To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Brzydka skóra na brzuchu po ciąży

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiunia
co z nią zrobić? 21.gif
po kilogramach już śladu nie ma, ale skóra nieładna zostala, rozciągnięta, błeee. po Majce jakoś chyba wszystko samo wróciło do normy (mięśnie brzucha zaczęłam ćwiczyć jakoś tak ze 2 miesiące po porodzie - a właśnie - kiedy można zacząć???), ale nie pamiętam ile to trwało. nie zalezało mi aż tak, bo chłopa nie było icon_wink.gif a teraz chłop jest i chciałabym jak najszybciej wrócić do dawnego stanu. macie jakiś sposób? kupiłam nvea balsam ujędrniający ale go chyba mogę o kant icon_wink.gif
Anecznik
Kasiunia ja niestety mam taki sam problem, aczkolwiek jestem w trakcie kuracji odchudzającej. Obawiam się, ze skóra będzie wisieć 13.gif Stosuję wszelkie balsamy ujędrniające, ale sama nie wiem czy wierzyć w te smarowidła. Będąc w ciąży smarowałam się wszelkimi kremami przeciw rozstępom, na sam koniec zaczęłam kupować Mustellę, która trochę kosztuje. Wydałam na te kosmetyki w sumie gdzieś około 700 zł a rozstępy mam wszędzie. Obawiam się, że sflaczała skóra po schudnięciu nadaje się niestety tylko do operacji plastycznej. Ostatnio oglądałam na ten temat fajny programik i profesor chirurgi plastyczne wypowiedział się, że niestety nic nie jest wstanie po ciąży doprowadzić skóry brzucha do całkowitej "normalności" , jedynie operacja plastyczna.
Mika
w wątku o cellulicie mamy eveline ujędrniajacą brzuch i pośladki -spróbuj,nie jest droga wink.gif
Tusiol
Mam ten sam problem.
Tylko, że przede mną jeszcze dużo kilogramów do zrzucenia.
I do tego krótko przed porodem zrobiły mi się rozstępy na brzuchu. Przy pierwszej ciąży brzuch ocalał. Zreszta co za róznica na brzuchu czy nie. I tak jestem nimi upstrzona.
Na razie wcieram Mustellę. Czy jest lepiej to nie wiem, bo nie wiem, jak byłoby bez Mustelli.

Kiedy można zacząć ćwiczyć? Czuję się dobrze i już mnie korci, żeby coś zacząć robić.
I może dziwne pytanie. Czy można te wszystkie kremy ujędrniające, na cellulit itp stosować, jak się karmi? Właśnie mam ochotę na Evelline.
Silije
Kasiunia skóra się wciągnie! Daj jej przynajmniej 3 miesiące na to! Mi już się prawie całkiem wessała (od 29 czerwca), bez ćwiczeń i ze smarowaniem balsamem z rzadka. Tylko ośmioletnie rozstępy pozostały, ale to zupełnie inna bajka.
Rozciągała się przez 9 miesięcy to trudno oczekiwać, aby się wstąpiła w jeden.
aganiok78
Moje rozstępy mimo smarowania wszelkiego rodzaju specyfikami nijak nie chcą zniknąć...
Anecznik
Skóra na brzuchu po ciąży na pewno się trochę wstąpi, ale to zależy od rodzaju skóry. Ja mam bardzo suchą skórę i dlatego mam z tym bardzo duże problemy. Jestem 15 miesięcy po urodzeniu synka i niestety nie jest tak pięknie jak przed ciążą i wiem, ze już nie będzie.

Natomiast rozstępy zblednieją, ale nie znikną. To jest już trwała blizna do końca życia. Ja w ciązy smarowałam Mustella całe ciało by nie wyszły rozstępy, ale mimo to pojawiły się na brzuchu, zewnętrznej stronie ud, piersiach, nawet pod pachami, a przytyłam 14 kg więc nie tak znowu dużo jak na ciążę. Na piersiach były aż bordowe 23.gif , przeraziłam się. Teraz bez smarowania specjalnymi kremami czy balsamami zbledły, ale blizny pozostały 32.gif
amania
Kasia, to chyba wynika z faktu, że się starzejemy icon_wink.gif
W pierwszą ciążę zaszłam, jak miałam 22 lata i w miesiąc po porodzie brzuch miałam w zasadzie taki jak przed ciążą.
No i to była pierwsza ciąża i brzuch też rozciągał się pierwszy raz.
Po kolejnych już nie było tak pięknie, bo byłam kilka lat starsza, no i skóra była już po przejściach ciążowych.
Ale gwarantuję ci, że za jakiś czas będzie lepiej.
Zresztą ciesz się kochana, że twoim probleme jest tylko skóra icon_wink.gif
az
Na rozstępy proponuję spróbować krem No Scar. W aptekach. Mi chyba pomógł ( chyba, bo nie wiem jak byłoby bez).
Maadzik
Mnie położna poradziła, żebym stosowała masaże wodne. Robi się to tak, że po kompieli polewa się skóre w "problematycznych" miejscach na przemian ciepłą i zimną wodą, około 3 minut dziennie. U mnie podziałało, u koleżanek po porodach też. Do tego stosuje tylko oliwkę, zresztą podbieraną córce i jak na razie efekt jest fajny. No i nie wydaje majątku na kremy i balsamy, nie martwię sie, czy nie zaszkodze dziecku bo karmie. Polecam.
kasiunia
a gdzie siÄ™ tÄ… ewelinÄ™ kupuje??
Mika
w sklepach 08.gif
najprędzej w supermarketach -tam są w miarę normalne ceny -12-15zł/szt.
konto_usunięte
CYTAT(kasiunia @ pią, 26 paź 2007 - 18:17) *
a gdzie siÄ™ tÄ… ewelinÄ™ kupuje??

w realu, w rossmanie, naturze- tam kupowałam ja 06.gif
myslę, że do dostania w każdym sklepie z kosmetycznym asortymentem. i cena jest przystępna- ok 15zł. mi się nadał ten specyfik. moge polecić. jakby mniejszy nawis mam 08.gif
Tusiol
Zakupiłam Eweline. Od dziś zaczynam.
truska
No ja tez musze sobie jakis kremik zakupic
Tusiol
Truska, Eweline strasznie chłodzi skórę po nałożeniu. Ja zaczynam mieć po mału problem z wytrzymaniem tego. Ale skóra gładsza w dotyku. Efektu innego jeszcze nie widzę.
Kiedyś był taki preparat Avon'u.
użytkownik usunięty
A ja mam normalną skórę na brzuchu, tzn taką jak wcześniej, tylko mięśni mniej, ale nad tym popracuję. Zastanawiam się tylko kiedy zniknie ta kreska. W ciąży jej nie było widać, a teraz jest icon_sad.gif W ciąży smarowałam brzuch fissanem i nie wiem, czy to od tego, czy i tak bym tak miała, ale sama jestem zdziwiona szybkim dojściem do formy po ciąży.
Ariannae
Jully ja tę kreskę miałam ok. 6 miesiecy. Ale ja ją nawet lubiłam, przypominała mi, że jeszcze nie tak dawno Mikołajek mieszkał w moim brzuchu wink.gif
jak
CYTAT(Maadzik @ czw, 25 paź 2007 - 20:21) *
Mnie położna poradziła, żebym stosowała masaże wodne. Robi się to tak, że po kompieli polewa się skóre w "problematycznych" miejscach na przemian ciepłą i zimną wodą, około 3 minut dziennie. U mnie podziałało, u koleżanek po porodach też. Do tego stosuje tylko oliwkę, zresztą podbieraną córce i jak na razie efekt jest fajny. No i nie wydaje majątku na kremy i balsamy, nie martwię sie, czy nie zaszkodze dziecku bo karmie. Polecam.

na co konkretnie Tobie pomógł ten masaż ?
Kotelka
A co polecicie na zrzucenie tłuszcu z brzucha?
Egomedspa
W wielu przypadkach rozstępy pojawiają się z powodu skłonności genetycznych. Niektóre kobiety mają do nich wiekszą skłonność, niektóre mniejszą.

Nie zawsze efekty daje stosowanie kremów czy oliwek nawilżających.

W sytuacji pojawienia się rozstępów warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej. Czy nie doradzi jakichś zabiegów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.