To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

bezpiecznie odstawić luteine?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Marylga
jestem w 9 tygodniu ciąży, w 7 tyg. byłam w szpitalu z powodu plamień, zapisali mi tam 2razy dziennie luteinę podjęzykową, jutro konczy się. Moj lekarz mówił jak u niego byłam już po szpitalu, ze moge tą luteine brać zapisaną ze szpitala. Myślicie ze odstawienie jej w 9 tygodniu bo mam już jej koniec, jest bezpieczne? Brał ktoś z Was luteinę i odstawił ją już po 2 tygodniach brania? nie wiem czy nie za wczesnie bo to 9 tydzien dopiero. Zadzwonie i tak do gina, ale proszę o odpowiedź jeśli ktoś był w podobnej sytuacji.
*Coco
hej! ja z powodu jednego poronienia brałam luteinę w tej ciąży profilaktycznie. to bardzo popularny lek, szczególnie we wczesnej ciąży (choć ja brałam również w III trymestrze z powodu skracającej się szyjki). uważam że powinnaś udać się do lekarza, tym bardziej, że powodem przepisania ci luteiny były plamienia. nie ryzykowałabym odstawienia bez konsultacji z lekarzem. pozdrowienia!
Marylga
tak, właśnie dzwoniłam do lekarza. Powiedział, że skoro to 9 tydzień to mogę ją odstawić. No i dodam bo zapomniałam, że jak byłam u niego ostatnio to mówił, że te plamienia mogły być, gdyż mam macicę dwurożną, troszke sie tym zmartwiłam...
klekotka
Hej,
ja brałam luteinę i duphaston do bodajże 13 tygodnia ciąży. Co prawda nie miałam żadnych plamień, aczkolwiek brałam ja z polecenia lekarza - zapobiegawczo. Sama jej nie odstawiłam - dopiero na wyraźne zalecenie ginekologa. Na twoim miejscu przyjmowałabym ją jeszcze trochę, chyba że lekarz nie widzi juz takiej potrzeby.
Na forum wyczytałam, że niektóre dziewczyny łykały luteinę do blisko 20 tygodnia, więc myślę że nie ma się co spieszyć z odstawieniem. Ja tez brałam tę podjęzykową, ale dopochwowo - 2 razy dziennie
Bibi:-)
Dodatkowo wiem, że hormony trzeba odstawiać stopniowo, a nie z dnia na dzień, więc w tej sprawie też powinnaś się skontaktować. Co prawda ja brałam duphaston do ok. 18 tyg., ale miałam stopniowo zmniejszaną dawkę. Teraz biorę luteinę i też będę mieć odstawioną stopniowo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.