To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Waga dziecka USG a po urodzeniu.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anax
Zastanawiam się jakie są granice wagi z usg a rzeczywistym urodzeniem.Jak znacie to podawajcie.Ile sie może mylic komputer.

Ja dziś 40TC waga usg 3380 ciekawe jaka będzie po urodzeniu sie mojej córci.
MamaKaroli
Tydzień przed porodem usg wskazywało wagę 3,500 a Karolcia urodziła się z wagą 3170
Sima
Moja kuzynka urodziła 2 tyg temu chłopca,lekarz podał wagę z usg na dwa dni przed porodem 3,600 a dziecko urodziło się z wagą 4100 08.gif
aluc
podobno oficjalnie odchylenie może wynosić do 700g w każdą stronę
w praktyce czasem wychodzi odchylenie ponad kilogram
komputer się nie myli icon_smile.gif po prostu oblicza wagę z pomiarów na podstawie danych statystycznych, a dziecko jak to dziecko wie swoje wink.gif

u mnie chłopcy byli o jakieś 200-300g więksi niż wg usg tuż przed porodem
KM
Kacper m-c przed porodem podobno ważył już 4 kg, ale widocznie schudł, bo urodził się z wagą 3320 icon_wink.gif
Choco.
Michałowi wychodziło na usg 3kg urodził się 3250gr, usg było robione około tygodnia przed porodem.
Zofelia
U mnie w obu przypadkach USG się sprawdziło.
U Maksa USG 4 kg -urodził się 3,950.
U Rysia USG 3 kg - urodził się 3,040.

Wyjątkowo dokładne były te pomiary. Moje koleżanki miały dużo mniej szczęścia, różnica nawet ok. 1 kg.
To pewnie zależy od jakości sprzętu, doświadczenia lekarza, może od ułożenia dziecka podczas badania.
ania23
u mnie podawano 3600 z usg a urodziła się dzidzia 3200... rzekomo tolerancja błędu to (+)(-)400g... i to by się w moim przypadku zgadzało...ciekawe jak będzie z drugim dzieckiem...
matitka
U mnie Kacper na usg wychodziło w porywach ze wazyl 2600g a urodzil sie z waga 2900g, USG bylo robione o godzinie 10 a o 21.35 mialam synka w ramionach.
Ammm
Wydaje mi sie, ze gdzies czytalam ze to jest +- 15% (i tak mniej wiecej wychodzi z podanych przez Was wag).
asiaopolskie
Ja miałam usg robione o 23.00 z wagą 3100 g a mały urodził sie na drugi dzień o 8.50 z wagą 3630g
asia77
Moja córcia miała ważyć coś w okolicach 2900 i tak było . Dokładnie tyle ważyła po urodzeniu 06.gif .
Tobatka
Piotrek szacowany na 4-4,5 kg miał 3,5...

Niedawno doszła dlaczego tak mogło (ale nie musiało) być.. Piotrek jest długi, a chudy.. A waga szacowana była z pomiaru kości udowej i obwodu główki i jeszcze jakiegoś (nie pamiętam).. Teraz wagę lekarz mi szacował z obwodu brzuszka (przy Piotrku tego pomiaru nie robili).. Może to ma jakiś sens? Lekarz, z którym się tymi pomysłami podzieliłam, przyznał mi rację, że tak może być icon_smile.gif

Teraz waga w 36 tyg była 2800, więc na termin lekarz obstawia 3,5-3,8... icon_smile.gif Zobaczymy icon_smile.gif
Silije
Mój lekarz wagę ocenia na podstawie obwodu brzuszka.
Emilka wychodziła mu na 3800, 2 tygodnie później urodziła się z wagą 4000.
Dominik wyglądał na 3300, w co absolutnie nie uwierzyłam i słusznie, bo 3 tygodnie później urodził się z wagą 4500 diabel.gif:
blaire
Szacowana waga Kornela tydzień przed narodzinami- 3300-3500, w rzeczywistości było 4450.
Pomiar brany jak u Tobatki przy Piotrusiu.
Martka26
Dzień przed porodem w szpitalu na USG wyszła waga 3770. Tośka ważyła 3800 06.gif
ameo30
Mój Emilek ważył 4600 a przed porodem wg USG miał mieć 4100
Helena
2 dni przed porodem 3500 a po urodzeniu 4 kg.
kasiula_poznan
tydzien po terminie waga 3500-3600, waga urodzeniowa 3010 icon_smile.gif
renata19750702
Jaś, urodzony 3,5 tygodnia przed terminem: waga z USG w przeddzień porodu: 2830, waga rzeczywista 2880
.uzytkownik.usuniety.
U nas waga urodzeniowa zawsze była na plusie w stosunku do tej z usg. Leo na ostatnim usg w 38 tygodniu ważył 3,500g a urodził się z wagą 3,750g a Pyzunio na usg miał 4,300 a urodzeniową - 4,500.

Z
Jasiucha
A u nas usg dodawało Alicji kilogramów - kilka godz przed porodem prognozowali na usg wagę urodzeniową 3300 - 3500 a urodziła się 3100g icon_wink.gif
(wagi chyba od początku kobiet nie lubia i kilogramów im dodają) 03.gif
julia07
WITAM!Moja córcia urodziła się z wagą 3740kg a na USG tydzień wcześniej wychodziło że będzie ważyć 4500kg icon_smile.gif pozdrawiam
Tobatka
CYTAT(Tobatka @ śro, 03 paź 2007 - 08:56) *
Piotrek szacowany na 4-4,5 kg miał 3,5...

Niedawno doszłam dlaczego tak mogło (ale nie musiało) być.. Piotrek jest długi, a chudy.. A waga szacowana była z pomiaru kości udowej i obwodu główki i jeszcze jakiegoś (nie pamiętam).. Teraz wagę lekarz mi szacował z obwodu brzuszka (przy Piotrku tego pomiaru nie robili).. Może to ma jakiś sens? Lekarz, z którym się tymi pomysłami podzieliłam, przyznał mi rację, że tak może być icon_smile.gif

Teraz waga w 36 tyg była 2800, więc na termin lekarz obstawia 3,5-3,8... icon_smile.gif Zobaczymy icon_smile.gif

Teraz juz wiem, ze szacowana sporo sie "rypła" - Wojtek wazyl 2820g icon_smile.gif
Eliszka
U mnie 5 dni przed porodem USG pokazywało koło 3500g, Janek urodził się z wagą 3280g
użytkownik usunięty
USG na kilka dni przed porodem szacowało wagę na 4300 Hugo urodził się ważąc 3950 gramów
Zelda
u nas parę dni przed porodem było około 3300 a Hania urodziła się dokładnie w 40tc z wagą 3500g
Monika ww
Przy Alku i Mai nikt mi wagi nie podawał, tylko długości...

Nina miała ważyć około 3200g, ważyła 4100g

U mojej koleżanki córki podejrzewano hypotrofię, miała ważyć około 2kg, urodziła się z wagą 3200g

Innej koleżance lekarz chciał zrobić cesarkę, bo dziecko bardzo duże i że sama nie da rady urodzić, wg USG 4600g, urodziła siłami natury - dziecko ważyło 3800g

Ja słyszałam od swojego lekarza, że te różnice to mogą do 1kg dochodzić.
owiwia7
Cholerka, boję się.. pierwsze moje dziecko ważyło po urodzeniu 4,5 kg.. na wadze z usg wychodziło jakieś 3800.. boję się rodzić drugiego takiego kolosika naturalnie, aczkolwiek nie śpieszy mi się do cc. Wiecie może na jakiej zasadzie kwalifikują kobiety do porodu poprzez cc?? jeżeli pomiary wagi są tak niedokładne, to kiedy lekarz wie, że są wskazania do cesarki??
.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(owiwia7 @ czw, 15 lis 2007 - 15:13) *
Cholerka, boję się.. pierwsze moje dziecko ważyło po urodzeniu 4,5 kg.. na wadze z usg wychodziło jakieś 3800.. boję się rodzić drugiego takiego kolosika naturalnie, aczkolwiek nie śpieszy mi się do cc. Wiecie może na jakiej zasadzie kwalifikują kobiety do porodu poprzez cc?? jeżeli pomiary wagi są tak niedokładne, to kiedy lekarz wie, że są wskazania do cesarki??



Biorą pod uwagę kilka czynników :

Tutaj jest trochÄ™ i jeszcze tu

Niestety są to linki do forum o porażeniu splotu barkowego - okołoporodowego uszkodzenia, które przytrafiło się mojemu Pyzatkowi. Wygląda to wszystko dość przerażająco. Przepraszam.

Z
.uzytkownik.usuniety.
Owiwia, a byłaś u na prawdę dobrego ultrasonografisty? Masz dobre namiary?

Z
owiwia7
Zwierzo Jeszcze nie, bo zostało mi 7 tygodni (tzn. w 20tc byłam u Dr Zwolińskiego, ale to za wcześnie), bliżej porodu pójdę raz jeszcze.. czytałam już troszkę, właśnie na forach poświęconych porażeniu splotu barkowego i dlatego sie boję, z Oliweczką tak jak pisałam wcześniej pomylili się dosć dużo a i dzieci w rodzinie rodzą się duże, i się boję, że sytuacja się powtórzy i tym razem nie będziemy miały tyle szczęścia... icon_sad.gif ale jeszcze poczytam te linki, które mi dałaś. bardzo dziękuję, uważam, że lepiej wiedzieć co sie może stać, i jeśli poczuje się zagrożenie jakoś reagować.. icon_smile.gif A jak Pyzatek z rączką??

owiwia7
na razie przeczytałam, kiedy może dojsć do porażenia, z wymienionych czynników przy Oliwce miałam kilka i nikt nawet się nie zastanowił, że być może lepiej by było skierować mnie na cesarkę:
1. w ciaży przytylam 35 kg
2. w rodzinie waga urodzeniowa dziecka (łącznie ze mną) powyżej 4,5 kg.. moja mama rekordzistka 5,5 kg
3. małą wyciągali vacum
4. przedłużająca się akcja porodowa, rodziłam 13 godzin

serio sie boję.. od jakiegoś czasu nie mogę przestać o tym myśleć...
LilySnape
U nas na kilka dni przed porodem (w 37 tyg.) mały był oszacowany na 4 kg. Zważono go po porodzie - 3 kg 800. Lekarz mówił, że w ich szpitalu zdarzają się pomyłki o 5-10 procent.
Agulka 333
CYTAT(owiwia7 @ czw, 15 lis 2007 - 16:38) *
2. w rodzinie waga urodzeniowa dziecka (łącznie ze mną) powyżej 4,5 kg.. moja mama rekordzistka 5,5 kg


To tak jak u mnie icon_smile.gif waga moich sióstr : Ja - 4100, 4800, 5100, 4800 mama ważyła aż 6000g i urodziła sie naturalnie.

Moje dzieciaki :
USG robione na tydzień przed porodem
U Pawełka na USG waga wyszła 4000g urodził się 3500g
U bliźniat : USG Piotruś 700g urodził się 800g Dominika USG 800g urodziła się 900g - USG najbliższe prawdy
U Justynki USG 3000g urodziła się 4000g

Więc różnorodność wielka icon_smile.gif
malgosia0023
Dzień przed porodem 3,600 ,po 3450.Ale jak profesor badał brzuch przed usg,powiedział ze waga do 3,5kg.I miał racje.Druga córka również dzień przed 3450 po 3150g,więc można uzanc ze w granicach normy
myszowata
U mnie na dwie godziny przed porodem Kajtek szacowany w biegu na 3600g (usg trwało aż całe 3 minuty - babka starała się zdążyć między skurczami bo jej zwiewałam z kozetki 29.gif). Urodził się z wagą 3750g, więc uważam, że kobitka mimo prędkości ładnie go pomierzyła icon_smile.gif
TAQILLA
w 30 tc waga szacowana była na ok. 3500 g.

na 6 godzin prze urodzeniem się Olivii waga szacowana była na 3400 - Mała urodzila sie z wagą 3410g 06.gif .

Dokładność prawie szwajcarska 29.gif
anax
CYTAT(anax @ wto, 02 paź 2007 - 21:21) *
Zastanawiam się jakie są granice wagi z usg a rzeczywistym urodzeniem.Jak znacie to podawajcie.Ile sie może mylic komputer.

Ja dziś 40TC waga usg 3380 ciekawe jaka będzie po urodzeniu sie mojej córci.


Karolinka ur w 40,5 tc waga 3550
Justina
Waga Julii na 18 dni przed porodem:

u mojego lekarza prowadzacego:3550
dzien pozniej bylam na obserwacji w szpitalu: 2840

Urodzila sie z waga 3740.
ania23
u mnie było ciekawie...Klaudia na usg przed porodem ważyła 3600 a urodziła się z wagą 3200, a Denisowi z usg też wyszło 3600 a urodził się 3900...
owiwia7
Amelka przed porodem 3600, po porodzie 3920.. icon_smile.gif tego samego dnia, tydzień wcześniej wyszło ok. 3100.
matitka
Moja znajoma dzisiaj mowila, ze 08.03.2007 roku zrobili jej USG wyszlo ze maly bedzie wazyl 3600g, a nastepnego dnia urodzil sie z waga 4220g.
annana
USG kilka dni przed porodem - 3400
Urodził się z wagą 3200.
monia2007
Dzień przed cc Amelka ważyła 3750 i dlatego m.inn. pospieszyli sie z cc
Po cc 3240.
Długość 52
andzia30
Waga Patrycji z USG kilka dni przed porodem 4200g
Po porodzie 3350g i 56cm.
Zobaczymy jak będzie tym razem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.