To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

przymieszkowe zapalenie skóry

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Adusia32
Na ostatniej wizycie kontrolnej pani doktor alergolog stwierdziła, że mój mały alergik ma przymieszkowe zapalenie skóry.
Mój synek ma buzię, a konkretnie policzki pokryte drobnymi krostkami, policzki są zaczerwienione; rączki i nóżki są pokryte drobnymi podskórnymi krostami. Trzy lata pielęgnacji skóry różnymi emolientami, a także maściami wykonanymi na receptę nie przyniosły żadnej poprawy. Dotychczas te zmiany były określane jako łagodne atopowe zapalenie skóry, a teraz padła diagnoza Przymieszkowe zapalenie skóry i zalecenie dalszego nawilżania skóry emolientami.
Czy możecie mi coś więcej powiedzieć na temat przymieszkowego zapalenia skóry? Co to konkretnie jest? Jak to leczyć? Czy da się to w ogóle wyleczyć czy można tylko zapobiegać rozwojowi? Proszę o informacje.


magda208
Moj najstarszy mial cos takiego wyleczylam to mlekiem kozim.Tzn pije mleko kozie i je produkty kozie nie krowie.Po przymieszkowym zapaleniu ani sladu na kozim mleczku zagoilo sie w 2 tyg.Sproboj koziego tylko wprowadzaj delikatnie gdyz z tego co piszesz dolegliwosci wystepuja juz dosc dlugo.Jesli to nie pomoze to sproboj Diety pieciu przemian A Ciesielskiej .Na niej wyprowadzisz dziecko na bank.Ja wlasnie wyprowadzam mojego najmlodszego z bardzo powaznego azs(wysypany byl caly,ani deka zdrowej skory momentami nie mial).Po miesiacu spozywania menu z tej kuchni dziecku nawet polowa wysypki nie zostala i dalej sie goi.Natura jest doskonalsza niz nam sie wydaje tylko wymaga czasu i cierpliwosci.
Pozdrawiam.
Adusia32
hej magda 208,
dziękuje Ci bardzo za odpowiedź; mój mały jest całkowicie na diecie bezmlecznej, zatem mleka koziego nigdy nie próbowaliśmy. A czy Ty normalnie podajesz dziecku np. szklanke mleczka na kolację lub sniadanko? czy robisz na tym mleczku kaszki? A jakie produkty kozie podajesz dziecku? prosze napisz cos wiecej.
I bardzo Cie proszę napisz coś więcej o tej diecie pieciu przemian A.Ciesielskiej. Nigdy wczesniej o tym nie slyszałam, a bardzo chće pomoc mojemu dziecku pozbyc sie tej dolegliwości.
A czy stosujesz pielęgnacyjnie na skóre jakies emolienty lub maści robione na receptę?
magda208
Adusia stosuje jakies rozne rzeczy ale nie specjalnie sie sprawdzaja.Jeszcze najlepiej nam sluzy niebieska galaretka krem bo maly sie po tym nie drapie a jest to produkt naturalny(wyciag z aloesu).Jesli twoj maly jest na bezmlecznej diecie i tak wyglada to zostaje ci tylko Ciesielaska.Musisz nabyc ksiazki w nich wszystko znajdziesz .Ksiazki sa 2 w obydwu mnustwo przepisow i na koncu nr telefonu do P.Ciesielskiej i do instytutu.Mozna sie do kobiety na konsultacje umowic tylko terminy sa odlegle.Ale jest tez forum gdzie mozna zadawac pytania i czytac.https://www.dobreksiazki.pl/w118-centrum-zdrowego-zywienia-anna.htm?sid=4acb8cd457888e5ecc304bbf81d00348
https://centrumanna.pl/forum/forum.php
agabr
Magda ale dlaczego piszesz "pozostaje Ci tylko Ciesielska" przymieszkowe zapalenie skory nie jest dieto zalezne >Polecam kremy svr z mocznikiem albo avene cicalfate.
Moj syn w okresie zaostrznia , gdzies kolo 2 lat mial na policzkach , rekach , nogach (zupelnie czyste zgiecia ) najszybciej zniknelo na twarzy poznij na nogach , teraz sa resztki na ramionach.)
agabr
Acha przymieszkowe zapalnie skory nie swedzi.b
cydorka
CYTAT(agnieszkabryndza @ sob, 29 wrz 2007 - 13:02) *
Magda ale dlaczego piszesz "pozostaje Ci tylko Ciesielska" przymieszkowe zapalenie skory nie jest dieto zalezne >Polecam kremy svr z mocznikiem albo avene cicalfate.
Moj syn w okresie zaostrznia , gdzies kolo 2 lat mial na policzkach , rekach , nogach (zupelnie czyste zgiecia ) najszybciej zniknelo na twarzy poznij na nogach , teraz sa resztki na ramionach.)



siÄ™ podpisze, my tez przymieszkowi
- nie ma zwiÄ…zku z dietÄ…
- nie swędzi
- natłuszczanie- svr z mocznikiem,też dobry chociaz ja wyprostowałam policzki Janka na dwa sposoby
1- tzw święta maść jak mawia o niej nasza pani dr, robiona na recepte- w okresach najwiekszych zmian- tak 1,5-3 roku zycia plus bephanten maść- dla mnie cud farmaceutyki

obecnie- 5 latek temat mamy właściwie z głowy- pisze właściwie ponieważ powraca zawsze zimą- policzki i kiedy Janek jest chory i ma temp- wtedy zmiany dają o sobie znać

cyd
agabr
o tak bepanthen masc jest absolutnym hitem .b
Adusia32
agnieszkabryndza i cydorka - dziękuję Wam za odpowiedź.
Mój synek ma właśnie te zmiany na policzkach, rączkach i nóżkach. Zgięcia łokci i kolan czyste, plecki i brzuszek gładziutkie. Czasami się drapie po nóżkach - szczególnie po udach i mówi że go swędzi. Jak pisałam stosowaliśmy już różne emolienty, które zawierały mocznik i nie pomogły, ale nie znamy w ogóle tych kremów SVR, które polecacie. Poszperałam w internecie za jakimiś informacjami, ale widzę, że gama produktów SVR jest szeroka. Proszę napiszcie mi jaki dokładnie krem pomógł Waszym dzieciom. Jeśli chodzi o bepanthen to wypróbowaliśmy krem - nie dał żadnej poprawy. Spróbuję teraz maść bepanthen, bo Wy piszecie, że to maść jest cudowna.
I fakt, zmiany ciągle są takie same, nie zaostrzają ich jakieś konkretne produkty w diecie. Mały zgodnie z decyzja alergologa jest na diecie eliminacyjnej, ale od czasu do czasu zrobimy jakąś próbę prowokacyjną. Zauważam natomiast pogorszenie stanu skóry (większe zaczerwienienie na policzkach i zwiększony świąd) jak mały pobryka np. na placu zabaw. Tak się zastanawiam czy to przypadkiem kurz nie jest tu winowajcą. Czy u Waszych dzieci też zmiany skórne zaostrzały sie w jakiś konkretnych sytuacjach?
Pozdrawiam serdecznie.
Adusia32
cydorka - a ta Wasza Święta maść robiona na receptę to jest jakaś maść nawilżająca? natłuszczająca? coś w stylu woda destylowana + euceryna + np. wit.A???
Przepisuje Wam ta maść alergolog?
agabr
krem bepanthen ma sie nijak do masci. Z svr xerial (10, 30, 50).b
Adusia32
agnieszkabrynadza - dziekuję Ci bardzo za informacje. Ide dziś do apteki zakupić maść bepanthen i ten krem SVR Xerial. Kupię Xerial 10, bo wyczytałam że ten jest dla dzieci i dorosłych, a 30 już tylko dla dorosłych.
A Ty kremowalaś również buźkę dziecku tym kremem? To chyba specyfik który można stosować na twarz? Czy stosowanie tego kremu zmniejszyło równiez zaczerwienienia na twarzy?
Pozdrawiam serdecznie
Adusia32
Kobietki! nasza pani doktor zadecydowała że na to zdiagnozowane przymieszkowe zapalenie skóry zastosuje antybiotyk. Mały zażywał antybiotyk przez 10dni zgodnie z zaleceniem pani doktor. I co? I nic!!! Kompletnie żadnej poprawy. Przez dwa tygodnie smarowałam go równiez mascią
bepanthen i tez nie ma najmniejszej poprawy skóry icon_sad.gif


michalenka
WItam widze ze watek dawno sie zakonczyl ale pisze tu z nadzieja ze jednak odezwa sie te mamusie ktroe tu pisaly i napisza czy z wiekiem dzieci poprawa skory nastapila czy dzieci wyrosly z tych objawow ktore opisujecie?? Bardzo mnie ciekawi czy jednak znalazla sie w koncu jakas cudowna bezpieczna masc lub kremik coby skora naszych dzieciaczkow wygladala lepiej icon_sad.gif
Niestety dzis zasiadlam do netu i wyszukujac po raz kolejny informacji o skorze moich dzieci znalazlam ten watek i sie zalamalam bo na 23.04. umowiona jestem do swojej doktorki celem proszenia/blagania ja o testy alergiczne dla moich dzieci ale widze ze to bedzie calkowicie bezuzyteczne meczenie dzieci icon_sad.gif(( bo poza wygladem skory jaki opisujecie u nas tez nic innego sie niedzieje i juz slyszalam od mojej doktorki ze to genetyka i dzieci poprostu tak beda mialy mozliwe ze wyrosna a mozliwe ze nie i ze jak beda starsze to istnieja rozne mozsci lagodzace te objawy wiec powiem szczerze jestem zalamana ze jednak to jest przymieszkowe zapalenie skory a mialam nadzieje ze bede wykluczala alergeny (choc i alergii strasznie sie balam) i skora moich dzieci bedzie pozbawiona tych krostek icon_sad.gif
cydorka
CYTAT(michalenka @ Mon, 16 Apr 2012 - 05:48) *
WItam widze ze watek dawno sie zakonczyl ale pisze tu z nadzieja ze jednak odezwa sie te mamusie ktroe tu pisaly i napisza czy z wiekiem dzieci poprawa skory nastapila czy dzieci wyrosly z tych objawow ktore opisujecie?? Bardzo mnie ciekawi czy jednak znalazla sie w koncu jakas cudowna bezpieczna masc lub kremik coby skora naszych dzieciaczkow wygladala lepiej icon_sad.gif
Niestety dzis zasiadlam do netu i wyszukujac po raz kolejny informacji o skorze moich dzieci znalazlam ten watek i sie zalamalam bo na 23.04. umowiona jestem do swojej doktorki celem proszenia/blagania ja o testy alergiczne dla moich dzieci ale widze ze to bedzie calkowicie bezuzyteczne meczenie dzieci icon_sad.gif(( bo poza wygladem skory jaki opisujecie u nas tez nic innego sie niedzieje i juz slyszalam od mojej doktorki ze to genetyka i dzieci poprostu tak beda mialy mozliwe ze wyrosna a mozliwe ze nie i ze jak beda starsze to istnieja rozne mozsci lagodzace te objawy wiec powiem szczerze jestem zalamana ze jednak to jest przymieszkowe zapalenie skory a mialam nadzieje ze bede wykluczala alergeny (choc i alergii strasznie sie balam) i skora moich dzieci bedzie pozbawiona tych krostek icon_sad.gif

jestem
starszy ( teraz 10 lat) własciwie wyrósł,
właściwie, dlatego, że przy silnych mrozach, przy bardzo długim siedzeniu w chlorowanej wodzie potrafią mu się te zmiany delikatnie odezwać
teraz pałeczkę przejął młodszy (4 lata) choć też mogę powiedzieć, że powoli jest z górki
Ryjek
To ja sie podepne. Moj starszy ma tzw gasia skorke od jesieni, czyli odkad zaczelo dzialac co. Chodzimy do dermatologa i przpeisuje nam masc z mocznikiem, wazelina itp. Dodatkowo kapiele z uzyciem Oilatum oraz pranie odziezy z Loveli.

I teraz mam pytanie, czy wraz z nadejsciem wiosny zmiany znikaja lub sie zmiejszaja?
Orinoko
Mamy to samo, u starszego ciut lepiej, a u młodszej niedawno się zaczęło.
PodepnÄ™ siÄ™ pod wÄ…tek.
Syn dostał Excipial na to, ale róznica jest minimalna albo wcale.
Spróbuję może Xerialu (sama dostałam).
"Gęsią" skórkę mają na policzkach i rękach (córka), na rękach i nogach z tyłu (synek).

Co to za maść, o której pisała Agabr?
michalenka
Jejku kochane (moze to nie na miejscu) ale ciesze sie ze nie jestem sama z tym problemem i do tego z dwojka dzieci icon_sad.gif u nas to sie zaczelo i u synka i u coreczki po skonczeniu roczku i moim zdaniem jest z roku na rok gorzej mimo stosowaniu wielu (ale na wlasna reke) kremow masci plynow do kapieli itp. moze podpowie mi jakas mama z moich stron (kanada) co tu mozna zastosowac na ta przypadlosc icon_rolleyes.gif i mam wielka nadzieje ze moje dzieci z tego wyrosna blagam.gif Pozdrawiam wszytskie"przymieszkowe" mamusie przytul.gif
michalenka
ps.
moje dzieci maja tzw. gesia skorke na policzkach ramionach i udach reszta cialka czyste gladziutkie i sliczniutkie
Ammm
Ja też to posiadam, na ramionach. Pomaga mi tylko słońce. Przed ślubem poszłam do dermatologa z prośbą o ratunek, cobym jakoś wyglądała, owszem dostałam jakieś lekarstwa, ale usłyszałam, że całkowicie pomaga tylko słońce i u mnie faktycznie tak to działa.

Ale to było parę lat temu, może podejdę do tematu jeszcze raz. Bartek ma to samo.
Ryjek
Poradzcie mi kobietki. Kapkowi zrobil sie taki zaogniony czerwony placek z tylu kolo zgiecia pod pacha i mniej czerwone w zgieciach lokci na obydwoch rekach. Smaruje to mascia, ale niestety w tych miejscach niewiele to pomaga, bo mlody sie drapie. Reszta skory jakby sie unormowala przy zastosowaniu mydla Oilatum w kostce. Czy wasze dzieci jak sie lekko spoca tez zaczynaja sie drapac?
Orinoko
Dziewczyny, macie może już ten Xerial?
10 występuję chyba tylko jako mleczko:
https://www.doz.pl/apteka/p48495-SVR_Xerial...do_ciala_100_ml
a 10 krem to jest krem do stóp!
Ryjek
Orinoko ja nie mam.

Ja dzisiaj poszlam na zywiol i posmarowalam Kapkowi to zaognione miejsce kolo paszki Tormentiolem. Zobacze jaki efekt bedzie jak wroci z przedszkola.
michalenka
Witam icon_smile.gif
cydorka dziekuje za odpowiedz choc troszke nadzieji ze z tego sie wyrasta przytul.gif
orinoko ja tez jeszcze nie kupilam icon_neutral.gif dzis bylam z wizyta u mojej doktorki i poprosilam o jakis kremik z mocznikiem zobaczymy jak zadziala
Amm ja wlasnie z dziecmi bylam wczoraj w zoo icon_smile.gif i niezle nas sloneczko chwycilo 02.gif i faktycznie wydaje sie jakby te zmiany sie zmniejszyly bynajmniej sa mniej widoczne na ich opalonych buziach oby cos w tym bylo to ja juz im zapewnie sporo sloneczka 08.gif
ryjek zmianki ktore opisujesz + swedzenie moga wskazywac na alergie u twojego maluszka ale ja lekarzem nie jestem moze warto to skonsultowac z jakims dermatologiem icon_smile.gif A u nas nie zauwazylam zeby dzieci sie drapaly po spoceniu sie
Pozdrawiam Michalenka
Agnieszka Kamila
na mój stan wiedzy i doświadczeń z własnym rogowaceniem przymieszkowym to pomaga witamina A dostarczana od zewnątrz ale przede wszystkim od wewnątrz - dieta - czyli pośrednio jest zależne od tego co się je
Ryjek
U Nas nastapila poprawa, gdzy Kapiszon pobiegal na sloneczku bez koszulki i zmiany sie cofnely icon_smile.gif
michalenka
CYTAT(Agnieszka Kamila @ Thu, 03 May 2012 - 23:29) *
na mój stan wiedzy i doświadczeń z własnym rogowaceniem przymieszkowym to pomaga witamina A dostarczana od zewnątrz ale przede wszystkim od wewnątrz - dieta - czyli pośrednio jest zależne od tego co się je

witam a mozesz mi zdradzic w jaki sposob stosujesz wit A ?
Ryjek
U Nas znowu pogorszenie. Odkad zaczelo chodzic CO skora jest znowu wysuszna i swedzi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.