To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

proszÄ™....

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Esther@
Hej icon_smile.gif

Zbieram się do napisania tego posta już od prawie dwóch tygodni... Chciałabym jak najlepiej, ale będzie po prostu.

Córeczka moich najlepszych Przyjaciół jest bardzo chora. Ma skrajnÄ… postać tetralogii Fallota (wiÄ™cej nastronie Malwinki ) Ta wada serduszka jest operowana w Polsce, ale w tej postaci przeprowadzono zaledwie kilka operacji. Przyjaciele postanowili zwrócić siÄ™ o pomoc do bodaj najwiÄ™kszej sÅ‚awy w leczeniu tego typu wady – profesora ze Stanów Zjednoczonych, który stosuje innÄ… metodÄ™ niż tÄ… stosowanÄ… w Polsce, podobno skuteczniejszÄ… i co najważniejsze - bezpieczniejszÄ…. Profesor zgodziÅ‚ siÄ™ zoperować MalwinkÄ™, ale koszt operacji jest porażajÄ…cy – wynosi ponad 500 tysiÄ™cy dolarów. Niestety kwota jest absolutnie “niekredytowa”, no i wszyscy zdajemy sobie sprawÄ™, że również bardzo trudna do zebrania. Ale chcemy spróbować. Pomaga nam wiele osób i jest to bardzo budujÄ…ce – tym bardziej musimy próbować wykorzystać tÄ… szansÄ™.

Dlatego chciaÅ‚am Was prosić o wsparcie, przede wszystkim pomysÅ‚ami – co możemy zrobić? Gdzie zwrócić siÄ™ o pomoc? Jak skutecznie zbierać Å›rodki na tÄ… operacjÄ™? Jeżeli możecie pomóżcie, w jakikolwiek sposób. Nie mamy jeszcze numeru konta, na który możnaby wpÅ‚acać pieniÄ…dze, ale czekamy na decyzjÄ™ Fundacji Polsat o przyznaniu takiego subkonta u nich, żeby nie byÅ‚o najmniejszych wÄ…tpliwoÅ›ci, że pieniÄ…dze bÄ™dÄ… przeznaczone na ten konkretny cel. Jak tylko numer bÄ™dzie, na pewno dam znać.

Bardzo proszÄ™ – dajcie jakkolwiek znać, że to ma sens.

Ester

Korzystając z okazji chciałam bardzo serdecznie i z całego serca podziękować Cydorce dzięki której cała dokumentacja została wspaniale przetłumaczona. Dziękuję.
anuÅ›
Kochana, wszystko ma sens, co może pomóc. Numer konta jest istotny ale może ktoś wpadnie na inne pomysły zbierania funduszy.
Widziałam na allegro specjalne aukcje - charytatywne. Nie wiem jak się je wystawia ale jest spora odpowiedz ze strony allergowiczów. Można by spróbować.
Albo pozyskiwanie sponsorów wśród różnych firm, ale na tym tez się niestety nie znam icon_sad.gif

Trzymam kciuki za zdrówko małej Malwinki i całej Jej wspaniałej Rodzinki!
asia77
Esther@ ma ogromny sens. Jesli chodzi o ratowanie życia wg mnie każda taka akcja ma sens.
Jak będziecie mieli numer konta rozpuszczę wici wśród znajomych.

Malwinko trzymaj siÄ™ skarbie przytul.gif .
cydorka
CYTAT(Esther@ @ śro, 03 paź 2007 - 18:15) *

Korzystając z okazji chciałam bardzo serdecznie i z całego serca podziękować Cydorce dzięki której cała dokumentacja została wspaniale przetłumaczona. Dziękuję.

a cydorka jeszcze raz mówi, nie mam sprawy, mogłam pomóc, pomogłam
cały mój Zakład trzyma mocno kciuki za małą

a co do pomocy
aukcje to dobry pomysł, fundacja polsatu czy tvn
nie wiem moze macie znajomych w agencjach reklamowych, moze jakas kampania zewnetrzna - bilbordy
jakiÅ› koncert

podpytaj Danke znaczy malinowa ona ma ogromne doświadczenie w tym temacie,
moze dziewczyny, które mają doświadzcenie w PR czy reklami podpowiedza jaka forma pzrekazu może trafić do ludzi

cyd
Zofelia
Esther - to jest bardzo duża kwota, ale na pewno jest do zebrania. Trudne jest to, że trzeba te pieniądze zebrać bardzo szybko - operacja ma być wykonana do końca szóstego miesiąca a Malwinka ma 4?

To konto musi być dostępne jak najszybciej.

Może spróbować uderzyć do któregoś z producentów leków kardiologicznych z prośbą o darowiznę - to dla takiej firmy dobry PR. Albo do producentów artykułow dla dzieci?
Program telewizyjny? Artykuł w prasie? Na pewno kontakt z fundacjami. Akcje w necie na forach rodzicielskich? Wiem, że to tylko hasła, sama nie mam zupełnie doświadczenia. Może koncert charytatywny? Może banery w dużych miastach ze stroną www Malwinki?

Trzymam kciuki za MalwinkÄ™ i czekam na numer konta.

tissaia
Esthera- swego czasu prowadziłam sporą akcję charytatywną i organizowałam koncerty - chętnie pomogę. Napiszę na pw. jutro.
mamolka
Trzymamy mocno kciuki z Malwinke i rodziców.

Serduszkowy temat jest mi szczegolnie bliski bo mój Olek też jest po operacji serca.
https://www.sercedziecka.org.pl/ można jeszcze tutaj spróbowac, to jest fundusz na rzecz dzieci z chorobami i wadami serca.
Bedzie dobrze icon_smile.gif
joaba

Mamy jedna pensje ale chętnie przeleję parę złotych dla Malwinki
Esther@
Bardzo dziękuję Wam za odzew.

Tissaia - będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki icon_smile.gif

No i na pewno przypomnę się, kiedy tylko będzie więcej szczegółów...

Esther@
Jest już numer konta przyznanego przez Fundację Polsat icon_smile.gif Zapraszam jeszce raz i dziękuję icon_smile.gif
anuÅ›
Super!

Przelałam icon_smile.gif
Esther@
Dziękuję bardzo icon_smile.gif
Dziś w Interwencji (już za chwilę niestety) można zobaczyć Malwinkę. Reportaż jest też na polsatowskiej stronie.
malgog
właśnie obejrzałam reportaż
bezsilność ogarnia..życie dziecka zależy od pieniędzy, których nie uda się zebrać w kilka tygodni w aukcjach internetowych
jedyne co przychodzi do głowy to - prosić NFZ o sfinansowanie operacji...
tutaj liczy siÄ™ czas

mamie Julii Szponar udało się zdobyć pieniądze na operację tą właśnie drogą
https://www.sercedlajulii.pl/

madziak75
Estherko, ja tez właśnie wysłałam pieniążki. Mogłabyś pisać tutaj co u Malwinki?
Ciekawa jestem czy to dlatego że mam swoje dzieci, czy też człowiek robi się jakiś taki wrażliwy na starość, ale po prostu wymiękam jak czytam takie historie. Beczę jak bóbr i dziękuję (tylko nie bardzo wiem komu), ze moje są zdrowe.
catherine73
Witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Jestem mamą Malwinki, o której pisała Wam Esther@. Już dawno chciałam do Was napisać, ale tak brakuje czasu. Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa otuchy i pomysły. Naprawdę lepiej jest walczyć kiedy się wie, ze inni też w to wierzą. Cały czas chcemy z Malwinką wyjechać na operacje do Stanów, mimo, że jej najlepszy czas na zoperowanie mija. Ale profesor zgodził sie zoperowac ją nawet później, jeśli jej stan ogólny nie ulegnie pogorszeniu. Mamy nadzieje, że nie. Cały czas działamy, organizujemy koncerty, spotkania, piszemy listy do firm, "reklamujemy" naszą stronę internetową. A pewnie mozemy zrobić jeszcze więcej. Wszystko to dzieje się dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych przyjaciół, w tym Ani (pewnie się nie chwali, ale jej wkład jest WIELKI). Dziękujemy również wszystkim za tłumaczenia naszych tekstów medycznych.
A Malwinka to bardzo pogodna wspaniała dziewczynka, poza naszym głównym zmartwieniem nie sprawia nam żadnych kłopotów. Teraz jest co prawda przeziębiona, ale taka pogoda...
Wszystkie podpowiedzi i pomysły chętnie przyjmiemy. Zapraszamy na Stronę Malwinki
Póki co mamy nadzieję, że stan Malwinki pozostanie dobry, że starczy nam sił, wiary i optymizmu. Pozdrawiam Kasia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.