To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Teatr im. Żeromskiego w Kielcach

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

oliweczkas
Chodzicie do naszego teatru? Ja staram się choć raz czy dwa być w sezonie na spektaklu. Wszystkie spektakle są super, atmosfera w teatrze niezastąpiona, wspaniali aktorzy. Tylko ceny biletów... eh kultura kosztuje.
sdw
Zawsze można wygrać bilet 06.gif Co też czynię niezmiennie od kilku lat i bywam na niemalże wszytskich nowościach a bilety kupuje takj sporadycznie, ze naet nie bardzo wiem ile teraz kosztują.
fifafo
hej ciotka tez lubię wygrać bilet a jak ja nie mogę się do radio dodzwonić to Ty okupujesz linię icon_smile.gif)
truska
No ja dawno nie byłam ,
a poszłabym z chęcią ,
moze za jakis czas
zostawimy dzieciaki z dziadkami
i skoczymy do teatru
sdw
Ja do radia nie dzwonie Wolę piątkowe Echo.
fifafo
a prawie gazet nie kupuje korzystam z netu
a do radio tez dawno nie dzwoniłam muszę jednak zachęcona do teatru skoczyć
mamuśka.chłidzw
Ostatnio z siostrą chciałysmy iśc na "Wdowy". Była moze któraś? Warto...
Ostatnio widziałam plakat "Ptasznika z Tyrolu".Oczywiście grają nie w teatrze ale też warto sie wybrać.
oliweczkas
Mialam iść na Wdowy w miniony weekend, ale odstraszyły mnie ceny biletów. Ale napewno wybiorę się na Dziady. Uwielbiam ten utwór jeszcze z czasów liceum.
Majo (Majeczki)
Ostastnio byłam właśnie na "Wdowach" Mrożka. Sztuka naprawdę mi się podobała. icon_smile.gif Szkoda tylko, że taka krótka
Zrobiona trochę inaczej - otwarta na widownię. Dla mnie miła odmiana icon_wink.gif Zwłaszcza, że siedziałam na parterze icon_wink.gif polecam, można banana albo jabłko przegryźć 08.gif

Chętnie chodzę do teatru, chociaż kilka sztuk mi niestety ostatnio umknęło. Cen biletów nie zanam, bo kuzyka dostaje w pracy darmowe bilety na spektakle przedpremierowe
gdamalena
Na Wdowach nie byłam, więc polecic nie mogę. Ale ostatnio z moją klasą byłam na Dziadach. Dośc długa inscenizacja, ale jeśli macie dzieci w wieku licealnym, a ze szkoły nikt sie nie wybiera - polecam. Zaczne od plusów: 1) bardzo dobra gra aktorska 2) ciekwa interpretacja II i IV części - polacma dla tych, którzy znają Dziady lub zechcą odświeżyć sobie przed potencjalnym pójściem do teatru 3) maksymalne wykorzystanie scenografii przy dość minimalnym nakładzie finansowym - aż dziw bierze, ze to wszytko tak ładnie się zazębiało 4) ciekawy pomysł na przedstawienie Dziadów tzn. psychomachię, moralitet (problem walki Dobra i Zła o dusze/ogólnie - bohatera lub/i walka duszy z ciałem 5) Oprawa muzyczna IV części. MINUSY: 1) Długi czas przedstawienia - ponad trzy godziny (zawsze można wyjśc po przerwie - ale chyba nie o to chodzi) 2) dysonans interpretacyjny - tzn. w III cz. ujęcie scen, które mają charater narodowy, co przekresla typowo moralitetowy chrakter inscenizacji (choc jesli weźmiemy pod uwagę dydaktyczny chrakter tego przedstawienia, to może i dobrze) 3) zdarza sie nuda (na 3 godziny tak około 40 minut).

Mimo wszytsko raz na jakiś - nawet może byc to długi czas - można się wybrac na niezbyt lubianą przez uczniów, a chyba też przez dorosłych - klasykę, a do tego nie wiemy - ile sezonów zamiarzają grać dziady - więc moze warto.


p.s.

Jesli kiedys bedziecie w Łodzi, to warto sprawdzic, czy w Teatrze Nowym nie grają Mistrza i Małgorzaty - jedna z najlepszych insecenizacji, jakie widziałam - tylko że też długa (3,5 h)
oliweczkas
Odgrzewam wątek teatralny:) Z racji tego, że właśnie wybieram się na kontrowersyjną "Carycę Katarzynę" ciekawa jestem czy któraś z Was była na tym spektaklu? Ostatnio byliśmy też na "Kotce na gorącym blaszanym dachu" podobało nam sięicon_smile.gif
Fajne jest też, że na stronie teatru można kupić bilety on line, wybrać miejsce, zapłacić przelewem.
To jak dziewczyny kochacie nasz teatr?
paulap
Ja jutro do Kieleckiego Teatru Tańca się wybieram icon_smile.gif
Agula9
Ja bywam max raz do roku, ze wzgledu na weekendy w pracy oraz ceny biletow. Chetnie poszlabym na cos fajnego icon_smile.gif
Pogoda
PaulaP - Jak Ci się podobało "Święto Wiosny" KTT? Ciągle jeszcze nie widziałam w ich wykonaniu...
paulap
Właśnie wróciłam. Bardzo mi się podobało. Mocne, poruszające. Jestem pod wrażeniem.
oliweczkas
dziewczyny polecam Carycę Katarzynę! Na tak kontrowersyjnym spektaklu jeszcze nie byłam. Zaskakujący, zrobił na mnie duże wrażenie. Zdecydowanie polecam-będziecie zaskoczone na pewno! Ceny biletów też do przyjęcia normalny 30 zł.
oliweczkas
Polecam najnowszą sztukę "Jakiś i Pupcze" rewelacyjny, życiowy humor. Świetny pomysł na spędzenie wieczoru:)
Inanna
Widziałam ostatnio "Carycę Katarzynę". Przyłączam się do zachwytów. Obejrzeć trzeba koniecznie!!!!!
Mam nadzieję, że będą ją jeszcze grać w przyszłym sezonie, bo pałam potrzebą zobaczenia jeszcze raz!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.