To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jestem?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Marylga
Staramy sie od maja, dzis jestem dzień po planowanej miesiączce, oczywiscie nie moglam sie już doczekać i rano zrobilam test i wyszły 2 kreski icon_biggrin.gif , myślicie ze udało się? tak bardzo bym chciala, jesli tak to moze to jakis drugi tydzien od zapłodnienia, czy testy są juz wtedy wiarygodne??? dodam ze pobolewa mnie troszke co jakis czas podbrzusze jak przed okresem dlatego ciągle mysle ze pewnie dostane :/ jestem cały czas zmeczona ale czy tak szybko pojawiłyby sie objawy czy sobie je uroiłam?? jak myslicie, prosze powiedz? są jakies wczesne objawy 2tyg od zapłodnienia?
Helena
jesli wyszly 2 kreski to jestes w ciazy icon_smile.gif Gratuluje! Mnie brzuch jak na okres pobolewa do dzis.
Marylga
Dzięki tak bym chciała, to moje najwieksze marzenie mieć maleństwo!!
mam jeszcze pytanie zrobilam suwaczka ale gdzie mam wkleic ten kod?? w podpisie? ale jak? nie rozumiem tego,
Felisiti
Marylga jeśli chodzi o objawy, to mam dla Ciebie bardzo dobre wiadomości! icon_razz.gif
Czy są możliwe objawy 2 tygodnie po owulacji/zapłodnieniu???
Otóż ja już 6 dni po owulacji 23.gif (i owocnym przytulanku 02.gif ) - prawdopodobnie był to moment zagnieżdżania zarodka - zaczęłam podejrzewać, że jakiś mały lokator wije sobie gniazdko pod moim serduszkiem - miałam bardzo tkliwe piersi (jak nigdy) i strasznie przeszkadzał mi stanik, więc zdejmowałam go zaraz po powrocie do domu 31.gif (początkowo zupełnie nieświadomie, ale właśnie w 6 dniu po owu zauważyłam, że od 2-3 dni zachowuję się conajmniej dziwnie, bo nigdy nie miałam takiego zwyczaju icon_wink.gif )

Samej trudno było mi uwierzyć, że tak szybko organizm może reagować, ale jak widać może 03.gif
Później w dniu spodziewanej @ poczułam STRASZNY ból brzucha, mało nie zemdlałam z bólu icon_confused.gif i spędziłam bardzo nieprzyjemna wizytę w toalecie - trwało to dobre pół godziny i myślałam,że lada moment zobaczę swój żołądek & półkę 450[1].gif
Na szczęście był to jednorazowy wybryk mojego szkraba icon_biggrin.gif
.........................później oczywiście tłuściutkie II kreseczki i całe 9 miesięcy minęło nam już w oka mgnieniu, w świetnym samopoczuciu 01.gif czego i Tobie Marylga życzę!!!

Moje ogromniaste GRATULACJE - dbaj o siebie i Maluszka icon_razz.gif
Marylga
icon_lol.gif Sobota dzien wolny ale oczywiscie obudzilam sie o 6 i znow test, tym razem innej firmy, i znów 2 kreseczki, ale jestem nakręcona!!!!!!!!!! kolejny zrobie za 3dni, jeśli jest jak piszecie ze to ciąża to będę cudnie szczesliwa, powoli juz jestem z mojej kruszynki icon_biggrin.gif do lekarza to chyba za jakies 1,5 tygodnia, co??? czy prędzej?
Anilka
Marylga szkoda pieniędzy na kolejne testy one raczej w tą stronę nie kłamią. Dwa tygodnie od zapłodnienia to jest właściwie moment kiedy normalne powinnaś dostać @, więc to nie jest za wcześnie na test. Do lekarza to wstrzymaj się moim zdaniem jeszcze tak do 6-7 tygodnia, ja też jeszcze nie byłam. Na takie pytania to odpowiedzą ci dziewczyny na wątku staraczkowym.

Gratuluję i życzę spokojnej ciąży brawo_bis.gif
Marylga
Ten brzuch mnie dzis boli tak jak na okres, lub z nerwów, czy na pewno to normalne? boje sie o moją Kropkę...
kn.17
Marylga nie denerwuj się!!! Dużo odpoczywaj, bierz kwas foliowy i myśl pozytywnie. U większości osób na początku ciąży pojawiają się bóle podobne do menstruacyjnych, ale z reguły nic złego nie oznaczają. Najważniejszy jest spokój. A do lekarza radzę Ci iść za jakieś 2-3 tygodnie. Wtedy już można zrobić USG.
GRATULUJĘ FASOLKI I SPOKOJNYCH 9 MIESIĘCY CI ŻYCZĘ!!!
Maika
GRATULACJE!!!
Nie martw się - wszystko będzie OK! Przed urodzeniem pierwszego dziecka byliśmy umówieni u lekarza specjalisty od tzw. trudnego zajścia w ciążę. I w dniu kiedy była umówiona wizyta szczególnie źle się czułam. Mój mąż pobiegł do apteki kupić test. A tu : TA DAM! Dwie kreski!
Do specjalisty nie pojechaliśmy, za to za kilka miesięcy był z nami Andrzejek!
Odpoczywaj, ciesz się wszystkim i myśl pozytywnie. Pozdrawiam.

Martalka
Marylga, ten ból brzucha, to pierwszy objaw ciąży jaki ja miałam. Niczego nie podejrzewając czekałam na okres, czułam, że się zbliża, bo brzuch pobolewał. A okresu nie było i nie było- wtedy zrobiłam test 06.gif To było prawie cztery lata temu, ciąża była wzorcowa.
Nic się nie bój icon_smile.gif Będzie dobrze!
Marylga
Dzięki za Wasze dobre słowa icon_smile.gif oby to wszystko sie sprawdziło icon_smile.gif))) dziś momentami to tak mocno zabolał :/ ale skoro mowicie ze to normalne no to dobrze icon_smile.gif)) jakie jeszcze mialyście te pierwsze objawy, bo poki co poza tym bólem i może tym ze stale jestem popoludniu zmeczona to nic mi "nie dolega"
użytkownik usunięty
CYTAT(Marylga @ pon, 08 paź 2007 - 16:02) *
stale jestem po poludniu zmeczona

Typowe dla pierwszego trymestru icon_smile.gif
yagiw
Marylga - jesteś już wpisana na czerwcówki - a objawy masz takie same jak moje icon_smile.gif - z tym, że mnie mdli jak cholera i to tak od rana do 16-17tej a potem robi mi się śpiąco i ziiimno
Agaami
Hej Dziewczyny icon_smile.gif
Ja zrobiłam wczoraj test i wyszły 2 kreseczki icon_smile.gif Potem zrobiłam drugi i pokazał to samo icon_smile.gif
Ale jestem szczesliwa! Tylko tez sie boje, ze to moze przedwczesna radość. Z moich obliczeń wychodzi, że jesli faktycznie jestem w ciazy to to mniej wiecej 2 tyg. Brzuch mnie nie boli, ale piersi mi się jakis czas temu powiększyły (bardziej niz przed okresem), lekko stwardniały i bolą. Chyba, że sobie to wmawiam. No i spać mi się chce, ale to może być wina pogody.
Jeśli pojdę za tydzień do lekarza, będzie mógł już stwiedzić czy będzie dzidzia ?
Maadzik
Dziewczyny geatuluje. Z opisanych objawów - obie jestescie w ciąży. Ja miałam identyczne objawy a do tego - okres. Tak, tak, za nic bym nie przypuszczała, że jestem w ciąży. dopiero jak mi się zamiast kolejnego okresu pojawiło plamienie i do tego zmęczenie plus mdłości zrobiłam test. Potem poszłam do lekarza i okazało się, że to 7 tydzień.

Nie martwcie sie - to szkodzi dziecku. Lekarz stwierdzi ciąże dopiero koło 6 tygodnia ale jak test był pozytywny to to tylko formalność. Miłych kolejnych 9 miesiączków i powodzenia
Agaami
Bu... icon_sad.gif A myślałam, że lekarz już może potwierdzić. No trudno, poczekamy icon_smile.gif
aganiok78
Wszystkiego dobrego wam życzę;)
iwoncinka
hej witam was.... mam problem.. od kad dostalam 1 miesiaczke mialam problemy... dostalam raz a potem juz nie ... bylamz tym u lekarza dostawalam tabletki antykoncepcyjne..... i potem bylo ok miesiaczka sie pojawiala... potem juz o to nie martwilam sie...... niedawno stracilam dziewictwo z facetem.... nastepnego dnia krfawilam... tydzien..... potem zle sie czulam wymioty zrobilam tes i wyszlo ze nie jestem w ciazy...... kochalam sie z nim znowu bez zabezpieczenia..... minely juz trzy tygodnie jest mi ciagle nie dobrze ale nie wymiotuje mam smaki na rozne rzeczy co tylko zobacze musze to zjesc... ciagle mi zimno.... a miesiaczki nie ma.... nie wiem czy to ciaza czy moze znowu pojawily sie problemy z miesiaczka..... ale czuje w brzuszku ze cos tam jest.... czy ja mogłam wpajsc??
użytkownik usunięty
[post usunięty]
katiek
Roso nadobna, cudowna i kochana. A jak jest prezerwatywa bez środka plemnikobójczego to co?? Pytam bom uczulona na to cudo z 9 na końcu i mnie z lekka moja droga zaniepokoiłaś 08.gif .
Iwoncinka-polecam udanie się do apteki i zakupienie testu ciążowego. Jak się wstydzisz w aptece, to możesz kupić w drogerii (Rossmann i Natura mają) lub w markecie (w Carfie widziałam). Jeśli w ciąży nie jesteś i nie chcesz być to polecam udanie się do lekarza i dobranie odpowiedniej metody antykoncepcyjnej.
Pozdrawiam
użytkownik usunięty
[post usunięty]
iwoncinka
hmmm chce byc w ciazy...... ale boje sie ze nastawilam sie na to zabradzo.... jak narazie powiekszyl mi siebrzuch ale moze to na okres.... sama juz nie wiem.... testu to jakos nie mam odwagi zrobic... znajomi mowia mize to moze byc urojona ciaza ..... sama nie wiem.... chyba najlepiej bedzie jesli pojde do lekarza
użytkownik usunięty
[post usunięty]
LidkaM
I tutaj Cię Roso zaskoczę. Nie wiem jak fizjologicznie u wspomnianych psów wygląda ciąża urojona - czy one tylko czują tę ciążę, czy coś faktycznie się w organizmie zmienia. U ludzi coś takiego istnieje. Znajoma ostatnio miała zabieg polegający na usunięciu pięciocentymetrowego pęcherzyka..... niestety pustego. Lekarze nazwali to zjawisko ciążą urojoną. Pęcherzyk zagnieździł się w macicy, rósł, rosła również beta, zaczęły się dolegliwości ciążowe i w 11 tygodniu owej ciąży po wykonanym USG padła diagnoza - pusty pęcherzyk. Nie chciało nam się wierzyć w tę diagnozę bo jest całkowicie sprzeczna z logiką, niestety kolejny lekarz to potwierdził. Rzadko się to zdarza, ale zdarza się. Pewien dyskomfort sprawia mi pisanie o wspomnianych przez obu lekarzy przyczynach owego stanu rzeczy, bo wiem, że nic tak nie wkurza jak teksty "za bardzo o tym myślała".
użytkownik usunięty
[post usunięty]
LidkaM
Takim mianem określili to lekarze. Ja nie mam sił wnikać w szczegóły zjawiska. Czarnych myśli mi wystarczy na najbliższą dziesięciolatkę i bez tego faktu.
Użytkownik usunięty
Rosa... Jesteś Debeściarą!

Nie wiem, czy u kobiet występuje ciąża urojona i jak przebiega, natomiast u psów przebiega ze wszelkimi objawami fizycznymi (włącznie z pokarmem).

iwoncinka, mam nadzieję, że udałaś się do lekarza.
iwoncinka
jeszcze nie byłam u lekarza....... ale ja nie poznaje siebie.... zawsze gdy wstawalam rano nie jadlam sniadania.... i tak przez caly dzien...... a terz gdy sie zbudze to zaraz mysle o jedzeniu.... a 1 co to jem slodkie.... no i cola.... ;D brzuch sie powiekszyll.... no ale nie dziwie sie skoro na sniadanie jem slodkie ;D palic mi sie nie chce ale od czasu do czasy tak...... kolezanka kazala mi mierzyc temperature,,,, mam 36 hmmmmm musze zdac sie na odwage i isc do lekarza..... ale boje sie... bo moja siostra stracila dziecko przezlekarza..... icon_sad.gif do dzis sie z nim sadzi.....
użytkownik usunięty
[post usunięty]
tulla
iwoncinka - a czego Ty oczekujesz od nas? icon_rolleyes.gif
iwoncinka
,,,,, ok jzu nie bede wam zawracac glowe i przeszkadzac nie bede jzu pisac......
użytkownik usunięty
[post usunięty]
inka-24
Iwoncinka...
żadna z dziewczyn nie chce Cie ani urażac ani obrażać tylko pomóc ci ZROZUMIEĆ że my tutaj nie"stwierdzimy" ciąży.
Przykro mi że Twoja siostra stracila ciąze. Ale wybacz, jak sobie wyobrazasz nosić w sobie dziecko bez kontaktu z lekarzem???

Chcesz być w ciaży - ok. Chcesz mieć dziecko - ok.
Nie chcesz zrobić testu??? nie rozumie... Nie chcesz iść do lekarza??? też nie rozumie...
Palisz!!! Pijesz coca cole!!! co jeszcze?
Wybacz ale ja sama staram się o dziecko od 15 miesięcy, jak tylko mam jakies wątpliwosci kupuje test albo ide na bete.

Twoja chęć posiadania dziecka a zachowanie wyklucza się wzajemnie.

PodpisujÄ™ sie pod postem Rosy.

KUP TEN TEST!!!
Życze ci wszystkiego naj...
konto_usunięte
czy nasikanie na test boli??
mam wrażenie , że tak sądząc po niektórych postach 08.gif

to jak już wypalisz pierwszą fajkę z rana- rozpakuj test i do roboty.
iwoncinka
macie racje....Przepraszam..... icon_wink.gif i dziekuje z rady... jutro robi test!!!!
inka-24
Iwoncinka test zrobiony???
iwoncinka
Tak..... dwie grobe krechy!!!!! icon_wink.gif
adonisek
iwoncinka -widzisz, to nie bolało! GRATULUJĘ i zyczę bezproblemowych 9 miesięcy!
A tak na marginesie - koniec z papierochami i coca cola na sniadanie! I lekarza odwiedź!
iwoncinka
Racja nie Bolalo!!!! ;D skonczylam z papierochami i cola..... od dzis tylko witaminkiii!! a do lekarza ide juz w poniedzialek!!! icon_wink.gif
inka-24
No i proszę bardzo, trzeba było tak od razu.
Zrób sibie jeszcze bete na wszelki wypadek przed wizytą u lekarza (ja bym zrobiła)

Życzę Ci spokojnej ciąży i żadnych papierochów czy coli
roześmiana
Cześć starliśmy się o dzidzię bardzo długo. Ostatnią miesiączką zaczęła mi sie 24 października, tydzień temu zrobiłam test i wyszły 2 kreseczki. Powtórzyłam go za 3 dni i to samo. HURAAA!!!! Oczywiście objawy ciąży również mam, ogólna senność, częste sikanie, ból piersi no i mdłości. Pracuję przy komputerze 8h dziennie, teraz jest koniec roku, nawał pracy to i nawet dłużej. W ten poniedziałek wybieram sie do lekarza, bowiem chcę się upewnić że faktycznie jestem w ciąży i chcę iść na zwonienie, ponieważ nie chcę narażać mojego dzidziusia na stresy i tak długą pracę przy komputerze. Myślicie że lekarz będzie już w stanie potwierdzić moja ciążę?
iwoncinka
hej icon_smile.gif wamm kochane icon_smile.gif byłam dzis u lekarza..... powiedzialam mu o tescie..... wyliczyl ze wedlug jego kalendarza mam termin na 7.7.2008.... hmmmm potem mnie zbadal..... ale nie powiedzial ze to ciaza hmmm przepisal tabletki i dal mi probke centrum gratis... i skierowanie na badnia krwi hmmmm moze dal mi skerowanie na badanie ktwi bo nie jestem w ciazy??? mam takie dziwne mysli.... jesli zbadal mnie to chyba potwierdzilo to ze to ciaza??? jezu ;( jutro ide po wyniki i mam isc do poloznej zalorzyc karte ciazy... hmmm jakie to dziwne wszystko.... icon_sad.gif juz sama nie wiem co myslec pragne dziecka ale boje sie ze i tes i lekarz sie pomylil w sumie to lekarz sugerowal sie chyba tylko tym z etest wykazal ciaze... powiedzial mi ze mam nadrzerek;/ ale teraz nie bedzie tego leczyl.... dopiero po porodzie.... hmmmmm ja juz sama nie wiem w co wierzyc ;(
owiwia7
Iwocinka w tak wczesnej ciąży lekarz nie może na sto procent po badaniu stwierdzić czy jesteś w ciąży czy nie, chyba, że zrobi usg i tam będzie już coś widać (choć czasem zdarza się, że na pierwszym usg, też jest niewiele), badanie krwii w ciąży wykonuje się co miesiąc, więc nic dziwnego, że dostałaś skierowanie.. jeżeli czujesz niedosyt wiadomości, możesz zrobić badania beta HCG, które wykonuje się także z krwi..

roześmiana tak jak piałam wyżej, takei zwykłe badanie daje jakieś informację jak ciąża jest ciut starsza.. najlepiej beta HCG lub usg..
justyna26
Witam
Na wstępie gratuluje wam dziewczyny fasolki- ja też bardzo bym chciala nosić pod serduchem fasolke. Mam pytanie od kilkunastu dni dzieje się coś nie tak z moim organizmem tj. codziennie bóle podbrzusza, pleców, nudności (pomimo tego, iż bóle przedmiesiączkowe pojawiały się u mnie zawsze 2-3 dni przed @), a tu boleści już od prawie dwóch tygodni i do tego zaobserwowałam delikatne niebieskie linie na piersiach i bardziej widoczne na brzuchu- szczególnie w okolicach jajników. Nie wiem co to może być- bardzo bym chciała zajść w ciążę z testem chcę się wstrzymać do 2.12 ponieważ w tym dniu powinnam dostać @. co wy o tym sądzicie? dodam tylko, iż w tym cyklu strasznie skakała mi tempka ale ostatnie 2 dni utrzymuje się na poziomie 36,9
klekotka
CYTAT(iwoncinka @ pon, 26 lis 2007 - 13:43) *
hej icon_smile.gif wamm kochane icon_smile.gif byłam dzis u lekarza..... powiedzialam mu o tescie..... wyliczyl ze wedlug jego kalendarza mam termin na 7.7.2008.... hmmmm potem mnie zbadal..... ale nie powiedzial ze to ciaza hmmm przepisal tabletki i dal mi probke centrum gratis... i skierowanie na badnia krwi hmmmm moze dal mi skerowanie na badanie ktwi bo nie jestem w ciazy??? mam takie dziwne mysli.... jesli zbadal mnie to chyba potwierdzilo to ze to ciaza??? jezu ;( jutro ide po wyniki i mam isc do poloznej zalorzyc karte ciazy... hmmm jakie to dziwne wszystko.... icon_sad.gif juz sama nie wiem co myslec pragne dziecka ale boje sie ze i tes i lekarz sie pomylil w sumie to lekarz sugerowal sie chyba tylko tym z etest wykazal ciaze... powiedzial mi ze mam nadrzerek;/ ale teraz nie bedzie tego leczyl.... dopiero po porodzie.... hmmmmm ja juz sama nie wiem w co wierzyc ;(


Najpierw piszesz, że termin wyliczył ci na 7.7.2008 a potem że nie powiedział że to ciąża. Trochę bardziej niż pogmatwane icon_rolleyes.gif To na podstawie czego wyliczył termin???

Justyna26 objawy zapowiadajÄ… siÄ™ obiecujaco. Trzymam kciuki
justyna26
ja też miałam przy takich objawach ogromną nadzieje, ale.... @ przyszła w terminie.
Zrobiłam dla pewności test- negatywny icon_cry.gif
W styczniu wybiorę się do gina. może da coś co by mnie i męzusia wspomogło w staraniach icon_rolleyes.gif
Lita
Witam bardzo serdecznie icon_smile.gif

Jestem tu nowa ale z zapartym tchem przeglądam Wasze posty dotyczące starań, nadziei i niepewności...

Mam 35 lat (stara baba jestem... icon_wink.gif ) jedno dziecko w wieku 10 lat i bardzo chciałabym mieć maleństwo. Problem w tym że nie jesteśmy w stanie starać się o nie regularnie rycze.gif - praca mojego ukochanego niestety na to nie pozwala.

Pozdrawiam Was wszystkie i trzymam kciuki za wszystkie starajÄ…ce siÄ™ icon_smile.gif
isllandia
dziewczyny czy mozna nie miec objawów takicj jak wymioty czy bolesne piersi a być w ciąży, czy te objawy to norma i zawsze występują?
Katia86
No to moze i na moje pytanie ktos odpowie....

W czwartek 17 stycznia kochalam sie ze swoim facetem bez zabezpieczenia i dostal we mnie. Dodam ze ostatnia miesiaczka zaczela mi sie 5 stycznia a cykle mam 25-26dni. Czy jest duza mozliwosc ze jestem w ciazy? Zastanawiam sie nad testem z krwi-tylko kiedy go zrobic???
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.