To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

brzydki zapach z buzi u 13 miesiecznego dziecka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sara2006
moja coreczka ma 13 miesiecy od jakiegos czasu ma brzydki zapach z buzi jak doi cumla i go wyciagnie to on tez nie ladnie pachnie i gdy wymemla raczki w tej buzi lub z tym cumlem sie bawi to jej raczki tez nie ladnie pachna.
prosze napiszcie czy wasze dzieci cos takiego miały ??
Adusia32
Sara, przyczyn brzydkiego zapachu może być kilka. Zaczynając od najprostszych: wymień małej cumla na nowy i dwa razy dziennie myj ząbki i dziąsełka.
A może powinnaś również wymienić cumle w butelkach, jeśli oczywiście używacie butelek i wszelkie gryzaczki lub porządnie wyparzyć. Jeśli te zmiany nie przyniosą poprawy to raczej będziecie musiały sie skonsultować z pediatra - to może być z żołądka.
magda208
Sara brzydki zapach z buzi jest od zoladka.
bajusia
niekoniecznie z żołądka, może być z gardła. mój Mateusz ostatnio miał anginę ropną. objawy były takie-tylko gorączka nie wyższa niż 38,5 i właśnie ten brzydki zapach z buzi.
mama marta
Brzydki zapach z ust może tez byc spowodowny gronkowcem, obecnością pasozytow oraz zagrzybieniem przewodu pokarmowego.
*ewcia84*
hej,ja bym stawiala na refluks.lekarz inf mnie ze przyczyna brzydkiego zapachu z buzi jest refluks przelykowo-zoladkowy sprawdzilabym na twoim miejscu.daj znac jak tam corcia i co wkoncu wyszlo.
MAYKA
My tez sie borykamy z problemem smrodku z ust. Moje dziecko od urodzenia mialo problemy z ulewaniem nie wykluczone ze byl to refluks, do tego doszla skaza bialkowa. Wtedy nie czulam co prawda tego smrodku ale zwrocilam na niego uwage jakos kilka miesiecy temu. Myjemy Mackowi zeby 2 razy dziennie i mimo tego po jakims czasie ma taki nie swiezy oddech, teraz ma straszne plesniawki w buzi od flixotide no i przypalentala nam sie angina ropna. Tak czy siak mam zamiar z nim sie wybrac do gastrologa dzieciecego, zeby zlokalizowac zrodlo smrodku.
Helena
refluks jest powodem brzydkiego zapachu, zaś refluks może być objawem alergii.
Maciejonka
Szymon miał brzydki zapach z buzi od bakterii na migdałach. Gorączki wtedy nie miał, więc nie mówię, ze to angina. Po wymazie dostał antybiotyk i przeszło.
Poza tym przy klasycznej anginie z gorączką i wymiotami- smrodek powracał.
tysia24
CYTAT(Maciejonka @ Sat, 03 Sep 2011 - 01:14) *
Szymon miał brzydki zapach z buzi od bakterii na migdałach. Gorączki wtedy nie miał, więc nie mówię, ze to angina. Po wymazie dostał antybiotyk i przeszło.
Poza tym przy klasycznej anginie z gorączką i wymiotami- smrodek powracał.

U nas było podobnie, z tym, że u nas była to angina, która się dopiero zaczynała, jeszcze nie gorączkował a już z jego ust brzydko pachniało, bo anginie- minęło.
Mieliśmy jeszcze 1 sytuację z zapachem, kiedy to podejrzewano pasożyty u Cypiego, bardzo źle spał wtedy, w żadnych badaniach robali nie wykryto, ale po odrobaczeniu nieprzyjemny zapach zniknął.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.