To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ekspres ciśnieniowy do kawy..?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
alusiaa
Chcę kupić cicnieniowy ekspres do kawy,czasami mam przemożną ochotę na filizankę aromatycznego ,bezkofeinowego;) cappuccino.Musi więc mieć dyszę do spieniania mleka.No i nie może mnie zabić ceną.
Musi mieć też niezłą jakość- pracowalam w kawiarni i wiem,jak wyczarować pyszne kawowe skarby:)
Wiem,że taki ekspresik,to nie firmowy za 2 tysiące,ale..
Czy wiecie,jaki można polecić..? Tak cenowo nie więcej niz 400-500zl..?
Ciocia Magda
Moja siostra ma Senseo (na pady) a swojej przyjaciółce na ślub kupiła Boscha (na kawę sypką) - i twierdzi, że tylko te dwie marki należy brać pod uwagę (jeśli chce się mieć ekspres ciśnieniowy za ok. 400zł, bo tyle płaciła). Oba ekspresy się sprawdzają icon_smile.gif
sdw
Ja mam AEG. Kupiony kilka miesięcy temu w promocji za 260 zł 06.gif Kawę parzy nie gorszą niż Saeco mojego brata kosztujące kilka ładnych tysięcy 21.gif
alusiaa
I chyba taki właśnie sobie kupię.Cóz,to ich stala promocja,bo teraz też się natknęlam na ekspres zapewne ten sam,w cenie rownież promocyjnej.. 06.gif
marghe.
a ja Ci polecam ręczne ubijaki do mleka
icon_smile.gif

sama mam ekspres z dyszą, ale ubijam ręcznie.
blaire
CYTAT(alusiaa @ nie, 11 lis 2007 - 16:56) *
I chyba taki właśnie sobie kupię.Cóz,to ich stala promocja,bo teraz też się natknęlam na ekspres zapewne ten sam,w cenie rownież promocyjnej.. 06.gif


A masz gdzieÅ› link? Czy w konkretnym sklepie?
sdw
Magda, Media co i rusz dajÄ… na te ekspresy promocje.
mamuśka.chłidzw
Też mam AEG. Tylko chyba nie trafiłam w promocje w Media 29.gif Mój kosztował coś koło 500.Ma dysze do speniania mleka. Teraz tylko mojemu Mm chce się włączać, ja poprostu dolewam mleka 43.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(marg. @ nie, 11 lis 2007 - 17:34) *
a ja Ci polecam ręczne ubijaki do mleka
icon_smile.gif

sama mam ekspres z dyszą, ale ubijam ręcznie.


marg, jakiś link można?
marghe.
Tego typu https://fabrykaform.pl/Bodum_ubijak_do_mlek..._035l-p747.html
ALE metalowy, do stawiania na gazie
swego czasu w Tchibo były bardzo fajne
za jakieś 20 zł

naprawdÄ™ polecam
skanna
Też polecam, zasadniczo nie pijam w domu innej kawy niż z grubą warstwą mlecznej pianki prosto z dzbanuszka z ubijakiem icon_smile.gif
W Megapunkcie można kupić mały za 30, większy za bodajże 40 zł, właśnie te metalowe.
.uzytkownik.usuniety.
Mam Rowentę. Bardzo ją lubię ale konia z rzędem dam temu kto mi spieni mleko za pomocą dyszy...

Z
marghe.
CYTAT(Zwierzo. @ pon, 12 lis 2007 - 01:17) *
Mam Rowentę. Bardzo ją lubię ale konia z rzędem dam temu kto mi spieni mleko za pomocą dyszy...

Z


szykuj konia icon_smile.gif
spienię Ci, ale i tak wolę ubić ręcznie
skanna
CYTAT(marg. @ nie, 11 lis 2007 - 23:27) *
szykuj konia icon_smile.gif
spienię Ci, ale i tak wolę ubić ręcznie



I dlatego przede mną dzbanek w najgłębszym kącie szafki ukryłaś? 08.gif
marghe.
CYTAT(skanna @ pon, 12 lis 2007 - 01:28) *
I dlatego przede mną dzbanek w najgłębszym kącie szafki ukryłaś? 08.gif


nie, skleroza + fakt, ze nie za często pijam z mlekiem icon_smile.gif
ewabi
Ja się nie znam na spieniaczach, bo - choć pijam z mlekiem, to niekoniecznie spienionym icon_smile.gif
Jednak dodam od siebie, że ten ekspres parzy kawę doskonałą. W każdym względzie.
Niestety nie mieści się w założonych widełkach cenowych.
Ciocia Magda
okrutna 08.gif

PS: dyskutujcie dalej 02.gif marzy mi się ekspres ciśnieniowy, ale muszę najpierw wyremontować kuchnię.

Co do spieniaczy do mleka, to kiedyś były takie na bateryjkę w Ikei.

Zwierzo, ja też Ci mogę spienić, kiedyś pracowałam w kawiarni i spieniałam hektolitry mleka dziennie - ale za konia dziękuję icon_smile.gif

Mi bardziej na mleczku zależy na tym pysznym, aksamitnym smaku kawy z ekspresu ciśnieniowego *rozmarzona*
Tobatka
A, ja tez, choć kawę rzadko pijam, chciałbym mieć ekspres ciśnieniowy, coby pijac cappuccino z pyszną pianką icon_smile.gif Btw. pianki - mam ręczny spieniacz w postaci porcelanowego kubka (mąż mi śliczny z Mediolanu przywiózł), mam elektryczny na bateryjkę - ale jakoś nie umiem ani jednym ani drugi ubić uczciwie gęstej sztywnej pianki.. Ktoś mnie nauczy? 03.gif
użytkownik usunięty
Próbowałyście spieniać świeże mleko, a nie UHT? bo mi ze świeżego lepsza piana wychodzi. No i małą ilość mleka na raz spieniać jest łatwiej. Zapraszam na kawę do mnie to nauczę icon_smile.gif
marghe.
Tobi, Kot też nie bardzo umie icon_smile.gif
Mleka nie za dużo, postawić na gazie i zacząć ubijać .. ruchy nieregularne icon_smile.gif i dośc szybkie

hihi

Co do ekspresów ciśnieniowych , wszystko zależy od tego jaką kawę lubicie - tzn jak mocną i jaki rozmiar
bo mój ekspres robi tylko dwa "rozmiary" - espresso (mini) i mała czarna icon_smile.gif
nie da się regulować


.uzytkownik.usuniety.
No i wyszło szydło z worka. Nie dość żem zadeklarowane beztalencie kuchenne co to nawet maszyną odpowiednią piany nie zrobi to jeszcze rodzinę w długi wpędzam. No to komu konia?

Z
Kocurek
Zwierzo, specjalnie dla Ciebie: 06.gif
https://www.caffeprego.pl/?strona,menu,pol,...684fa4bd9eb8223

Kocurek
Ja mam taki ekspres, kosztował w promocji w Makro niecałe 300 zł. Pracuje kilka razy CODZIENNIE od trzech lat, bezawaryjnie (tfu, tfu).
https://www.kupujemy.pl/bar12-delonghi.html
Najczęstszą "awarią" przydarzającą się ekspresom jest ich zakamienienie - ciężko je udrożnić.


Ma dyszę do spieniania mleka (niezła pianka z mleka, ciepła).
Ja jednak odkąd kupiłam spieniacz na bateryjkę, nie używam dyszy. Spieniacz robi lepszą pianę - z 1,5 cm mleka na dnie kubka wyczarowuje piankę do prawie pełnego kubka icon_eek.gif Mleko musi być zimne, i ja takie lubię, do wrzącej kawy jest idealne.
Natomiast jeśli ktoś chce mieć ciepłe mleko, spienione można podgrzać w mikrofalówce - piana nie znika.
Używam wyłącznie mleka UHT.

P.S. W Makro widziałam też prostsze modele Saeco za cenę nieprzekraczającą 500 zł. Polecam oczywiście zajrzeć na Allegro, kilkanaście stron z ekspresami icon_wink.gif
Tobatka
CYTAT(marg. @ pon, 12 lis 2007 - 17:38) *
Tobi, Kot też nie bardzo umie icon_smile.gif
Mleka nie za dużo, postawić na gazie i zacząć ubijać .. ruchy nieregularne icon_smile.gif i dośc szybkie

hihi

A, bo ja gazu nie mam! icon_smile.gif

Podgrzewam mleko w mikrofali, potem spieniam. Mleka nieduzo i duzo probowalam... Na razie za rzadko kawe pijam, ale kiedys sie naucze icon_smile.gif
Kocurek
CYTAT(Tobatka @ pon, 12 lis 2007 - 22:16) *
A, bo ja gazu nie mam! icon_smile.gif

Podgrzewam mleko w mikrofali, potem spieniam. Mleka nieduzo i duzo probowalam... Na razie za rzadko kawe pijam, ale kiedys sie naucze icon_smile.gif


Spień najpierw, a dopiero potem podgrzej.
Tobatka
CYTAT(Kocurek @ pon, 12 lis 2007 - 22:49) *
Spień najpierw, a dopiero potem podgrzej.

No przy okazji spróbuję icon_smile.gif
alusiaa
No dobrze,marge- ekspres AEG za 260 zl na stronach EuroRtvAgd.

Przy okazji: w kawiarni spienialam oczywiscie mnopstwo mleka dyszą,ale mówicie ,że lepszy taki ręczny..?
a ten z ikei..?
marghe.
nie mówicie , że lepszy, tylko, że nam lepiej wychodzi ze spieniacza icon_biggrin.gif

Co do Ikeowskiego to nie mam pojęcia jak się nim ubija. Ja mam garnuszek..
Kocurek
...a ja mam prawie taki icon_wink.gif - tylko srebrny, i ze stojakiem icon_smile.gif
alusiaa
Spieniacz z Ikei- super 04.gif Szkoda tylko,że spienia na zimno,a ,oikrofali nie mam. icon_confused.gif
rowan_berry
my mamy SAECO gran crema de lux czy jakoś tak, od 4 lat bez zarzutu działa icon_smile.gif
Dorka
U męża w pracy mają AEG EA 150 Crema, kawa wychodzi dobra, mleka nie spieniają to nie wiem, jak by się udało, trochę narzekają, że przy wyjmowaniu tego pojemnika na kawę, coś im się wysypuje i muszą często czyścić tę podstawkę. Teściowie dostali pod choinkę ROWENTĘ ES 5100 ale jakoś średnio zadowolenie, bo użytkowanie zaczeło się od reklamacji, bo przeciekał pojemnik na wodę, dla mnie kawa z tego ekspresu jakaś mało goraca wychodzi, ale może to moje subiektywne odczucie.
Mafia
No dobra, zakupiłam ręczny spieniacz do mleka, znaczy się metalowy kubek z dyszą. No i co? Ano nic, poza tym, że go mam. Co robię źle, że nie wychodzi mi piana? Jak tłustego mleka używacie? Czy mleko musi być z lodówki czy w temp. pokojowej? Podpowiedzcie mi.
skanna
Macia, ja używam każdego jakie mam, najczęściej mam 1,5%. Nalewam, stawiam na gazie, jak się leciutko podgrzeje, to zaczynam (ciągle podgrzewając) ubijać - robi się przepiękna sztywna piana.
Mafia
Dzięki, skanna. Udało się! Piję właśnie kawę z puszystą pianką.
skanna
Smacznego icon_smile.gif
iwo1
My mamy taki który mieli kawę,kawa fajna tylko wkurza mnie spienianie mleka
Dobre w nim jest to ze można dozować intensywność naparu
I
cydorka
podbijam bo poproszono mnie o zrobienie forumowego rozeznania
ma mielić kawę ( nie pytajcie dlaczego)
ma mieć więcej opcji do robienia kawy ( czyli nie tylko jak u marghe 2)
no ma mieć wszystko co wg Was powinien mieć dobry ekspres
spienianie mleka tyż ma być

no nie profesjonalny jak z kawiarni, ale jak na domowe warunki ma być solidnie

cenowo możecie poszaleć ( w granicach zdrowego rozsądku albowiem zapytowywujący powiedział cytuję "no za logo nie chcę płacić tylko za jakość")
pomożecie?
cyd
agnese
podbijam, watek przeczytany, inne które znalazłam też, ale w większości są nie aktualne linki, więc nie wiele mi pomogły icon_smile.gif
potrzebuje ekspresu ciśnieniowego,mam do dyspozycji max 800 zł
nie mam jakiś szczególnych wymagań, bo nie znam sie na temacie - ma być dobra kawa i do codziennego użytku icon_smile.gif
a i nie kapsułkowy icon_smile.gif
nawet nie wiem na co zwracać uwagę za bardzo
Ludek
Ja tez sie podłączam. Święta tuz, tuż icon_smile.gif
agnese
nikt nie pije kawy icon_sad.gif
Lizia
Właściwie chciałam się dowiedzieć jaki teraz ekspres na topie, bo potrzebuję kupić do biura, ale widzę, że nic się tu nie
dowiem, więc coś napiszę icon_wink.gif

w domu mam deLonghi, model Magnifica, ale ma już swoje latka, ale działa bez zarzutu.
Mieli, parzy, można też wsypać kawę zmieloną. jest regulacja mocy (ilości kawy na porcję) oraz ilości wody (od americana-lura do espresso-koncentrat). Spienia bez zarzutu.


co do spieniania mleka, to dowiedziałam się od koleżanki, która ma kawiarnię, że Mleko do spieniania powinno mieć temperaturę 60 st (nie wyższą, ale też nie dużo niższą). Inaczej się nie spieni, albo piana zaraz opadnie.
Mafia
Mam ekspres Saeco, ale one przekraczają pułap 800 zł.

Myslę, ze najważniejsze jest ciśnienie jakie ekspress wytwarza, reszta to już dodatki, bo najpierw musi zaparzyć porządną kawę, a spienianie mleka to juz sprawa drugorzędna tak naprawdę.
Ludek
Ostatnio były ekspresy w Lidlu. Podobno całkiem niezłe.
agnese
a czy ciśnienie pompy 15 bar jest wystarczające, bo chyba większośc takie ma ?

spodobał mi się saeco xsmall HD8743- zna ktoś ? mm pytanie czy jak jest młynek to czy już zmielona kawę tez można czy tylko w ziarenkach ?
wiem, że ma mały pojemnik na wodę, ale głównie ekspres będzie używany do jednoczesnego parzenia 2 kaw, czasem 3 , wiec chyba styknie ?
Mafia
agnese, ważne jest, czy jedna osoba będzie ekspres obsługiwać, czy będzie stał do ogólnego użytku. Te ekspresy wymagają konserwacji - odkamienianie, mycie itd. Ktoś musi to regularnie robić. Ten wskazany przez Ciebie jest tylko na kawę ziarnistą (nie widzę pojemnika na mieloną).
Do firmy chyba lepszy byłby z automatycznym pobieraniem mleka z kartonu i ubijaniem go (znaczy mleka nie kartonu;)) Ale to już inna półka cenowa.

Mam inny z tej firmy i on jest na oba rodzaje kawy, ale pojemnik na wodę też ma mały. icon_wink.gif
agnese
nie ekspres jest do użytku domowego, wiec tylko rodzice i brat będą użytkować i czasem ja icon_razz.gif
brat wymyślił by kupić rodzicom, ale zakup pozostawił mi ...
mama_do_kwadratu
OK, no to teraz ja.
Chcę kupić przyzwoity ekspres do 500 zł. NIE na kapsułki.
JakiÅ› sprawdzony model- macie?
Aneczka
Do kawy mielonej?
My kupiliśmy sobie taki do pracy: DeLonghi 330 Niby nic takiego, ale kawa wychodzi booooska, z gruba cremą - z identycznej kawy w domu mi jeszcze nigdy taka pyszna nie wyszła.
mama_do_kwadratu
Tak, do mielonej.
Dzięki, Aniu icon_smile.gif

edit: Aniu, a ta dysza do spieniania mleka działa OK? Tzn. spienia mleko dobrze?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.