To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

gdzie rodzic we wrocku???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiazielonka
Hej

mamy zamiar przeprowadzic sie do wrocąwia jeszcze pred narodzinmi dzidziusia i zastanawiam sie jaki szpital bysie polecily- moze byc nawet jakis prywatny

bardzo zalezy mi na Waszycgh opiniach:)
dzikuje:)
wroc
był już ten temat - spróbuj wyszukać - będziesz miała więcej opinii.
Generalnie szpital na ul Kamieńskiego ma chyba najwiecej pozytywnych opinii, a prywatnie to chyba Trzebnica, ale minusem jest chyba wyposażenie szpitala w razie problemów - za to mają wode i inne bajery.
Szczęsliwego rozwiazania życzę...
kasiazielonka
dzięki wrocławianka

po prostu zależy mi na jak najświeższych doświadczeniach dziewczyn:)
teraz mieszkam na śląsku i tu wszystko zmienia sie jak w kalejdoskopie
moja siostra rodziła rok temu w "najlepszym" szpitalu który w ciągu roku stał sie fabryka dzieci i wcale nie jest już w nim tak super także każda opina będzie dla mnie ważna:)

pozdrawiam
Lora
Ja rodziłam na Kamieńskiego trzy tyg. temu i było super. Trafiłam na fantastyczną położną, był to mój trzeci poród w tym szpitalu i za każdym razem byłam zadowolona
kasiazielonka
dzieki lora:)

a to był poród rodzinny?
Lora
Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpowiadam - tak poród był rodzinny i za darmo. Mieliśmy osobną salę porodową, ładną po remoncie. Trafiliśmy na bardzo sympatyczną położną, która już na początku zaznaczyła, że postara się zrobić wszystko żebym urodziła bez nacinania krocza.
Lora
O właśnie zauważyłam, że wcześniej już chwaliłam położną 06.gif
kasiazielonka
Dziekuje Ci bardzo Lora:*

no i buziaki dla Twojego maluszka-tez chciałabym juz miec w ramionach nasze maleństwo... juz niedługo:)
anulkamamulka
Laseczki, ja 13.11 urodziłam zdrową dorodną córczkę Zosię - na Kamieńskiego właśnie.

Polecam zarówno szpital - zaangażowane, cierpliwe położne, jak i lekarzy, autentycznie interesujących się Tobą i Twoim dzieckiem w trakcie porodu jak i po. Jest czyściutko, wszystko zdezynfekowane, po 2 dobach wypisali nas do domu (brak żółtaczki, wszystko w porządku). Standarty na sali porodowej wręcz zachodnie - jednoosobowe salki do rodzenia, kanapy, wygodne zautomatyzowane łóżka.

Ja urodziłam malutką w wodzie i ten typ porodu bardzo polecam. Dla Zosi było to b. łagodne przejście, a u mnie rozwarcie z 5 cm do 10 cm po wejsciu do wanny nastapiło w ciągu 10 min.
[color="#000080"][/color]
karo23
dziewczyny piszcie jeszcze cos na temat szpitali we Wroclawiu bo malo tego na naszym forum 06.gif
AISA
Ja mojego Michała, który ma teraz trzy latka rodziłam na Kamieńskiego. Wszystko było super. Daję za to miejsce pięc gwiazdek. Brak mi pozytywnych słów na temat tego szpitala. Jak w sierpniu 2007 rodziłam Julkę to coś mi odbiło i pojechałam na Chałubińskiego. Pojechałam tam chyba ze względu na to że pracuje tam mój lekarz prowadzący. Na szczęście wszystko ze mną i dzidzią skończyło się OK, ale ogólnie to tam jest porażka. Leżałam na porodówce od 16 do 21 i żadna położna w tym czasie do mnie nie podeszła chociaż zapytac jak się czuję. Dopiero zajęły się mną praktykantki, które przyszły na godz. 20. Urodziłam przez cesarskie cięcie. Opieki po porodzie też właściwie nie ma. Także nie polecam tego szpitala.
karo23
Dzieki Asia

A znacie jakiegos dobrego lekarza ktory pracuje na Kamieńskiego? Bo ja mieszkam blisko wroclawia i juz zaczynamy powoli planowac drugie malenstwo wiec robie wywiad gdzie najlepiej rodzic.

Ostatnio rodzilam na Brochowie ze wzgledu na to ze moj lekarz prowadzacy jest tam ordynatorem, lekarz w sumie ok ale jak przyszlo do porodu to niby w kraju go nie bylo. opieka w sumie nawet nawet. polozna przy porodzie super. sale mialam 2 osobowa wiec tez fajnie. co do porodu to mialam miec rodzinny ale nic z tego nie wyszlo bo sale zjete chociaz lezalam juz dzien wczesniej ze wzgledu na to ze wody mi odeszly. urodzilam po 20 godz od odejscia wod. na przyspieszenie nic mi nie dali 21.gif rodzilam ze skurczami max 50 pare wiec w zasadzie to zadne skurcze za to mialam olbrzymie bole krzyzowe 29.gif
karo23
Dziewczyny podajcie mi namiary na lekarzaz Kamienskiego blagam.gif blagam.gif pliska Teraz to juz bardzo pilna sprawa 06.gif
Delfinka
Dziewczynki rodzące na Kamieńskiego może dodacie kilka informacji:
- ile poród rodzinny ( i czy trzeba go wcześniej załatwiać opłacać? )
- ile poród w wodzie ( -------------------II------------------)
- czy trzeba mieć własną koszulke do porodu
- czy trzeba mieć własne ciuszki i pieluchy dla malucha
- ilu osobowe sale po porodzie
- czy dziecko jest non stop z matką
- co z karmieniem ( nacisk na naturalne? )
- jakieś problemy z odwiedzinami ( ścisła kontrola godzinowa )?

blagam.gif byloby miło jakbyście dały cynk
AISA
Jak ja rodziłam trzy lata temu na Kamieńskiego Michałka poród rodzinny kosztował 150 PLN, ale teraz słyszłam że tatusiowie to chyba za darmo "rodzą". Nie jestem pewna - to jeszcze musisz sprawdzic. Własnej koszulki mie nie trzeba, ubranek dla Dzidzi też nie ( ja miałam ). Trzeba mie pieluchy i chusteczki do pupy. Sale są niby dwu-osobowe ale jak jest dużo pacjentek to sa trzy osoby na sali (max). Dziecko moze byc non stop z Tobą ale jak oddasz położnym na trochę to też Cię nie zjedzą. Z odwiedzinami żadnych problemów. Czasami to było uciążliwe jak na przykład mąż Pani obok siedział od rana do wieczora. Jeśli chodzi o karmienie to wiadomo, że zachęcaja do naturalnego. Ale jak nie chcesz karmic to mówisz jasno i wyraźnie, że nie chcesz karmic piersią i już. Musisz tylko pogadac tam z pediatrą jakie mleko i je kupic.

POWODZENIA.
Delfinka
Aisa bardzo Ci dziękuję za wyczerpującego posta!!! icon_razz.gif
karo23
Delfinka a do jakiego lekarza chodzisz ? Jestes z Wrocławia?
Delfinka
Tak jestem z Wrocławia, lekarz pracuje na Brochowie ale tam nie chce jechać.
Patison
CYTAT(Delfinka @ Fri, 04 Apr 2008 - 06:08) *
ekarz pracuje na Brochowie ale tam nie chce jechać.
Delfinko ale dlaczego, jesli moge zapytac? bo ja sie wlasnie tam wybieram.....
i do jakiego lekarza chodzisz?

btw.... tez jestes sierpniowa? icon_smile.gif
Kamcia_89
Hej dziewczyny. Ja 10 miesięcy temu rodziłam na Kamieńskiego. Jestem naprawdę bardzo zadowolona z tego szpitala! Poród rodzinny nic nie kosztował. Sami sie zapytali czy będę chciała rodzić z mężem, nie było żadnego problemu. Poród w wodzie też jest darmowy. Ja chcialam rodzić w wodzie ale niestety nie pozwoliła mi na to cholestaza, która napadła mnie ok 30 tc 21.gif Sale są wyremontowane, wszystko czyściutkie. Łózka do porodu naprawdę super, zmechanizowane i w ogóle mega wygodne. Jak miałam już te mocniejsze skurcze położna dała mi piłkę, ale mi zdecydowanie było lepiej jak leżałam na tym super wygodnym łóżku 06.gif Położna była bardzo miła, bardzo mi pomogła. Nawet przed porodem sama zmyła mi lakier z paznokci, i dała mi gumke do związania włosów icon_smile.gif Niestety musiałam mieć nacinanie krocza, ale położna zapytała wcześniej czy się zgadzam. Po porodzie tatuś mógł być przy wszystkich czynnościach nad maluszkiem, robił pierwsze zdjecią, naprawdę nie było z niczym problemu icon_smile.gif Po porodzie opieka również rewelacyjna! Pielęgniarki zawsze były do dyspozycji i naprawde bardzo dużo pomagały. Jestem ogromnie zadowolona z tego szpitala i naprawde polecam!
karo23
Kamcia dzieki za odpowiedz. Mam jeszcze pare pytan icon_cool.gif lekarza mialas z Kamienskiego tzn chodzilas w czasie ciazy do lekarza z tegoz szpitala? polozna mialas oplacona?
Kamcia_89
karo23 tak, moja lekarka ginekolog pracuje też na Kamieńskiego, chociaż na początku o tym nie wiedziałam wink.gif
Połoznej nie opłacałam ale była naprawdę świetna! Bardzo mi pomagała. Moim zdaniem oni sami przydzielają do porodów te najlepsze i najbardziej kompetentne połozne.
Niczego nie opłacałam a poród i tak był świetny! Naprawde duża pomoc!
dziunia2000
Witam dziewczyny:) Za 7 tygodni spodziewam sie blizniakow a tak naprawde nie zdecydowalam sie jeszce gdzie rodzic pierwsze dziecko rodzilam na dyrekcyjnej i mam bardzo zle wspomnienia takze odpada teraz zastanawiam sie nad kaminskiego lub brochowem. Powiedzcie mi czy na kaminskiego trzeba miec ciuszki dla dzieci? bo na dyrekcyjnej nie pozwalali miec swoich.Pozdrawiam:)
Kamcia_89
Na Kamieńskiego można mieć swoje ciuszki icon_smile.gif
Delfinka
Patisonku na Brochowie leżałam 3 razy i mimo że to nie była porodówka to nie chcę już tam spędzic ani minuty. Pojadę tam tylko i wyłącznie jeśli będę miała wskazanie do CC i wykona ją mój lekarz. Jeśli nie będzie takiej potrzeby jestem zdecydowana na Kamieńskiego. Zapraszam na sierpień, będzie więcej okazji do rozmowy icon_smile.gif)) Z jakiej jesteś dzielnicy????
Patison
hmmmm... Delfinko, to ja chyba jakos dobrze trafialam (jak na razie icon_wink.gif )
bo z Wipsem lezalam 3 tyg po porodzie i opieka super a ostatnio spedzilam miesiac na patologii i tez zadowolona jestem icon_smile.gif
no i moj lekarz tam pracuje......
tylko, ze Brochow zamykaja od 18 sierpnia, wiec mam nadzieje ze wyrobie sie szybciej hihih
ponoc Kamienskiego zamykaja jakos w lipcu-wiesz cos o tym Delfinko?

Sierpniowki podczytuje od jakiegos czasu ino icon_redface.gif icon_wink.gif

a ja jestem z Krzykow icon_smile.gif
Delfinka
To uprasza się o pisanie a nie tylko czytanie icon_wink.gif A jaki dokładnie masz termin?? icon_smile.gif
Ja jeszcze nie robiłam wywiadu kiedy który zamkniety, nie obraziłabym się zatem gdyby lipiec był zaplanowany na Kamieńskiego. Chociaz...mam mieć pessar zakładany i ztym porodem też może być różnie tzn z terminem icon_rolleyes.gif
Widzę że i synka masz w wieku mojej córci icon_wink.gif
Patison
no wlasnie, Ania sierpniowa, wiec bedziesz miala dwa szkraby z tego samego miesiaca 03.gif - terminowo masz koncowke sierpnia?

ja mam niby na 7 sierpnia, ale wiesz jak to jest z tymi terminami icon_wink.gif hihii w sumie nie obrazilabym sie rodzac w koncowce lipca 08.gif
joakar
Witajcie po latach:)

Delfinka, patison widzę że stara gwardia na sierpień się szykuje. Miło mi dołączyć do waszego grona (termin mam na 28.08 więc bliżej Delfinki icon_smile.gif .
Tym razem tak jak pierwszym skłaniam się ku Chałbińskiego (znane miejsce do mnie przemawia). Lekarza też wybrałam stamtąd, w sierpniu chyba będzie otwarte bo mój lekarz na urlop wybiera się w lipcu.

Mam nadzieję, że tłoków nie będzie. Mam być na patologi jeszcze przed porodem więc może z miejscem na porodówce nie bezie źle.
Delfinka
Joakar witaj icon_smile.gif no faktycznie gydbyśmy wybraly ten sam szpital duuuże szanse na spotkanie icon_wink.gif
Patisonek no niby na osattniego ale po zdjęciu krążka będzie sprawa bardziej jasna icon_wink.gif

Delfinka
Patisonek mnie zmartwiła terminem zamkniecia Kamieńskiego, zatem ponawiam blagam.gif pytania ale dotyczące Trzebnicy. W moim rankingu już tylko ona mi została.

- ile poród rodzinny ( i czy trzeba go wcześniej załatwiać opłacać? )
- ile poród w wodzie ( -------------------II------------------)
- czy trzeba mieć własną koszulke do porodu
- czy trzeba mieć własne ciuszki i pieluchy dla malucha
- ilu osobowe sale po porodzie
- czy dziecko jest non stop z matką
- co z karmieniem ( nacisk na naturalne? )
- jakieś problemy z odwiedzinami ( ścisła kontrola godzinowa )?

monga
CYTAT(Delfinka @ Sun, 25 May 2008 - 21:58) *
Joakar witaj icon_smile.gif no faktycznie gydbyśmy wybraly ten sam szpital duuuże szanse na spotkanie icon_wink.gif
Patisonek no niby na osattniego ale po zdjęciu krążka będzie sprawa bardziej jasna icon_wink.gif

Ja miałąm krążek i niby miałam po jego zdjęciu zaraz urodzić, lekarz mnie zapewniał, że już więcej przed porodem się nie zobaczymy na pewno (a widzieliśmy się jeszcze 2 razy), urodziłam 4 di po terminie.

Ze swoich ostatnich doświadczeń (czyli sprzed ponad roku) też polecam szpital na Kamieńskiego, aczkolwiek dziewczyny już wszystko napisały, więc nie będę się powtarzać.
Delfinka
Monga tak tak ja doskonale to wiem. Koleżanki tez mi mówiły że ciąża na podtrzymaniu zakładane szwy lub krążek i miało być już a było po terminie.
Jednak ja miałam już problemy podczas zakładania krążka ( szyjka ledwo ledwo ) że muszę brać też pod uwagę iż spradzą się słowa gina ( chociaż nie muszą ) I szukam informacji o Trzebnicy bo w takim wypadku na Kamieńskiego się nie załapię icon_sad.gif
daisy1980
DelfinkaJesli moge pomoc, to Ja rodzilam ponad 4 miesiace temu w Trzebnicy i jestem bardzo zadowolona z tego szpitala.
Wczesniej wiedzialam ze tam bede rodzic. Zadnej innej opci nie bralam po uwage. Porod rodzinny 100 zl. oplata jak przyjezdzasz na porod.
- porodow w wodzie nie ma
- koszulke lepiej miec swoja do porodu
-na pobyt w szpitalu chusteczki i pieluszki, dla dziecka, tylko na wyjscie ciuszki
-sale 2-3 osobowe
- dziecko jest matka caly czas, tylko na badania i kapiel zabieraja
- odwiedziny dobrowolne

Jak jeszcze jakies pytania sie nasuna to pisz smialo 06.gif
Delfinka
daisy1980 z nieba mi spadłas!!!! icon_smile.gif dzięki za informacje!!! I już postanowiłam że do 17-go na kamieńskiego a jak później zacznie się akcja to pomykam do Trzebnicy.
Czy orientujesz się może jak to jest z zalecaną CC - też przyjmą???
No i podaj proszę dokłądny adres bo szukam w necie a tam 3 szpitale...i zgupiałam który to. A chyb atam zadzwonie, bo nie wiem czy Trzebnica tak jak Wrocław się może dezynfekuje icon_wink.gif
Delfinka
Aaaaaaa i jeszcze jedno! Jak to jest z aktem urodznia...w Trzebnicy trzeba wszystko załatwiać???? icon_surprised.gif Pewnie tak..icon_sad.gif
joakar
Delfinka, widzę, że chcesz mnie wyprzedzićicon_smile.gif ja powoli oswajam się z myślą, że chyba na wrzesień przeskoczę. Młodsza, troszkę mniejsza i nie wiadomo czy to wynik nadciśnienia czy termin się przesunie.

Co do Trzebnicy, to właśnie minusem jest to, że rejestrację dziecka też tam trzeba robićicon_sad.gif
Delfinka
Joakar no ja nie mogę we wrezśniu! Nie i koniec! Muszę w sierpniu bo zwariuje. Najlepiej 2 tygodnie przed terminem i... w sobotę jak mąż będzie...i niech to bedzie popołudniu i SZYBKO!!! icon_lol.gif To już postanowione icon_wink.gif
U mnie coś więcej bedzie wiadomo w pierszym tygodniu sierpnia jak mi krążek gin ściągnie, bedzie usg i zobaczymy. Nie strasz mnie wrześniem, bo to okrutne całe upalne lato tak przechodzić. Już mam dość icon_sad.gif
Delfinka
Oooooo nie! Tylko nie to! icon_sad.gif Jak byłam w ciąży z Anitką to wydawało mi sie że dziewczyny wówczas mówiły że jednak we wrocławiu. Ale widzę że się wydawało. Łee to ja nie wiem czy komuś ebdzie się chciało jeszcze po Trzebnicy latać...buuuuu to gdzie ja mam rodzić do cholerki????

Zmiana planów zatem! Nie 2 tygodnie pzred terminem a 1 tydzień icon_wink.gif ( niech już bedzie ) żeby Kamieńskiego było już otware!


Buuuuu a już było tak pięknie icon_sad.gif No i znó mam o czym dumać. dziń bez dumania to dzień stracony jak widać ;(
Jalla
Polecam lekturę dzisiejszego wydania Gazety Wrocławskiej
str. 1 - "Zatrzęsienie bobasów"
str. 4 - "Wrocławski boom na dzieci"
https://www.e.gazeta.wroc.pl/start.php
Delfinka
icon_eek.gif
joakar
wow, ale w sierpniu na pewno tłoków nie będzie!

Za to potem w żłobku czy przedszkolu to już gorzej:(
Jalla
Odświeżam temat. Jestem ciekawa waszych opinii o szpitalu na Dyrekcyjnej.
No i zacytuję za Delfinką
CYTAT(Delfinka @ Tue, 01 Apr 2008 - 13:22) *
- ile poród rodzinny ( i czy trzeba go wcześniej załatwiać opłacać? )
- ile poród w wodzie ( -------------------II------------------)
- czy trzeba mieć własną koszulke do porodu
- czy trzeba mieć własne ciuszki i pieluchy dla malucha
- ilu osobowe sale po porodzie
- czy dziecko jest non stop z matką
- co z karmieniem ( nacisk na naturalne? )
- jakieś problemy z odwiedzinami ( ścisła kontrola godzinowa )?

Podobno kiedyś na Dyrekcyjnej trzeba było wcześniej załatwić zgodę ordynatora na poród rodzinny. Niby była to formalność, ale czy nadal to obowiązuje to nie wiem.
Kasiusia
Jalla ja rodzę za jakieś 2-3 tygodnie (wlaściwie to cesarka), ale z tego co się dopytywałam to od 3 lat nic się tam nie zmieniło. Tak więc z mojej poprzedniej wizyty takie oto spostrzeżenia.
1/ co do pory odwiedzin to ponoć się zmieniło tyle ze trwają od 15 do 18/19 - kiedyś w każdej chwili można było wejść na salę.
2/ karmienie jak najbardziej naturalne, ale jesli nie chcesz lub potrzebujesz sztuczne to idziesz do pielęgniarki i napewno dostaniesz. Pielęgniarki były fajne bo bardzo pomagały przy tym aby odpowiednio przystawiać do piersi, czy sie zmieniły to sie okaże.
3/ dziecko jest cały czas z matka, no chyba ze cos sie dzieje niedobrego, ale to wiadomo jak wszędzie,
4/ dla malucha właściwie wszystko dają w szpitalu, ale i tak zawsze dobrze mieć czy pieluszkę czy kaftanik, reszta raczej zbędna,
5/ sale po porodzie, no tu nie wygląda to ciekawie. Raczej wieloosobowe icon_sad.gif
6/ koszula do porodu nie wiem. do cesarki cie przebieraja w szpitalna, a po porodzie i tak lepiej używać szpitalnych bo są dostępne na salach i w każdej chwili możesz sobie przebrać świeżą.
Reszty nie wiem. Mam nadzieję że moja wiedza jest aktualna, a rozmawiałam w zeszłym miesiącu z pielęgniarką więc chyba tak.
Jalla
Kasiusia, bardzo ci dziękuję za odpowiedź.

Może jeszcze ktoś się odezwie. 2pliz.gif
Kasiusia
Jalla Niema sprawy, widzę ze ja bedę tam pierwszaj, więc jeśli będę miała chwilkę to dam znać jak było, to wtedy napewno będzie wiarygodne, co do cen to tak jak mówisz może ktoś się odezwie.
aj80
Jalla trzymaj się jak najdalej Dyrekcyjnej.
Kasiusia
Jalla wróciłam i ...... jestem strasznie zawiedziona. powtórzę zatem za aj80 trzymaj się jak najdalej Dyrekcyjnej.
Jalla
O rany! Aż tak źle. icon_eek.gif

Bardzo dziękuję dziewczyny za odzew. Decyzja podjęta - Kamieńskiego.

Kasiusia, dużo zdrówka dla synka!
Kasiusia
Dzięki Jalla i powodzenia!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.