To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co zabrać ze soba do szpitala?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ola Łęczna
Proszę napiszcie mi jakie i ile ciuszków mam zabrac ze soba do szpitala dla Mojego Maleństwa? Byłabym jeszcze wdzięczna gdybyscie napisały mi co jeszcze może mi sie tam przydac?
alanis
Podrzucam ci listę rzeczy, powinnas taką informację otrzymac u siebie w szpitalu, w którym planujesz rodzić.

CYTAT
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ DO SZPITALA

DO SZPITALA - mama

DOKUMENTY:
  • Karta ciąży,
  • legitymacja ubezpieczeniowa (NIP mój i NIP zakładu pracy),
  • dowód osobisty,
  • oryginalny wynik badania grupy krwi i czynnika Rh,
  • ostatnie badania : krew, mocz, WR, Hbs, ostatnie USG, (mogą okazac się konieczne dodatkowe badania do znieczulenia czy przed cesarką)

PRZYBORY TOALETOWE :
  • szlafrok
  • 2-3 koszule rozpinane z przodu , z krótkim rękawem ( 1 na poród )
  • wygodne wsuwane kapcie
  • klapki pod prysznic
  • ręczniki : 2-3 w ciemnych kolorach
  • biustonosze dla mam karmiących
  • skarpetki ( ciepłe, na poród i później)
  • majtki - specjalne jednorazowe - tylko siateczkowe nie fizelinowe; komplet do nabycia w sklepach dla ciężarnych - lub kilka luźnych bawełnianych; ciemne i duże, żeby dobrze podtrzymywały podpaskę
  • suszarka do włosów ( do gojenia krocza i brodawek)
  • ubranie na wyjście
  • podkład Fixies na łóżko
  • nakładki na deskę sedesową
KOSMETYKI :
  • żel do higieny intymnej do tej pory stosowany (polecany z dodatkiem kory dębu) lub szare mydło
  • saszetki TANTUM ROSA lub Octenisept
  • mydło
  • szczotka i pasta do zębów
  • szampon (może się sprawdzić suchy szampon Klorane), odżywka, szczotka do włosów
  • dezodorant - lepiej bezzapachowy, nie drażni niemowlaka
  • krem do twarzy, ciała i rąk, krem do ust
  • przybory do paznokci
  • lusterko
  • ręczniki papierowe - bardziej higieniczne do osuszania krocza niż zwykłe
  • woda termalna - może być przydatna w szpitalu przy porodzie
PODPASKI; Bella w największym rozmiarze lub zwykłe pieluszki jednorazowe â�� Bella w aptece (nie pieluchomajtki) lub wkłady higieniczne ( to takie duże wkładki, bardzo chłonne, długie, super na noc - przepuszczające powietrze)

WŁASNY PROWIANT:
  • niegazowana woda mineralna (sporo), soki
  • herbatniki lub biszkopty, dropsy odświeżające, coś na trawienie: orzeszki, słonecznik
  • sztućce, kubek, talerze itp.
INNE :
  • telefon komórkowy
  • aparat fotograficzny
  • monety do automatu na ochraniacze na obuwie icon_wink.gif
Rada 1 - Ubranie
Przede wszystkim dwie nocne koszule, jedną na czas porodu, drugą na później. Obie z krótkim rękawem (gdyby się okazało, że potrzebujesz kroplówki, rękaw nie będzie przeszkadzał) i rozpinane z przodu (nie będziesz musiała się rozbierać, by nakarmić maleństwo).
Rada 2 - Buty
Do dreptania po szpitalnych korytarzach musisz mieć wygodne, wsuwane kapcie, na płaskiej, nie ślizgającej się podeszwie - po porodzie możesz mieć zawroty głowy. Pod prysznic przydadzą się gumowe klapki (grzybica stóp, którą można się zarazić, chodząc boso, jest uciążliwa i trudna do wyleczenia).
Rada 3 - Ręczniki
Najlepiej dwa, trzy i koniecznie w ciemnych kolorach - pewnie nie unikniesz ubrudzenia ich krwią.
Rada 4 - Przybory toaletowe i kosmetyki
Poza kosmetykami przydadzą się też przybory do pielęgnacji paznokci - nic tak nie denerwuje, jak złamany paznokieć, którego nie ma jak obciąć ani spiłować.
Rada 5 - Wkładki laktacyjne
Jeśli nie masz wkładek, weź kilka paczek chusteczek higienicznych - przydają się zawsze i wszędzie.

DO SZPITALA - dziecko[list]
[*]po 3-4 sztuki koszulki, śpioszki (rozpinane na ramionach i w kroku), kaftaniki zapinane z przodu na zatrzaski (cienkie i grube)
[*]bawełniana czapeczka, skarpetki, cienkie bawełniane rękawiczki na łapki
[*]miły kocyk lub śpiworek
[*]ręcznik
[*]chusteczki nawilżane, pieluchy, kilka tetrowych
[*]kosmetyki : zwykle maść, krem na odparzenia - LINOMAG, ALANTAN, BEPANTHEN tec.
[*]Ubranko na wyjście: czapeczka, ciepłe śpiochy, kombinezon lub kurteczka i kocyk, rożek
dobrze jest przygotowac sobie tzw. pakiety startowe, czyli popakowac osobno po komplecie ubranek, tak żeby w razie potrzeby mąż nie musiał grzebać w torbie w poszukiwaniu ubranek.
Ola Łęczna
Bardzo Ci dziękuje. Przyda mi sie ta lista NAPEWNO! Zaraz ją sobie wydrukuje:)
Paola
Ja powiem Ci z własnego doświadczenia. Te wymienione dokumenty-jak najbardziej musisz mieć ze sobą. Jeśli chodzi o koszule nocne to na pewno min. Dwie, rozpinane z przodu i jedna, niezbyt długa, do porodu-czasem w szpitalu dają służbowe, ale ja miałam swoją –jest po prostu przyjemniej , szlafrok, kapcie, klapki pod prysznic, ręczniki, biustonosze-nawet pielęgniarki każą je zakładać, kup takie dla matek karmiących, są bardzo wygodne, skarpetki-mogą się przydać, (chociaż mi się nie przydały, ale ja rodziłam w sierpniu), majtki-ja kupiłam jednorazowe, ale ich nie używałam, ja kupiłam przed porodem zwykłe bawełnianie, tylko takie trochę większe niż zwykle kupuję, podkład na łóżko też się przyda, kosmetyki-te wskazane na liście, do higieny intymnej polecam szare mydło, świetnie goi rany, papierowe ręczniki do wycierania krocza po kąpieli, jeśli chodzi o podpaski to polecam Bella, takie pieluchy jednorazowe dla dzieci, są bardzo chłonne i nie powodują podrażnień, świetnie przepuszczają powietrze, jeśli już kupiłaś to weź ze sobą maść na pogryzione brodawki, ja wkładek laktacyjnych nie używałam w szpitalu, ale miałam kilka w zapasie. Oczywiście duuużo wody mineralnej niegazowanej-bardzo chce się pić, coś do przegryzienia. Dowiedz się w szpitalu, w którym będziesz rodzić czy potrzebujesz brać ze sobą ubranka dla dziecka. Tam gdzie ja rodziłam pielęgniarki codziennie kąpały maleństwa i je ubierały. Nie były potrzebne własne ciuszki, dopiero na wyjście ze szpitala. Dla synka były mi potrzebne w szpitalu chusteczki nawilżające i sudocrem, kilka swoich pieluch tetrowych. Ja miałam też małe rękawiczki, bo mój synek drapał się okropnie po buzi. Ubranka na wyjście ze szpitala dla dziecka i dla mnie przygotowałam wcześniej mężowi i on je przyniósł w dniu wyjścia. Powodzenia!!!!!!!!
cydorka
dziewczyny prosze nie dublowac tematów, jest wyszukiwarka
tam znaleźc można te informacje
cyd
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.