To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Włoski wieczór się zbliża :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
skanna
Zgodnie z zapowiedzią z sierpnia - tym razem wieczór włoski, u mnie. Termin wyznaczony niedemokratycznie - 17.11 z jednego zasadniczego powodu - najgłówniejszą atrakcją wieczoru włoskiego będzie... Marghe, która przyjeżdża do mnie właśnie w ten weekend. Mam nadzieję, że jest na tyle wcześnie, że nie porobiłyście jeszcze żadnych strasznie ścisłych planów, zwłaszcza, że wstępnie ten właśnie termin wymieniałam na spotkaniu u Oli. A Ola sobie spokojnie zdąży wrócić, jeśli dobrze pamiętam.

To jak, wszystkim pasuje?
Monika ww
Mi pasuje icon_smile.gif
Doruśka
mi pasuje, ale ja co najwyżej jakiś składnik kupię, bo sie nie odważę nic z włoszczyzny przygotować icon_smile.gif
chyba ,ze przekaske typu melon z szynka parmeńska icon_smile.gif)))
Anita.W
Mi tez pasuje. Jedynie co to moge późno przyjechac jak mąż do pracy pójdzie. Chyba że będę miała koleżankę to ją z dziecmi zostawie he he he.
ewabi
Ha! Mi też pasuje icon_smile.gif
A skoro Marghe będzie u Sylwi to luz icon_biggrin.gif wiadomo kto bedzie główna atrakcją kucharską

(ps. cichą propozycję składam, żebyśmy wszystkie przyniosły składniki i urządziły sobie italowieczór u skanny w kuchni icon_biggrin.gif. Aha! A jeśli ta propozycja nie wypali, to ja się od razu zgłaszam na sałatkę caprese czy jak tam to się pisze icon_smile.gif może jak przyniosę bez sosu to dużego obciachu nie będzie 08.gif )
skanna
CYTAT(ewabi @ pią, 26 paź 2007 - 21:48) *
Ha! Mi też pasuje icon_smile.gif
A skoro Marghe będzie u Sylwi to luz icon_biggrin.gif wiadomo kto bedzie główna atrakcją kucharską

(ps. cichą propozycję składam, żebyśmy wszystkie przyniosły składniki i urządziły sobie italowieczór u skanny w kuchni icon_biggrin.gif .


O przepraszam, jak w kuchni, to musiałoby być u Ciebie, w mojej się tyle osób nie zmieści, Ty masz zdecydowanie większa przestrzeń icon_smile.gif
A wieczór miał być u mnie i już <ikonka waląca pięścią w stół>
ilona
Chyba mam zapedy masochistyczne.I po co ja leze na te dolnoslaskie watki ? 41.gif
marghe.
może zrobimy wieczór afrykański
albo jakikolwiek inny

bo się wezmę i zestresuję, no

a za "atrakcję"Skanna zaliczy łomot 06.gif
Potwora
Ja się zapisuję na spotkanie icon_wink.gif

Będę pewnie w depresji popowrotowej icon_wink.gif więc liczę na głaski i pocieszenia 06.gif
Doruśka
Marghe jako atrakcja będzie w kuchni stała icon_smile.gif))
zamiast za szybka icon_smile.gif lalala.

Dorka
Jeśli będę miała opiekę dla dzieci, to wpadnę choć na chwilę. Czuję się przemęczona codziennym rytmem obowiązków i chętnie Was zobaczę.

I Dorusię bardzo chętnie zobaczę, zawsze na mnie dobrze działa jej uśmiechnięta buzia...
użytkownik usunięty
CYTAT(Dorka @ czw, 01 lis 2007 - 17:42) *
Czuję się przemęczona codziennym rytmem obowiązków i chętnie Was zobaczę.

I Dorusię bardzo chętnie zobaczę, zawsze na mnie dobrze działa jej uśmiechnięta buzia...

Podpisuję się pod Dorką. Z tym że ja chyba nie dam rady wpaść nawet na chwilkę icon_sad.gif
Gdyby Bogna lepiej przybierała... Gdyby umiała zasnąć słodko przy piersi...
Doruśka
o jak mi miło icon_smile.gif)

Paka, a do mnie Ewa przychodziła z dzieckiem przy piersi, to może byś dała rade ??
Dorka to załatwiaj juz opiekę icon_smile.gif
mamami
PRZYJEŻDAMY !!!
Nie wiem czy Wy wykażecie podobny entuzjazm, ale co mi tam, JA sie ciesze jak....
skanna
Hurra icon_smile.gif
mamami
03.gif
Potwora
Super icon_wink.gif

Paka - przecież na spotkaniach co rusz jest jakieś piersiowe dziecko icon_wink.gif

Przywiozę chałwę i daktyle - chcecie?? icon_wink.gif
ewabi
Chałwę poproszę (matko jakam ja zachłanna), daktyle niekoniecznie icon_biggrin.gif

Mnogość atrakcji mnie rozświergala ... maluchowe na żywo, marghe i mamami i jeszcze chałwa... tralala (... no jeszcze jakby świeże figi to w ogóle obłęd i lewitacja).
Do pełni zadowolenia potrzeba mi jeszcze deklaracji Moniki, że przybędzie ze swoją zapiekanką al forno icon_biggrin.gif

no to ...
nie mogę się doczekać
17 listopada w ogólności
ewabi
Jeszcze muszę dopisać, co przynoszę icon_biggrin.gif

przynoszę tadaaaam ; mamami!!!, sałatkę caprese i ze dwie butelki jakiego włoskiego wina, bo z której strony nie popatrzę, wychodzi mi, że to jest właśnie ten raz, gdy będę mogła użyć procentów i nadal wygodnie wrócić do domu icon_biggrin.gif
Monika ww
CYTAT(ewabi @ sob, 03 lis 2007 - 01:49) *
Do pełni zadowolenia potrzeba mi jeszcze deklaracji Moniki, że przybędzie ze swoją zapiekanką al forno icon_biggrin.gif


Ewa, masz jak w banku 03.gif
Przynajmniej już nie muszę się zastanawiać co mam przygotować....
Anita.W
Sylwia, a co ja mam przynieść/zrobić.
Moge kupic kawe rozpuszczalna i przyniesc mleko 06.gif
mamami
CYTAT(ewabi @ sob, 03 lis 2007 - 16:47) *
Jeszcze muszę dopisać, co przynoszę icon_biggrin.gif

przynoszę tadaaaam ; mamami!!!,


A ja co najwyżej podłącze sie do Tego co robi Ewa bo na pewno będziemy we Wrocławiu nieprzyzwoicie spóźnieni.
skanna
Dobra, to wstępnie jadłospis planuję tak

Monikaww - zapiekanka
Ewa i mamami - caprese i wino
Ola - chałwa (no średnio to włoskie, ale co tam icon_wink.gif )
Marghe i ja - tiramisu i pizza
Anita - kawę to ja mam, nawet włoską jeszcze, zapas z wakacji, raczej proponuję soki i może jakie orzeszki do pogryzania?
Doruśka - zrobisz swoją sałatkę z makaronu i suszonych pomidorów? Ona taaaaka dobra...

Kogoś pominęłam z tych, co zadeklarowały obecność na pewno?

MonikaS. - a Ty czemu cicho siedzisz?

Mojżeszkowej wysłałam linka na gg, ale nie daje znaku życia, wyślę jej smsa jeszcze. Nie jestem pewna, czy mam telefon do Ewci - Ziutki, więc jakby ktoś mógł jej dać znać, to byłoby fajnie.

Czy ktoś oprócz Ewy, bo o niej wiem, ma taką włoską kafetierkę na gaz? Jeśli tak, to poproszę o przyniesienie.

Czy ja mam omamy - byłam pewna, że Ula pisała, że będzie, a żadnego jej posta nie widzę. Czy ktoś to widział oprócz mnie?
ewabi
Ula nic nie napisała, ale ja pamiętam jak u Fisi mówiła, że jej pasuje 17 icon_biggrin.gif
menada
Melduję się icon_smile.gif

Oczywiście przyjadę z dziką ochotą icon_smile.gif
Co mam przynieść ?

marghe.
Hi, ale fajnie icon_smile.gif

ekspres do kawy mogę przywieźc icon_smile.gif

skanna
CYTAT(marg. @ nie, 04 lis 2007 - 19:59) *
Hi, ale fajnie icon_smile.gif

ekspres do kawy mogę przywieźc icon_smile.gif



Znaczy że który 03.gif ? Bo do pociągu to Twoje wielkie cudo to raczej nie da się zataskać 04.gif

Żeby nie było - mam jeden ekspres (nisko)ciśnieniowy, na cztery małe filiżanki. Ale przecie zapowiedziałam już w sierpniu, że na włoskim wieczorze, to kawa z kafetierki, tylko, że takowej nie posiadam 06.gif
ewabi
Ło matko Sylwia, ale pamiętasz jaki rozmiar ma moja zepterowska kafetierka?? Będziemy cały wieczór parzyć kawę icon_biggrin.gif (co gorsza mamami nam się przy tym ... no nie powiem co icon_wink.gif )
ps. oczywiście przyniosę
ps' Ula przypomnij mi na gadu o Twoich tureckich szklaneczkach icon_biggrin.gif
skanna
Pamiętam, dlatego rzuciłam hasło, że potrzeba więcej bądź większej. Jedną zadeklarowała via gg Dorka, no ale ona nie jest pewna, czy da radę dotrzeć, dlatego nadal monituję.
marghe.
Skanna, toc na głowę nie upadłam, co by tę krowę wieźć icon_biggrin.gif

taką miałam na mysli
https://images.google.it/images?svnum=10&am...aletti+caffe%27
ps. nie mam gg
wroc
cześć dziewczyny..... a ja tak podczytuje Wasze "któreś" tam z koleji umawianie sie i zastanawiam sie, czy Wy sie juz wszystkie znacie? czy to są spotkania "otwarte" - tzn. "obcy(-a)" też może?
MonikaS.
To i ja się dopisuję, bo mi jeszcze Skanna krzywde zrobi.. 08.gif

Tylko co ja mam przynieść? Może też jakieś winiucho? Bardzo chętnie się podłączę do Ewy bo i ja do domu mam blisko icon_wink.gif

Mamami, fajnie że przyjedziesz icon_smile.gif
Anita.W
A ja mam wino domowej roboty. No nie jest wloskie ale jesli Sylwia pozwoli to przyniose 08.gif
mamami
CYTAT(Anita.W @ pon, 05 lis 2007 - 21:40) *
A ja mam wino domowej roboty. No nie jest wloskie ale jesli Sylwia pozwoli to przyniose 08.gif


A jak nie pozwoli to przemyc, będziemy pić pod stołem 08.gif
Anita.W
CYTAT(mamami @ pon, 05 lis 2007 - 20:30) *
A jak nie pozwoli to przemyc, będziemy pić pod stołem 08.gif

O to dobry pomysl icon_biggrin.gif Tylko ciiiii aby Sylwia sie nie dowiedziala i pamietajcie o kubeczkach plastikowych 02.gif
Doruśka
Zrobię tę sałatkę icon_smile.gif a proszę bardzo:) tylko,ze wybiórczo pamiętam skąłdniki (makaron, pomidory susz , oliwki czarne i oregano?)
skanna
CYTAT(Doruśka @ wto, 06 lis 2007 - 15:50) *
Zrobię tę sałatkę icon_smile.gif a proszę bardzo:) tylko,ze wybiórczo pamiętam skąłdniki (makaron, pomidory susz , oliwki czarne i oregano?)



A nie zielona pietruszka?
ewabi
pietruszki tam nie było na bank
nie mam pewności co do oregano
ale czosnek był
na pewno
Doruśka
może bazylia??? icon_wink.gif oregano było.
skanna
No bedom sie ze mnom cholery kłócić 21.gif

CYTAT(Doruśka @ nie, 05 mar 2006 - 19:43) *
sałatka :

szkalnka śreniego makaronu(ja miałam takie kółeczka,jakby oocięte rurki;) ugotowac , ostudzić. dodać kilka drobno pokrokrojonych suszonych pomidorów,sporo bardzo drobno pokrojonych oliwek(najlepiej czarnych) posiekana pietruszkę zielona, rozdrobniony duuży ząbek czosnku,oregano i sól,pieprz do smaku,wymieszać i neich si eprzegryzie:)



Pamiętam na bank, że pietruszka była, bo jak jej nie cierpiałam, tak tam się komponowała idealnie. Poproszę z pietruszką 08.gif
wroc
dziekuje za odpowiedź - pytalam z czystej ciekawosci:)
Potwora
To ja się żegnam, niebawem opuszczę (chwilowo icon_wink.gif) granice naszego Pięknego Kraju. Jeżeli wrócę nieutopiona i jakies dziadki zgodzą się wziąc Maksia do siebie na noc to na spotkanie przybędę icon_wink.gif
Ja nie będę miała czasu na własnoręczne jedzeniowe przygotowania dlatego jeżeli coś ustalicie, jeżeli coś mam kupić to proszę uprzejmie mnie w piątek zawiadomić ( bo ja nie dostaję powiadomień z tego wątku a mogę zapomnieć tu zaglądnąć bo piątek po przyjeżdzie to będzie dla mnie prawdziwa orka).

Rozmawiałam dzisiaj z Mojżeszkową, powiedziała, że się z całych sił postara tylko ona teraz bardzo zajęta bo ma swoją Afrykamerę icon_wink.gif
Dorka
CYTAT(wroc @ wto, 06 lis 2007 - 23:00) *
dziekuje za odpowiedź - pytalam z czystej ciekawosci:)

Wroc, nie miej za złe dziewczynom braku odpowiedzi, bo one pewnie tylko wskakują w wątek i przeoczyły 37.gif Twoje zapytanie, wielokrotnie przy okazji innych spotkań wszystkie nowe dziewczyny były zapraszane i Ciebie też z radością przyjmą do swego grona. Na ostatnim spotkaniu były chyba 2 "nieznane" twarze.

Sama przeczytałam Twojego posta, i nawet juz miałam coś napisać, ale dziecko siłą odciągnęło mnie od kompa i ta chwila uleciała... (terez jeszcze spi, to mogę pisać icon_wink.gif. Przyjdź i nie pytaj tylko z ciekawości...

Anita.W
CYTAT(Dorka @ śro, 07 lis 2007 - 08:02) *
Wroc, nie miej za złe dziewczynom braku odpowiedzi, bo one pewnie tylko wskakują w wątek i przeoczyły 37.gif Twoje zapytanie, wielokrotnie przy okazji innych spotkań wszystkie nowe dziewczyny były zapraszane i Ciebie też z radością przyjmą do swego grona. Na ostatnim spotkaniu były chyba 2 "nieznane" twarze.

Sama przeczytałam Twojego posta, i nawet juz miałam coś napisać, ale dziecko siłą odciągnęło mnie od kompa i ta chwila uleciała... (terez jeszcze spi, to mogę pisać icon_wink.gif. Przyjdź i nie pytaj tylko z ciekawości...

O tak pięknie to Dorka ujeła. Do tego dodam ze wiekszosc z nas ma min. 2 malych dzieci ktore malo albo wcale nie sypiaja w dzien. Mi najczesciej na gg "dobra dusza" (czyli Skanna) wrzuca linka o spotkaniu za co jestem jej ogromnie wdzieczna 02.gif .

Dorka a ty przybedziesz? Ja to bym tak chciala ciebie zobaczyc icon_smile.gif .
wroc
icon_smile.gif no to trzeba coć wrednego napisać, aby zostać zauważonym... ja pytam naprawdę z czystej ciekawości.... zbyt nieśmiała 08.gif jestem, aby spotykać sie z większą iloscia ludzi, których kompletnie nie znam, a z drugiej strony bardzo podoba mi sie takie Wasze umawianie .... i ciekawi mnie też fakt, czy na maluchach wszystkie poznałyście się:)... ale ja chyba zbyt ciekawska naturę mam
wroc
Dorka no i wielkie dzieki za odpowiedź:) już wiem, ze jak mnie dopadnie "depresja zimowa" zwiazana ze zbyt długą zabawą w akuku itp, to mogę tu zastukać:)
skanna
CYTAT(wroc @ czw, 08 lis 2007 - 00:37) *
icon_smile.gif no to trzeba coć wrednego napisać, aby zostać zauważonym... ja pytam naprawdę z czystej ciekawości.... zbyt nieśmiała 08.gif jestem, aby spotykać sie z większą iloscia ludzi, których kompletnie nie znam, a z drugiej strony bardzo podoba mi sie takie Wasze umawianie .... i ciekawi mnie też fakt, czy na maluchach wszystkie poznałyście się:)... ale ja chyba zbyt ciekawska naturę mam


Tak, poznałyśmy się chyba wszystkie na maluchach, po wielu żywych dyskusjach na forach, zwłaszcza ogólnych, znając się już z netu całkiem nieźle i sporo wiedząc o sobie (choć wiadomo, że tyle wiemy, ile każdy o sobie napisał i ewentualnie z wniosków, jakie można wyciągnąć na podstawie tego co i jak pisze). Takie spotkania mają swój urok, bo często trudno sobie wyobrazić, jak wygląda, jaki ma głos itd. ktoś, z kim wymieniło się sporo postów na forum, często przechodząc potem na gg na przykład. Real i tak bywa zaskakujący icon_smile.gif
Doruśka
A ile o sobie się mozna dowiedzieć icon_wink.gif)
ewabi
Dorusia!! czy Twój stosunek do bazylii uległ zmianie w ciągu ostatnich dwóch lat??
Bo mi świta, że nie przepadasz to może ja ją jakoś "obok" położę w tej caprese, co?? icon_biggrin.gif
wroc
skanna w pełni zaspokoiłas moja ciekawość - dziękuje i miłego spotkania życzę
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.