To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

NIKIEL

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

marsjanka
Czy jest ktoÅ› uczulony na nikiel?
Moja corka jest bardzo, od dawna, pewnie od urodzenia.
Do tej pory stosowaliśmy tylko unikanie długiego kontaktu z niklem, czyli żadne napy, suwaki,pierścionki itd
Niedawno potwierdzilismy nasze obserwacje uczulenia testami . Rozmiar uczulenia zaskoczył wszystkich.
Lekarz poinformował nas , że nie tylko kontakt bezpośredni ma wpływ na alergię ale, że też powinniśmy zrezygnowac z gotowania w garnkch nieemaliowanych, sztućce zastąpić plastikowymi lub złotymi 41.gif . Oczywiście zrezygnować z konserw, a poza tym dostaliśmy dluga listę pokarmów , w których jest nikiel i powinniśmy z nich zrezygnować.
Chciałabym wiedzieć czy ktoś ma doświadczenie z tą alergią i czy poszedł aż tak daleko w celu uniknięcia kontaktu z niklem.
Mika
ja nie tolerujÄ™ niklu
ale tylko w kontakcie
nie mogę nosić byle jakiej biżuterii ,muszę uważać na wszelkie nity,kółka i inne metalowebajery przy ubraniach
żaden metal nie może dotykać bezpośrednio mojego ciała
nigdy nie robiłam testów na nikiel "pokarmowy" wink.gif nie ograniczałam diety,gotuję w różnych garnkach,mam normalne sztućce

robiliście córce testy na inne alergeny?

bo u mnie dochodzą jeszcze sierściuchy wszelkiej maści wink.gif pyłki,trawy itp
Adusia32
marsjanko - u mnie jest tak samo jak u Miki.
Piszesz, że masz listę pokarmów w których jest nikiel. Czy mogłabyś tą listę nam udostępnić?
Jełśi nie jest długa to może umieścisz informacje tu na forum?
Pozdrawiam!
mordeczka
Ja mam tak samo jak MIKA a ostatnio doszło uczulenie od fiszbin przy stanikach-stale sie drapie.
Ja też chętnie skorzystam z listy żywności w któej jest nikiel-pewnie nic bysmy nie mogły jeść.

Dorota
Gruszka
Od od nap/napów? - cholera: od guzików w jeansach 06.gif mam już zastrupiałą ranę na brzuchu w miejscu kontaktu. I tak jest we wszystkiich spodniach - to co? mam wszystkie wypieprzyć do śmieci? icon_smile.gif może da się jakoś zneutralizowac nikiel w takim guziku? albo gdzie się wymienia napy w spodniach na "szlachetniejsze" icon_smile.gif ?
AnkaSkikanka
Sabina też ma problem z niklem. Spodnie ma poobklejane od spodu taśmą klejącą w miejscach, gdzie są gołe nity itp wystające niklowane fikuśne elementy. I spokój.
Mika
Gruszka -eksperymentuj - pomalować bezbarwnym lakierem od wewnątrz,zakleić plastrem ("papierowy",bo te inne też mogą uczulać) lub -to dla wytrwałych ale na wieki - pozaszywać od spodu
Gruszka
Nie myślałam, że ktoś się przejmie moim problemem 06.gif dzięki icon_smile.gif
AnkaSkikanka
CYTAT(Mika @ Thu, 31 Jul 2008 - 09:00) *
zakleić plastrem ("papierowy",bo te inne też mogą uczulać)

No tak. Z rańca mi się gibło - Sabina oczywiście plastrami zakleja, a nie taśmą do kartonów icon_lol.gif icon_biggrin.gif
#Margola
CYTAT(Gruszka @ Thu, 31 Jul 2008 - 08:38) *
Od od nap/napów? - cholera: od guzików w jeansach 06.gif mam już zastrupiałą ranę na brzuchu w miejscu kontaktu. I tak jest we wszystkiich spodniach - to co? mam wszystkie wypieprzyć do śmieci? icon_smile.gif może da się jakoś zneutralizowac nikiel w takim guziku? albo gdzie się wymienia napy w spodniach na "szlachetniejsze" icon_smile.gif ?


Gruszka ja mam na to sposób...
Przyklejam po wewnętrznej stronie zwykły plaster bez opatrunku na metalowe guziki... naklejam 2,3 warstwy... wtedy nie ma kontaktu z alergenem i jest super... Taki plaster trzyma mi do 4-5 pran potem zmieniam:)
Gruszka
A ja własnie zadziergałam sobie jedne gacie - naszyłam od spodu na guziku dwa prostokaty z jeansu i jest super icon_smile.gif nic mnie nie gryzie icon_smile.gif
Mika
ja dziś malowałam bezbarwnym lakierem do panokci wszystkie metalowe wstawki w kostiumach icon_wink.gif
karolaijula
Ja również mam alergię na nikiel icon_sad.gif Zarówno kontaktówą i jak i pokarmową! Żeby nie draznić skóry pozaszywałam od spodu wszystkie nity w jeansach i nie noszę żadnej biżuterii bo również złoto i srebro zawierają nikiel!!A co do alergii pokarmowej to tez dostałam od swojej Pani doktor rozpiskę pokarmów z zawartością niklu no i niestety musiałam je wykluczyc w zupełności ze swojej diety przynajmniej te w ktrych jest bardzo duże stężenie niklu.

Potrawy zawierajÄ…ce nikiel:
podroby, owoce morza, łosoś, śledzie, konserwy (szczególnie rybne),

ser edamski, sery topione, sery twarde i półtwarde,

mleko sojowe, produkty sojowe, ziarno soi,

preparaty zawierające dużą ilość błonnika np.: tabletki z otrębami,

chleb wielozbożowy, produkty zbożowe, proszki do pieczenia (pieczywo na proszku), mąka grubo mielona,

czekolada, kakao,

marcepan, migdały, orzechy laskowe, ziemne, daktyle, siemię lniane, ziarno słonecznika,

kukurydza, szpinak, czosnek, cebula, zielona kapusta, sałata głowiasta, szparagi, pomidory, rabarbar, marchew, papryka, warzywa konserwowe,

rośliny strączkowe, np. groch, fasola, soczewica,
koncentrat pomidorowy, ocet, chrzan,

grzyby,

gruszki, wiśnie, banany, brzoskwinie, ananasy, figi, maliny, suszone śliwki,

margaryny polskie, tłuszcze,

kwaśne soki owocowe, kawę i herbatę parzyć krótko (nie w automacie),

konserwy w metalowych opakowaniach,

piwo, wino (zwłaszcza czerwone),

woda wodociÄ…gowa

mocna herbata (szczególnie czarne herbaty i zielone)

Praktycznie rzecz ujmując każdy produkt w procesie obróbki "nabiera" niklu ale największe jego stężenie jest w: winie, drożdzach, piwie, konserwach.

Ale głowa do góry!!!Ja już tak żyję od 6 lat i daję radę icon_smile.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.