To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pulmicort u roczniaka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bajusia
witam. mam wątpliwości co do dawki Pulmicortu u mojego najmłodszego syna. najmłodszy i najstarszy mają astmę oskrzelową (młodszy podejrzenie) i mają przepisaną taka samą dawkę. pięciolatek ma 1 ml pulmicortu + 1 ml soli do nebulizatora i roczniak tak samo. stąd pytanie-jaką dawkę Pulmicortu podajecie dzieciakom? pozdrawiam
Sabina
Starszy Twój syn ma bardzo małą dawkę, a młody taką normalną.
U nas Antek (7lat) dostaje 2 cm 2 razy dziennie, a mały dostawał 1cm, nawet jak miał 2 miesiące.
bajusia
CYTAT(Sabina @ pon, 29 paź 2007 - 03:01) *
Starszy Twój syn ma bardzo małą dawkę, a młody taką normalną.
U nas Antek (7lat) dostaje 2 cm 2 razy dziennie, a mały dostawał 1cm, nawet jak miał 2 miesiące.

a ja myślałam że mały ma za dużą dawkę. dobrze że w piątek mamy wizytę u nowego alergologa, muszę zapytać konkretnie jak to z tym jest. bardzo dziękuję za odpowiedź.
Sabina
Nie ma za co icon_smile.gif Nasz Mały taka dawkę miał jak mówię prawie od urodzenia.
Klucha
a ile tego pulmicortu w tym 1 ml jest
bo w nebulkach sÄ… 0,125; 0,250; 0,5

dawki takich leków są dopasowywane do stanów chorego. jeden bedzie brał taką a inny inną. Inne dawki są w zaostrzeniach choroby, a inne w okresach wyciszenia, tzw. podtrzymujące.

i kompletnie nie rozumiem pojecia "2 cm"
bajusia
mamy Pulmicort 0,125 mg/ml . i starszy i młodszy syn mają dawkę 1 ml+1 ml soli 2 razy na dobę, cały czas właściwie, czy są zdrowi czy chorzy. myślałam z początku że to młodszy ma za duża dawkę ( ma 14 miesięcy) a starszy dobrą (pięciolatek) ale teraz już sama zgłupiałam. dobrze że nasza alergolog jest na urlopie i w piątek idziemy do innej, zapytam o co tu chodzi
Klucha
czyli dobowÄ… dawkÄ™ maja 0,25 - dla mojego dziecka to dawka podtrzymujaca.

gdy przychodzi pogorszenie związane z alergenami, infekcjami, na własną rękę dawkę podwajam+wprowadzam inne leki, a następnie lece do lekarza. W okresa zagroznia gdy córa naprawdę momentalnie reaguje drogami oddechowymi (astma) przez pewien czas naprawdę ma maxsymalne dawki z których delikatnie schodzimy aby dojść w trakcie 2-3 miesięcy do podtrzymujacych.

To z mojego dziennika choroby.
Nie jestem lekarzem, jestem tylko matką astmatycznego dziecka które w ten sposób jest leczone, wiem z własnego doświadczenia ze niektórzy lekarze boją się stosować większych dawek takich leków u dzieci - nie wiem dlaczego. Wiem ze miałam z takim lekarzem do czynienia i dzieciak mi się wykańczał.

dawka podtrzymująca to najmniejsza skuteczna dawka leku, która bedzie trzymała w ryzach stan zapalny i nie ważne jest czy jest to 2-, 5-letnie dziecko czy dorosły. Natomiast maxymalne dobowe dawki już mają się inaczej, u dzieci jest to 0,2 mg dobowo a u dorosłych 0,4 ( jak zresztą jest na ulotce).


Zasady leczenia dzieci powyżej 5. roku życia są zbliżone do postępowania w astmie u dorosłych - chodzi tu o terapie skojarzoną.
bajusia
Klucha bardzo dziękuję za tak obszerny opis. teraz zrozumiałam więcej icon_smile.gif czyli jest ok, bo już się martwiłam.
a ja chyba wiem dlaczego ekarze boją się większych dawek, tłumaczyła mi to lekarka. leki przeciastmatyczne to najczęściej sterydy i u dzieci mogą wystąpić np. zaburzenia wzrostu.
mamuśka.chłidzw
Kluchaskorzystam,że ujawniłaś się w tym wątku i zapytam.
Powiedz mi jak przebiegał proces diagnozy astmy u twojego dziecka. Czy ma/miał alergie wziewną, tylko pokarmową. Przeszedł tzw. marsz alergiczny. Mój najstarszy bierze Singulair 5. Faktycznie najlepiej zareagował na sterydy i wtedy moment sie wyciszył. Teraz ma odstawione na 8 tygodni i ma brać j/w.
Klucha
CYTAT(mamuśka.chłidzw @ śro, 31 paź 2007 - 15:31) *
Kluchaskorzystam,że ujawniłaś się w tym wątku i zapytam.
Powiedz mi jak przebiegał proces diagnozy astmy u twojego dziecka. Czy ma/miał alergie wziewną, tylko pokarmową. Przeszedł tzw. marsz alergiczny. Mój najstarszy bierze Singulair 5. Faktycznie najlepiej zareagował na sterydy i wtedy moment sie wyciszył. Teraz ma odstawione na 8 tygodni i ma brać j/w.


teraz wziewna i pokarmowa, tyle tylko że na początku pokarmowa była minimalna (mleko krowie), następnie z dużą siła uderzyła wziewna z którą borykamy się do dziś, do niej zaś teraz dołaczyły problemy skórne, związane z pokarmami, ale nie wykluczam alergenów "latających".
na początku diagnozowania u nas lekarze też próbowali odstawiać, ale niestety kończyło się nieciekawym stanem dziecka. teraz nie ma mowy o odstawianiu leków, nawet w okresach wyciszenia jest na dawkach podtrzymujących. Zresztą mało mamy takich okresów, bo córa cierpi i wiosną i jesienią.
a i jeszcze jedno moja jest obciążona genetycznie, astmę ma jej tatuś i dziadek
www.kaska6
hej mam pytanie czy jak podaje przy inhalacji 0,125 pulmicortu + berdunal 8kropli czy można to razem podawac przy jednej inhalacji???bo sly
www.kaska6
przepraszam dokoncze bo mój synek broi bo słyszałam ze nie powinno sie razem robic pierw jednym a po 30minutach dopiero drugim jak uważacie 41.gif
Klucha
fakt lepiej zrobić najpierw z berodualu, odczekać aż lek zadziała i zrobić z pulmicortu, ale można mieszać, nie ma co katować dziecka podwójnymi inhalacjami, jeżeli ma trudności z usiedzeniem w jednym miejscu spokojnie icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.