To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Różne masy plastyczne...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

.uzytkownik.usuniety.
Niedawno usłyszałam o piaskolinie/Moon Sand. Warto? I czy dwulatek też może się tym bawić? A do jakiego stopnia brudzi otoczenie i wbija się w dywan? Rozpoznam własne mieszkanie po zabawie tym cudem?

No i jeszcze słyszałam o czymś takim jak ciastolina tylko, że rzucone się odbija jak piłka kauczukowa (albo może coś kręcę, w każdym bądź razie - inne właściwości ma) Jak się to to nazywa?

A może jeszcze coś innego? Szukam natchnienia...

Z
Mika
ta rzucajÄ…ca to Trikolina wink.gif

czytałam,że Anuś miała piaskolinę i chwaliła
łatwe do sprzątania tylko szybko się zużywa
zastanawiałam się czy Antonowi nie kupić
aganiok78
My się "męczymy" z ciastoliną. O piaskolinie też słyszałam,że nawet lepsza od ciasto.. bo nie wysycha. A o trikolinie? nawet nie wiedziałam ,że jest cuś takiego
iwo1
My mamy trikolinę i jesteśmy zachwyceni.Można z niej robić piłeczki,budować ,nie wysycha
Jaś bardzo lubi się nią bawić.
Warto
Iwo
marghe.
Li i jedynie plastelina i modelina
Tradycyjnie

Ciastolina się nie umywa (ok, mniej brudzi i tyle), źle się skleja itp
Trikolina brudzi
McJAGNA
dawno temu (jakieś 20 lat) moja ciocia przywiozła z Niemiec (a właściwie RFN-u)
coś najwspanialszego na świecie. Od tej pory szukam tego czegoś wszędzie i nie mogę znależć ale jeżeli wiedziałybyście co to to za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna - każdy kto to będzie miał również.

To coś miało kolor różowy icon_wink.gif było umieszczone w plastikowym pudełku i miało konsystencję gęstego, przezroczystego kiślu. Było tego dużo tak, że jak się tym bawiłam to przelewało mi się przez ręce.
Kompletnie nie przyklejało sie natomiast do rąk, można było to rozciągać w długaśną nić albo robic z tego kulę ale było to na tyle plastyczne, że zlewało się to w jedną jednolitą masę.
Bawiłam się tym tydzień - po tygodniu rozrzedziło się to i było do wyrzucenia.
I już nigdy więcej tego nie widziałam. Ktokolwiek wie cos na ten temat proszę o pomoc.

Na wszelkie dodtakowe pytania chętnie odpowiem
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.