To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Cztery poronienia.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

jawor
PiszÄ™ w sprawie i imieniu znajomej.
Była 4 razy w ciąży, każdą poroniła we wczesnej fazie.
Była dokładnie badana i lekarze stwierdzili, że wszystko z jej narządami rodnymi jest w porzadku.
Sugerowali, by przebadał sięteż jej mąż, ale on tego nie chce zrobić, dla niego to dyshonor - tak twierdzi.

Pytanie jest takie: Czy poronienia mogą być powodowane czynnikami męskimi, np. nieprawidłowe nasienie?
Do zapłodnienia w ich przypadku dochodzi, ale ciąży ta dziewczyna nie może donosić.
małgosia31
jawor nie wiem dokładnie jak nazywa sie ta bakteria , ale w spermie moze byc bakteria która dopuszcza do zapłodnienia a potem rozpoczyna swoje niszczenie zarodka.A czy twoja kolezanka miała przeprowadzane badanie na antykoagulant tocznia i przeciwciała antykardiolipinowe (antyfosfolipidowe)obie klasy? toksoplazmozę, cytomegalię? No bo niedokładnie napisa;laś , byla dokładnie badana że narzady rodne sa ok, moje tez sa ok a jednak będę się badac w kierunku tych "zajzajerów" wyżej wymienionych, bo np toksoplazmozę mam ujemną.
jawor
małgosia, aż takich szczegółów nie znam. Mówiła mi, że przeszła wszelkie badania i kazali się przebadać jej mężowi. Ten jednak nie chce tego zrobic. Z tego co wiem, to obecnie dała sobie spokój. Ma już dość. Może, kiedy nadarzy sięokazja zapytam jej, jakie badania robiła?
Użytkownik usunięty
jawor, ależ oczywiście, że może! Mąż MUSI się przebadać! No owszem... do przyjemności to nie należy, ale kurde... mnie też badanie ginekologiczne frajdy nie sprawia, ale jak trzeba, to TRZEBA.
tulla
dziewczyny, przez przypadek trafiłam na wątek o lekarce, która m.in. zajmuje się poronieniami nawykowymi - to pani dr Jerzak. Wiem, że przyjmuje w Lublinie i Warszawie, ale chyba jej program naukowy obejmuje też inne miasta. Badania, które zleca swoim pacjentkom, to: p/ciała antykardiolipidowe, antykoagulant tocznia, progesteron, prolaktyna-też po obciążeniu, androstendion, kreatynina, glukoza-też po obciążeniu, testosteron, DHEA S, SHBG, insulina, ANA, IgA, IgG, IgM przed wlewem, przepływy w tętnicach macicznych-14d.c., laparoskopia.

Oprócz tego jej pacjentki wspominały też o: kariotyp, NK, ANA, p/ciała przeciwtarczycowe, przeciwłożyskowe, przeciwplemnikowe, badania w kierunku wrodzonej trombofilii-białko C, mutacja genu Leiden, krzepliwość krwi, HLA, homocysteina, HSG.
Podejścia męża komentowac nie będę 21.gif
jawor
Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Z pewnością macie rację.
Teraz chyba jednak to już na nic. Ich małżeństwo właśnie rozpada się.
Ale powiem jeszcze tylko to, że on - mąż znajomej- poprostu zdradził ją. Ma inną kobietę, która była z nim w ciąży i też poroniła.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.