To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

poduszka do spania dla niemowlaka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Belcia
Hej! Co sadzicie o spaniu niemowlaka (1 m-c) na takiej anatomicznej poduszce? https://www.allegro.pl/item263824759_zdrowa...niemowlat_.html
Na razie moja mala spi bez zadnej poduszki, ale czesto ulewa i zastanawiam sie czy taka poducha pomoze i czy jest zdrowa dla kregoslupa?
aganiok78
Moje dziewczynki wogóle nie korzystają z poduszek, od początku śpią bez ale żadna nie ulewała.. Jedynie przy katarze wkładam pod materac kocyk żeby było wyżej i lepiej oddychało.
Użytkownik usunięty
Belcia, unieś materacyk. Pypeć z uwagi na tendencje do przytykania się śpi na materacyku, pod którym włożona jest taka trójkątna poducha. Żadne nie ma poduszki icon_smile.gif
beata_77
Raczej nie poleca się takich poduszek. Jest na to zdecydowanie za wcześnie. Mojej Natusi też się ulewało, nie podnosiłam materacyka tylko co jakiś czas przewracałam ją na drugi boczek. Co miało się ulać to się ulało, pieluszka spod główki do pralki... ulewanie przeszło i w dalszym ciągu śpi bez podusi.
Paola
Mój Kamillek śpi na takiej płaskiej podusi z kompletu dla dzieci,ale to dopiero jak skończył rok, przed rokiem spał bez poduszki na pieluszce, ja tez miałam troszkę uniesiony materac, a poza tym kładłam go często na boczku-też mu się ulewało.
trylinka
Raczej nie ma związku między ulewaniem a poduszką.
Niemowlaki powinny spać na płask i nie ma co liczyć, że poduszka zmniejszy ulewanie.
konto_usunięte
CYTAT(trylinka @ nie, 11 lis 2007 - 19:57) *
Raczej nie ma związku między ulewaniem a poduszką.
Niemowlaki powinny spać na płask i nie ma co liczyć, że poduszka zmniejszy ulewanie.

sama poduszka- nie.
ale nie zgodzę się, co do spania na płasko.
dzieciom ulewającym zalecane jest spać pod katem.
wystarczy pod nogi łóżeczka podłożyć książki.
z resztą- chyba częsć z nas miewała pewnie w ciąży problemy z refluksem- empirycznie wiadomo, ze po posiłku lepiej się położyc z głową trochę wyżej, niż na całkiem płaskim materacu 08.gif
bo się- kolokwialnie mówiąc- cofa 43.gif
dziecku też się może cofać 08.gif
tym bardziej, że z natury mają wiotki wpust żołądka.
kalarepa78
Rzodkiewko, czy dobrze widzÄ™? Gratulacje!
Guciowa
na tą poduchę mówi się potocznie klinek nasza spała na nim krótko bo jak po miesiącu zrobiła się ruchliwa to zjedżała z niej teraz śpi na płasko

ortopedzi pieją z zachwytu nad tą poduszką że niby taka zdrowa przeczytałam w gazecie dla dzieci 08.gif

jedno jest pewne noworodek nie może spać na płasko bo może się zakrztusić jak zacznie mu się ulewać mozna kombinowac i wkładać pod przednie nogi książki to będzie łóżeczko pod skosem albo zrolowany ręcznik pod materac
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.