To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

cilest

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kr
prosze o porade i opinie na TEMAT ANTYKONCEPCJI TABLETEK CILEST MOJE pytanie tyczy sie przede wszystkim czy sie to tym tyje
justapl
brałam tabletki cilest przez pół roku , przytyłam tylko z tego względu że mimo że je stosowałam regularnie, zaszłam w ciąże
kr
justapl więc jak to możliwe i po jakim czasie stosowania zazłać w ciążę a czy chudnięcie po tym jest możliwe i czy z dzieckiem było ok
Martka26
Brałam Cilest 6 lat z przerwami - to były jedyne tabletki po których się dobrze czułam. Nie przytyłam i nie zaszłam w ciążę 08.gif
kr
dzięki Martka 26 chyba je kupie bo narazie nosze recepte w torebce bo bardzo boję sie przytyć a po ciąz y jednak zosrałp
shira
hejka ja brałam cilest przez 6 lat (bez przerw) i wszystko było ok. @ regularna nie za obfita,
tabletki bez wpływu na samopoczucie i tycie. odstawiłam 3 miesiące przed planowaną ciążą a zaszłam po 3 miesiacach starań 06.gif pozdrawiam
marti26
ja brałam je przez 5 lat poczatkowo byłam zadowolona jednak w ostatnim roku brania zaczełam sie po nich zle czuc przytyłam sporo a ochota na seks znikła...lekarz poradził odstawic i zrobic przerwe tak tez zrobiłam...przez dwa lata pilnowałm dni i sie udawało a teraz czekam na kruszynke 06.gif
Zelda
to były moje pierwsze tabletki,brałam rok i nie przytyłam
Gosia83
Ja brałam cilest przez ok 4 lata - i bardzo sobie chwalę...żadna inna antykoncepcja nie dawała mi takiej peności jak tabletki...też się martwiłam że przytyję...ale nic z tego (nawet wtedy schudłam jak zaczęłam brać - ale pewnie nie z tym było chudnięcie spowodowane...więc smiało według mnie można brać...samopoczucie też miałam bardzo dobre...to lekarz powiniec ci dostosować tabletki...

Jedyną różnicę jaką zauważyłam w moim wyglądzie to jakby pełniejsze piersi 08.gif - okres bez boleści zawsze rególarny, krótki...po odstawieniu czekałam na wszelki wypadek 3 miesiące, a zaraz potem zaszłam w ciąże...
Ja sobie bardzo chwalę i nie mam żadnych zastrzeżeń... 06.gif
Justsee
ja też brałam cilest, tylko że mnie nie zabezpieczył bo zaszłam w ciąże:) ale teraz niczego nie żałuje
Monia5
Biorąc Cilest zaszłaś w ciąże???

A może nie brałaś regularnie,albo w trakcie brania Cilest brałas inne lekarstwa które nie zabezpieczały dobrze? Ja biore teraz lekarstwa oprócz Cilestu i zawsze kontaktuje sie z moim ginekologiem i powie mi czy Cilest zabezpiecza czy nie.

Ale jak nie żałujesz to dobrze, gratuluje dzidzi.
Anna30
Poradźcie!!!!
Zarzywam Cilest 1,5 roku. Wszystko jest ok, ale coś mi sie pokręciło....... Nie zarzyłam 1 tabletki (niby w sobotę), zarzyłam ją w niedzielę (razem z niedzielną tabletką). Tylko nie jestem pewna czy to napewno była "sobotnia" ..... Zaczynam od konkretnego dnia a potem raczej nie patrze tylko wyciskam.... Co robić?? Zarzywać dalej, zostały już tylko 3 tabletki.... czy zacząć nowe opakowanie bez 7 dniowej przerwy??
kr
zarzywać dalej bo one mają wszystkie ten sam hormon są jednoskładnikowe
Anna30
Tak, to wiem.... ale najgorsze że nie wiem czy ta zapomniana to była z dnia wczesniej czy jeszcze z ktoregoś wcześniej (tylko ja nie patrząc nie zauważyłam i tak sobie pokolei wyciskalam).... mam nadzieję że nie jest za późno... i teraz chyba dodam jakieś inne zabezpieczenie icon_confused.gif
Anna30

Monia5
A ja biore ostatnie opakowanie i robie sobie przerwę do grudnia.I troche sie boje jak to bedzie bez tabletek ale musze jakos dać rade.W grudniu bedę w polsce a po telefonicznej rozmowie z moim ginekologiem musze do czasu badań odstawić tabletki.Nawet nie chciał mi przepisać recepty,w zeszłym roku troche chorowałam i niestety musze odstawić.Ale jak tu sie zabezpieczać...??? Szklanka wody zamiast.... 32.gif
naples
W zaleznosci od organizmu kobiety, moga sie dziac rozne rzeczy przy braniu tabletek antykonecpcyjnych- nie liczac 3 miesiecy, kiedy to organizm zaczyna sie przyzwyczajac do tabletek.

Anna30- wystarczy, ze wezmiesz z opakowania 17 tabletek i bedziesz juz zabezpieczona i na czas przerwy i potem stosujac dalej antykoncepcje, niekoniecznie trzeba wziazc te 21 tabletek icon_smile.gif Tylko trzeba uwazac, zeby nie wydluzyc przerwy.

CYTAT
Ale jak tu sie zabezpieczać...???

jak nie tabletki, to zostaja prezerwatywy, chyba, ze wolisz NPR.
kobra79
hej kobietki icon_wink.gif .ja bralam cilest kilka lat z przerwami.dobrze sie czulam po nich.niewile utylam.po odstawieniu zaraz zaszlam w ciaze...jak chcialam.z julka jest ok.zdrowa dziewczynak.teraz ma 4 mce...
icon_biggrin.gif
sloneczko99995
Witam wszystkich icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif mam takie male pytanie, biore cilest i mam teraz przerwe siedmiodniowa (od piatku) w tym czasie ma wystapic krwawienie, a jesli to krwawienie wystapi zalozy w srode to mam tabletki zaczac brac po siedmiodniowej przerwie czyli w piatek czy poczekac az skonczy sie krwawienie???
LilySnape
CYTAT(kr @ Thu, 08 Nov 2007 - 19:44) *
prosze o porade i opinie na TEMAT ANTYKONCEPCJI TABLETEK CILEST MOJE pytanie tyczy sie przede wszystkim czy sie to tym tyje

Brałam to dawno, dawno temu... raczej sobie nie przypominam tycia po nich...
milly
CYTAT(sloneczko99995 @ Mon, 29 Dec 2008 - 22:53) *
Witam wszystkich icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif mam takie male pytanie, biore cilest i mam teraz przerwe siedmiodniowa (od piatku) w tym czasie ma wystapic krwawienie, a jesli to krwawienie wystapi zalozy w srode to mam tabletki zaczac brac po siedmiodniowej przerwie czyli w piatek czy poczekac az skonczy sie krwawienie???


brać po 7 dniowej przerwie
kr
milly tabletki bierzesz po siedmiodniowej przerwie i właśnie w czasie krwawienia też jeśli jeszcze bedzie
edzioo
czy po wzięciu 13 tabletki pierwszego opakowania jestem już zabezpieczona? martwię się, bo w poniedziałek brałam ostatnią tabletkę z pierwszego listka. dzisiaj mija 2 dzień przerwy, a ja jeszcze nie dostałam okresu. to normalne?
Anna30
Przy pierwszym opakowaniu tabletek ja zabezpieczałam się dodatkowo. Ja ostatnią tabletkę zawsze połykam w środę, a krwawienie mam dopiero w sobotę lub niedzielę, więc może i u ciebie też tak będzie...
dupadupadupa
Zabezpieczone jestescie po 7 tabletce z pierwszego opakowania. W przerwie ktora jest moze sie pojawic @ ale nie musi.. moga byc plamienia.. a moze nie byc nic. Jesli sie martwicie jak nie bedzie @ w przerwie 7 dniowej - zrobcie dla spokoju test.
anita
a moze ktoÅ› z poznania chce kupic cilest? mam jedno opakowanie na zbyciu
naples
CYTAT
Zabezpieczone jestescie po 7 tabletce z pierwszego opakowania. W przerwie ktora jest moze sie pojawic @ ale nie musi.. moga byc plamienia.. a moze nie byc nic. Jesli sie martwicie jak nie bedzie @ w przerwie 7 dniowej - zrobcie dla spokoju test.


Przy braniu tabletek zabezpieczonym jest siÄ™ od pierwszej tabletki, jezeli wzielo sie ja w 1 dniu miesiaczki !
CYTAT
Pierwszą tabletkę preparatu, oznaczoną danym dniem tygodnia, powinna Pani przyjąć pierwszego dnia cyklu, czyli w dniu wystąpienia krwawienia miesiączkowego. Np. jeśli miesiączka rozpocznie się u Pani w piątek, należy przyjąć tabletkę oznaczoną "Pt", a następnie przyjmować tabletki oznaczone kolejnymi dniami tygodnia. Możne Pani również rozpocząć stosowanie preparatu od 2. do 5. dnia cyklu, ale wówczas przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).


Podczas brania tabletek nie ma czegosc takiego, jak okres, jest krawienie z odstawienia.

Jezeli krawienie z odstawienia sie nie pojawi podczas nastepnych kolejnych 2 opakowan, wtedy nalezy zwrocic sie do lekarza.
CYTAT
Jeśli przyjmowała Pani wszystkie tabletki we właściwym czasie, nie miała Pani wymiotów i nie stosowała jednocześnie innych leków, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe. Należy kontynuować przyjmowanie preparatu.
Jeśli krwawienia miesiączkowe nie wystąpiły w ciągu kolejnych dwóch miesięcy, istnieje prawdopodobieństwo ciąży. Powinna Pani natychmiast poinformować o tym swojego lekarza. Nie może Pani rozpocząć następnego opakowania, dopóki lekarz nie stwierdzi, że nie jest Pani w ciąży.



* cytaty z ulotki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.