To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Prośba o ocenę leczenia bezpłodności

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

amaryll
Mam prośbę, o ocenę mojego leczenia.
Z mężem próbujemy zajść w ciążę od 5 lat, ale leczenie rozpoczęliśmy dopiero niedawno. Mam ponad 30 lat, więc trzeba się porządnie wsiąść za starania.
Dziś miałam test PCT na którym wyszło, że męża plemniki są liczne, ale się nie ruszają. Za m-c mam do lekarza przyjść z kolejnymi badaniami nasienia męża (pierwsze wyszły dobre) i na jeszcze jeden test PCT. A później, rzekł lekarz, próbujemy inseminacje. Oczywiście prywatnie, a moje zasoby finansowe są bardzo ograniczone. Zastanawiam się czy lekarz mnie nie naciąga. Czy nie powinien zrobić jeszcze jakiś badań zanim zacznie inseminacje? Do tej pory miałam robione HSG na którym wyszło, że jeden jajowód jest drożny (drugiego nie mam, został usunięty razem z torbielem) badania hormonalne i badanie nasienia. Aha i jeszcze przez pół roku brałam Duphaston.
Kieruję do Was pytanie, ponieważ jestem początkująca w leczeniu, nie wiem co powinnam lub mogłabym jeszcze zrobić. Będę ogromnie wdzięczna za każdą opinię,
pozdrawiam serdecznie!
Desire
Kazdy z nas ma troche inne problemy - to znaczy problem jest jeden ale powody sa rozne. Moje pytanie leczysz sie w klinice czy u swojego ginekologa?
amaryll
Leczę się w przychodni leczenia bezpłodności CZMP w Łodzi. Oczywiście, ze względów na koszty, bo nie mamy z mężem wysokich zarobków. To moja druga wizyta u tego lekarza.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
amaryll
O częściowej refundacji inseminacji (ale się rymuje icon_smile.gif) dowiedziałam się bezpośrednio z łódzkiego NFZ. Z tym, że robią to tylko w Salve gdzie już same wizyty u lekarza odbywają się wyłącznie prywatnie. No i znów musiałabym zmienić lekarza. Robię to kilkunastu lat icon_smile.gif - wcześniej leczyłam się na powtarzające się torbiele, ale że i tak nikt mi nie pomógł, zaczęłam sie w końcu leczyć na bezpłodność.
A jeśli chodzi o obecnego lekarza... to ja do niego przyszłam już z tymi wszystkimi wynikami, łącznie z badań hormonalnych. Ale z zeszłego roku. Czy nie powinien ich powtórzyć?
A może problemem jest brak owulacji? Skąd on wie czy ja ją w ogóle mam? Tym bardziej, że jestem bez jednego jajowodu, więc prawdopodobieństwo owulacji jest o połowę mniejsze...
Wybaczcie, że tyle pytań, ale nie mam się do kogo zwrócić.
Daretka
Polecam Ci forum https://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums -typowe forum leczenia niepłodności
amaryll
Dziękuję icon_smile.gif
Już tam jestem, ale szukam informacji wszędzie gdzie mogę. Bo niestety jest tak, że jeśli samemu się nie człowiek nie zainteresuje, to lekarz może wycisnąć do ostatniej kropli icon_smile.gif
A jeśli chodzi o bezpłodność...to jest z czego wyciskać. Kiedyś ginekolożka ostrzegała mnie przed tymi specjalistami, hm, aż dziwne że lekarz ostrzegał przed lekarzem.
basiasz74
Witajcie.Jestem na forum pierwszy raz.Amaryll mam do ciebie pytanie,u kogo leczysz się w CZMP?Ja też tam zaczynałam leczenie i mam bardzo nieprzyjemne doświadczenia.Bez jakiegokolwiek leczenia kierowano mnie od razu na in vitro.I oczywiście nie mogłam się doprosić laparo a mam stwierdzoną niedrożność lewego jajowodu.
mgiełka
amaryll, to że nie masz jednego jajowodu wcale nie oznacza, że prwdopodobieństwo owulacji jest i połowę mniejsze. Zdarza się, że u kobiet, które mają oba jajniki owulacja w każdym cyklu jest z tego samego jajnika.
A czy miałaś monitorowane jajeczkowanie na USG i badanie hormonów (progesteron) w drugiej fazie cyklu?
86blondi
Witam
Odebrałąm wyniki męza badanie nasienia spermy.Proszę o pomoc w intwrpretacji , gdyż paramety trochę sie róznią.
Objetość - 3ml
Czas upłynienia - 10 min
ph -7,9
Aglutynacja +++
leukocyty - 2
klasa A - 0
klasa b - 35
klasa c - 10
klasa d -55
morfologia -20
róchliwość -45


Bardzo proszę o pomoc, krotkie opisanie, bede bardzo wdzięczna zależy mi na czasie, gdyż nie wiem co mamy dalej robić.
pozdrawiam
milutka
CYTAT(amaryll @ Fri, 19 Oct 2007 - 18:36) *
Leczę się w przychodni leczenia bezpłodności CZMP w Łodzi.



Chyba niepłodności, bo jest różnica między niepłodnością a bezpłodnością.

Niepłodność mozna leczyć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.