To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

samodzielnie siedzenie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ariannae
Mam pytanie: kiedy Wasze dziecko zaczeło siedzieć bez podtrzymywania? Nie chodzi mi o to kiedy usiadło, bo wiem, ze to może nastąpić dość późno, tylko o to kiedy posadzone samo siedziało!
MartwiÄ™ sie, bo u mojego synka jeszcze sie na to nie zanosi a ma juz 6,5 miesiÄ…ca.

Powiedzcie mi też czy takie dziecko, które jeszcze samo nie siedzi mozna sobie posadzić na kolanach? Czy lepiej nie, bo to szkodzi kręgosłupowi?
ASIA24
Moja Klaudia zaczęła siedzieć posadzona na początku 8 miesiąca, więc się nie martw. Każde dziecko rozwija się w innym tempie, mówi się że dziecko na pół roczku siedzi, a na roczek chodzi a w rzeczywistości to jest bardzo indywidualne. Jak słyszałam od znajomych i sąsiadów to ich dzieci też siadały około 7 i 8 miesiąca.

Jeżeli chodzi o sadzanie na kolana to myślę, że jeżeli jest oparty o Ciebie to w ogóle nie ma problemu, z resztą kręgosłup pół rocznego dziecka nie jest już tak słaby jak noworodka.

Pozdrawiam
Edytkax
Miałam ten sam problem wszędzie w koło słyszałam jak to dzieci pólroczne siedzą samodzielnie a moja córcia jeszcze. Tylko ja widziałam jak te dzici siedzą: bardzo krótko zaraz opadją do tyłu, czesto są zgarbione......ponieważ chodzimy ze starszym dzieckiem na rehabilitacje więc zapytałam jak to jest z tym siedzeniem, no i dziecko na samodzilene siedzenie ma czs do końca 9 miesiąca. Moja córcia ma już 8 m-cy i nadal nie siedzi ale za to pieknie raczkuje i przestałam się już martwic o jej rozwój - wszystko w swoim czasie icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.