólny powrót taryfą icon_biggrin.gif)

pies: hawah - liczę, że będziesz!
hawah
Ola, no własnie nie pasuje 32.gif
w piątek wieczorem wyjeżdżamy na rodzinną uroczystość
Doruśka
przyniosę jeszcze prawdziwe masło oraz chleb do tych wedlin.
o kurna, najgorzejze ja to wszystko lubie icon_smile.gif) aaa i nie bedę jeść słodyczy, prosze mnie nie namawiać(wezmę na wynos icon_wink.gif))
aj80
A powiedzcie jeszcze, spotkanie bez dzieci?
ewabi
Bez dzieci icon_biggrin.gif

Dorusia - ja znalazłam ostatnio bardzo fajny przepis na drożdżowe bułeczki (nie na słodko), może by tak do tego masła i wędlin?? (i Ty byś się mogła wtedy skusić icon_biggrin.gif)

o! i upraszam producentki kiszonych ogórków o jakiś mały , malutki słoiczek...
menada
CYTAT(ewabi @ piÄ…, 28 wrz 2007 - 12:08) *
o! i upraszam producentki kiszonych ogórków o jakiś mały , malutki słoiczek...


Przypomnij mi w piątek na gg i litrowy słoik jest Twój icon_smile.gif
użytkownik usunięty
Ja niestety odpadam. Msza św. chrzcielna przesunęła mi się z 12.00 na 10.00, więc po imprezie miałabym kłopoty ze sprawnym porankiem w sobotę.
Ale polecam się na przyszłość (mam nadzieję niedaleką).
dumiczowa
czyli 5-go sie spotykacie tak?


niestety nie moge piatego, a tak bardzo chciałabym Was zobaczyc



icon_sad.gif
Doruśka
Paka, Dumi i inne, a w sobotę ? bo może by przelożyć na sobotę ?
Ewa, ja mam ogórki kiszone z ostrą papryką. przyniesc?
skanna
Ja w sobotę nie mogę. Przełożyłam na sobotę to, co miałam wstępnie zaplanowane na piątek, żeby móc być na spotkaniu icon_sad.gif
Doruśka
no to wydaje mi sie,ze nie ma co zmieniac , to do piatku:))
Monika ww
nie odzywałam się wcześniej, bo nie byłam pewna czy uda mi sie przyjachać... ale mogę icon_smile.gif o ile spotkanie będzie w piatek, bo w sobotę idziemy na wesele...

tak przejrzałam menu 03.gif i pomyslałam, że może jakąś nalewkę przyniosę, ale taką ze sklepu, bo własnej nie posiadam 08.gif
Potwora
To do zobaczenia dzisiaj u mnie.
Jeżeli zapomniałam komuś podać adres proszę o kontakt icon_wink.gif
ewabi
Pokonałam na chwilę swoje parcie na walkę z nałogiem i spieszę zwyczajowo dziękować
Oli - za pomysł, przyjęcie, pierogi (pyszne!!) i w ogóle całokształt
wszystkim zebranym - za przemiłe towarzystwo, wspólne wielkie żarcie oraz i tę sporą dawkę tak potrzebnego jesienią śmiechu (chrzanić rozmazany makijaż!)

Liczę na rychłą realizację naszych planów włosko - peerelowych icon_biggrin.gif

Jeszcze raz wielkie dzięki Dziewczyny!
skanna
CYTAT(ewabi @ sob, 06 paź 2007 - 18:01) *
Oli - za pomysł, przyjęcie, pierogi (pyszne!!) i w ogóle całokształt
wszystkim zebranym - za przemiłe towarzystwo, wspólne wielkie żarcie oraz i tę sporą dawkę tak potrzebnego jesienią śmiechu (chrzanić rozmazany makijaż!)


Pozwolę sobie leniwie się podpisać icon_smile.gif Jak zwykle było przemiło, jak zwykle pękam w szwach po nieprzyzwoitym i przesmacznym obżarstwie i jak zwykle było mi za mało icon_smile.gif

Przypominam, wieczór włoski najprawdopodobniej 16 lub 17 listopada (myślę, że w ciągu najbliższego tygodnia, góra dwóch, będę to w stanie uściślić). Mamy mieć gościa spoza Wrocławia, więc liczę na wysoką, jak zawsze w takich przypadkach, frekwencję.
Doruśka
to i ja sie podpisujÄ™ icon_smile.gif
Ila
Bardzo dziekuje za spotkanie, jak zwykle pysznie i jak zwykle milo icon_biggrin.gif
Potwora
Dziewczyny! Dziękuję za spotkanie oczywiście, że było pysznie 06.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.