To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

senność

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

iwo1
Jak wiecie od wrzesnia mieszka z nami moja siostra
Olcia ma 15 lat ,przychodzi ze szkoły odrabia zadanie i śpi ,wstaje wieczorkiem je kolacje bierze prysznic i idzie spac

Niepokoi mnie to ,na 100% nie bierze żadnego swiństwa ale moze Ona cierpi lub teskni za mamą ?

Szkoda mi jej ,mówi że jest wszystko ok ale czuję ze nie
Napiszcie mi czy mam się niepokoić czy to normalne ?

IWo
Ika
Iwo, ja też tak miałam w tym wieku... Oczywiście, kiedy miałam iść na imprezę, to mi senność przechodziła icon_lol.gif ale poza tym mogłam spać i spać. Szczególnie jesienią i zimą... Nie wiem, dlaczego tak było, zwalałam to na zmęczenie lekcjami i powrotem autobusami, bo faktycznie 45 minut wiszenia w ścisku w autobusie potrafiło mnie wykończyć.
Jakoś samo minęło... ale miałam tak chyba przez cały ogólniak. Do dziś w okresie jesienno-zimowym mi się tak zdarza....
Pewnie nie pocieszyłam icon_sad.gif
oro
Iwo!
W pewnym wieku organizm potrzebuje wiÄ™cej snu, ale…
Czy Twoja Ola nie ma przypadkiem anemii? Czy nie odchudza siÄ™ przypadkiem? Moja znajoma miaÅ‚a kiedyÅ› problemy z ciÄ…gÅ‚ym zmÄ™czeniem z powodu anemii – zaobserwuj, czy wszystko w tej kwestii jest ok.
eHermiona
Iwo, to może być również jeden z objawów depresji, więc obserwuj ją uważnie. Może to wynikać właśnie z tęsknoty...

Monika
iwo1
Dzieki dziewczyny trochę mnie uspokoiłyscie
Ola się nie odchudza ,wręcz przeciwnie icon_lol.gif je słodyczy ile się da

Ale martwi mnie to iż moze to być początek depresji ,chodzi smutna osowiała
Nie chce za bardzo z nami rozmawiać i nie bardzo wiem jak jej pomóc

IWo
eHermiona
Może staraj się ją troszkę odciągnąc od tych słodyczy. Bo nadmiar może powodować takie ni to zmęczenie, ni to apatię - związane z szybkim wzrostem poziomu cukru we krwi, a potem szybkim spadkiem, bo cukier szybko się wchłania. Może jakieś witaminy, Biovital itd? Bo to może być też niedobór żelaza...
Marina z edziecka
Może to byc reakcja na problemy /towarzyskie, szkolne/.Niektórzy kiedy życie ich przerasta są przemeczeni "przesypiaja " problem.To taka ucieczka.Dziecko znajomych chybiło w wyborze szkoły.Poziom gimnazjum przy ogólniaku je przerósł.Około półrocza nastąpiły właśnie takie objawy plus nieustanna infekcja.Zmienili szkołę plus troche terapii i jest dobrze.Zapytaj Mamy czy wcześniej przed wakacjami , zimą też się tak zachowywała.I abslolutnie bym tego nie odpuściła.M
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.