To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rytmika

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kocisława zwana Warkotem
Dzisiaj byłam świadkiem poganiania dzieci przy obiedzie:"Szybko,szybko,bo już powinniśmy być na rytmice..."Jakoś zagotowało mi się w żołądku,na samą myśl o podskakiwaniu po dwudaniowym obiedzie.Chyba coś nie tak?A może znowu się czepiam?
KM
Asia, u nas tak samo, tylko ja się nie chcę czepiać, bo dziecko bardzo zadowolone z przedszkola, nie chcę, żeby to się zmieniło. Zresztą o takich sprawach musiłabym rozmawiać z dyrektorką.
AJA
Kurcze właśnie się spytałam małej, u nas tez po obiedzie icon_eek.gif a byłam przekonana, że przed.
Kocisława zwana Warkotem
A ja tam z tych co się czepiają.Bo po jakie licho przyzwyczajać dzieci do rytmu dnia(po obiedzie leżakowanie),a potem ten rytm zaburzać.Pomijając fakt dużej aktywności po posiłku.No i znowu czeka mnie rozmowa z dyrekcją...Chyba,że zdarzyło się to tylko dzisiaj.Jutro pogadam z panią Kasią i to wyjaśnię.
Mika
u nas wszystkie zajęcia "pozalekcyjne" są po obiedzie
ale obiad po 12 a zajęcia po 13.30
Fragosia
U nas tez po obiedzie.....

Tylko ze wczoraj była mała awantura bo "Taniec" maja o 13.00, a obiad o 11.30. Po obiedzie dzieci leżakują tzn. tak naprawde śpia. No i moja córeczka nie została obudzona... bo tak sie jej smacznie spało. No i zagotowało mnie - bo nie po to płacę za zajęcia żeby mała w tym czasie spała, a Asia narobiła takich płaczów jak sie dowiedziała że ją nie obudzili że .... Pani obiecała zmienic godziny zajęć.

grzałka
ale dzieci nie maja tak jak dorośli z tym pełnym żołądkiem- moje dzieci tuż po posiłku fikaja koziołki i szaleja i nie mają żadnego dyskomfortu, a przeciez rytmika to nie jest żadna akrobacja

poza tym jest raptem raz w tygodniu, więc tez nie jest jakimś strasznym rozwaleniem rytmu- dzieci nauczyly się rytmu dnia, a teraz się naucza, że w środy jest rytmika po obiedzie

słowem- czepiasz się icon_wink.gif
marghe.
CYTAT(grzalka @ czw, 04 paź 2007 - 10:49) *
ale dzieci nie maja tak jak dorośli z tym pełnym żołądkiem- moje dzieci tuż po posiłku fikaja koziołki i szaleja i nie mają żadnego dyskomfortu, a przeciez rytmika to nie jest żadna akrobacja

poza tym jest raptem raz w tygodniu, więc tez nie jest jakimś strasznym rozwaleniem rytmu- dzieci nauczyly się rytmu dnia, a teraz się naucza, że w środy jest rytmika po obiedzie

słowem- czepiasz się icon_wink.gif


zgadzam siÄ™
poza tym rytmika nie polega tylko i wyłacznie na skakaniu icon_smile.gif
Kocisława zwana Warkotem
Porozmawiałam dzisiaj z panią Kasią,no może trochę się czepiam... 43.gif Okazało się,że rytmika trwa raptem 10 minut i jest to wersja light. Czyli bez fikania i podskoków.Prowadziłam kiedyś rytmikę w przedszkolu-trwała ponad 30 minut i nie były to bynajmniej ćwiczenia relaksacyjne,stąd moje zdziwienie 29.gif
grzałka
hehe, to był survival, a nie rytmika icon_wink.gif
madika
rytmika ani żadne inne zajęcia "dodatkowe" nie mogą być prowadzone przed obiadem i nie ma na to wpływu żadna pani Kasia ani dyrektorka, to jest pomysł Biura edukacji, które bardzo dba o to aby panie przedszkolanki nie nudziły się tylko pracowały, tz muszą realizować podstawę programową do godz. 13ej, więc choćby to było wbrew logice - musi być po obiedzie
agabr
Ale zdaje sie , ze dotyczy to tylko mazowieckiego.b
addera
CYTAT(agnieszkabryndza @ pią, 05 paź 2007 - 14:32) *
Ale zdaje sie , ze dotyczy to tylko mazowieckiego.b



No własnie, chyba Aga ma rację.
U nas rytmika po śniadaniu icon_smile.gif
kamami
CYTAT(agnieszkabryndza @ pią, 05 paź 2007 - 15:32) *
Ale zdaje sie , ze dotyczy to tylko mazowieckiego.b

Tylko Warszawy.
kamami
Mika
raczej Agnieszka ma rację,bo ja z W-wy nie jestem a na stołecznych "prawach" jadę wink.gif

ale nie ważne

tak czy siak,nie wiedziałam,że co województwo to inna polityka przedszkolna wink.gif
kamami
Jest to zarządzanie Biura Edukacji m.st. Warszawy. Zresztą u nas obiad jest o 13.30, a zajęcia dodatkowe odbywają się przez cały dzień.
kamami
KM
CYTAT(kamami @ pią, 05 paź 2007 - 21:59) *
Tylko Warszawy.
kamami

To chyba z wyłączeniem naszej dzielnicy. W przedszkolu Kacpra wszystkie zajęcia są przed obiadem z wyjątkiem rytmiki.
Mariola***
U nas tez po obiedzie wszystkie zajęcia ponadprogramowe, dziecko w przedszkolu ma byc co najmniej 5 godzin,zeby zrealizowało program. Cokolwiek to znaczy 08.gif
ulla
CYTAT(Mariola*** @ pią, 05 paź 2007 - 23:04) *
U nas tez po obiedzie wszystkie zajęcia ponadprogramowe, dziecko w przedszkolu ma byc co najmniej 5 godzin,zeby zrealizowało program. Cokolwiek to znaczy 08.gif


U nas zajęcia nadprogramowe też są po 13 lub przed 8 rano (znaczy religia jest rano), ale rytmiki to nie dotyczy, bo ta nie jest wybierana przez rodziców, uczestniczą w niej wszystkie dzieci, a opłacana jest ze składek na RR.
kamami
Źle napisałam icon_redface.gif Chyba jednak będę tylko czytać niż pisać takie głupoty.
Chodziło mi o to, że na pewno w Warszawie, a nie w całym woj. mazowieckim - co oczywiście nie znaczy, że gdzie indziej nie obowiązują też takie zasady.
KM czytałam, że w W-wie Biuro Edukacji wydało zarządzenie, że w przedszkolach w Warszawie zajęcia dodatkowe mają się wg zasad opisanych przez Madikę. Nie wiem może są wyjątki dla przedszkoli niepublicznych lub, gdy cała grupa uczestniczy w tych zajęciach.

kamami
madika
wyjątki polegają na tym że Biuro Edukacji ma informację od danego przedszkola że drażliwe zajęcia są po południu, a tak naprawdę odbywają się ... w logicznych godzinach ( u mnie tak się właśnie dzieje z gimnastyką korekcyjną)
nie wiem czy powinnam się z tego pomysłu cieszyć - bo wydaj się być logiczny icon_lol.gif , czy raczej wstydzić bo dzieje się niezgodnie z przepisami icon_redface.gif
KM
CYTAT(kamami @ sob, 06 paź 2007 - 23:58) *
Źle napisałam icon_redface.gif Chyba jednak będę tylko czytać niż pisać takie głupoty.
Chodziło mi o to, że na pewno w Warszawie, a nie w całym woj. mazowieckim - co oczywiście nie znaczy, że gdzie indziej nie obowiązują też takie zasady.
KM czytałam, że w W-wie Biuro Edukacji wydało zarządzenie, że w przedszkolach w Warszawie zajęcia dodatkowe mają się wg zasad opisanych przez Madikę. Nie wiem może są wyjątki dla przedszkoli niepublicznych lub, gdy cała grupa uczestniczy w tych zajęciach.

kamami


Kacper chodzi do przedszkola publicznego. Wiele dzieci jest odbieranych od razu po obiedzie, więc domyślam się, że stosowanie się do tego zarządzenia wiązałoby sie z brakiem zajęć dodatkowych w naszym przedszkolu, a tego żadna ze stron nie chce.
ulla
CYTAT(KM @ nie, 07 paź 2007 - 22:34) *
Kacper chodzi do przedszkola publicznego. Wiele dzieci jest odbieranych od razu po obiedzie, więc domyślam się, że stosowanie się do tego zarządzenia wiązałoby sie z brakiem zajęć dodatkowych w naszym przedszkolu, a tego żadna ze stron nie chce.


Bardziej chodzi o to, że w jednej grupie są dzieci, które w zajęciach dodatkowych uczestniczą, bądź nie. U nas zajęcia w których uczestniczą dzieci zapisane przez rodziców są po 13, czyli po pięciu ustawowych godzinach...a rytmika jest wcześniej, bo uczestniczą wszystkie dzieci.
No i rytmika jest w pewnym sensie wpisana w program przedszkola, zwłaszcza, że na tych zajęciach przygotowywany jest również program na zakończenie roku szkolnego (przedstawienie muzyczno-teatralno-taneczne), więc siłą rzeczy wychowawczynie też w tym aktywnie uczestniczą (zresztą zawsze są obecne).

Jeżeli rytmika miałaby być, bądź jest zajęciem dodatkowym z wyboru - to godzina, kiedy się odbywa jest istotna, ale takie zajęcia powinny być programowe - bo wszystkie dzieci potrzebują ruchu.

Weronikę zapisałam też na gimnastykę korekcyjną - w przedszkolu na zebraniu powiedzieli, że nie mają nic przeciwko temu, żeby uczestniczyły wszystkie dzieci (ale potrzebne jest skierowanie), lekarka od ręki wypisała skierowanie, a dziecko od wtorku (ćwiczenia są w poniedziałek) przez tydzień się dopytuje kiedy znowu będzie gimnastyka.
malinowa i Malina
U nas obiad o 13.00, wszystkie zajęcia są wczesniej.
ulla
CYTAT(malinowa i Malina @ nie, 07 paź 2007 - 23:15) *
U nas obiad o 13.00, wszystkie zajęcia są wczesniej.


Nie wiem, czy to dobra opcja...chyba, że wszystkie dzieci w nich uczestniczą...bo tak, czy inaczej jakiś tam program przedszkolny jest ustalony i realizowany
addera
CYTAT(madika @ nie, 07 paź 2007 - 09:52) *
wyjątki polegają na tym że Biuro Edukacji ma informację od danego przedszkola że drażliwe zajęcia są po południu, a tak naprawdę odbywają się ... w logicznych godzinach



ale co to znaczy drażliwe zajęcia ?
drażliwe dla kogo ?
madika
dla biura edukcji wink.gif
ania25
u nas w Gliwicach też rytmika po obiedzie icon_smile.gif
AJA
no cóż jak już pisałam rytmika jest po obiedzie, ale zajęcia dodatkowe (Typu angielski, tańce)są przed obiadem
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.