To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

rumieńce na policzach

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

annana
Jestem mamÄ… ponad rocznego synka.
Tymek raczej alergikiem nie jest (nie liczÄ…c uczulenia na oliwÄ™ z oliwek ale tylko na ten produkt).
Od kilku tygodni pojawiają się na jego policzkach rumieńce. Myślę że nie jest to efekt spacerowania na zimnym powietrzu bo pojawiają się nie tylko po spacerach.
Mój synek je wszystko już od dość dawna (no-nie licząc orzechów, miodu...)
Pytam was - mamusie alergików - znawczynie tematu - czy takie rumieńce mogą być objawem alergii, a jeśli tak, to na jakie produkty...
magda208
To moze byc objaw zlej diety i przez to alergii patrz https://sklep.tarotnet.pl/advanced_search_r...CFQHklAodYSR3HA
annana
Dzięki. No fakt że nad dietą mojego dziecka ostatnio to płakać tylko icon_sad.gif
Dzięki raz jeszcze
skanna
A ja jednak stawiam na zimne powietrze i jednocześnie suche powietrze, bo wraz z zimnem rozpoczął się w domach sezon grzewczy. I to mówię ja, matka alergiczek z fiołem na punkcie diety w przypadku alergii icon_wink.gif
Czym smarujesz małego? Na takie plamy u moich dzieci dobrze działa zwykły alantan plus (maść). Spróbuj, może wystarczy?
Zwłaszcza, jeśli mały nie ma żadnych dodatkowych objawów - zaparcia albo biegunki, wysypki, wodnisty katar, bóle brzuszka, uporczywa ciemieniucha - to raczej możesz to spokojnie przeczekać do wiosny. Choć oczywiście obserwacja nie zaszkodzi.
annana
skanna dzięki.
Objawów innych nie ma żadnych. Tylko te policzki nieszczęsne.
Na razie smarowałam go zwykłym kremem nawilżającym dla niemowląt (nivea bądź jakimkolwiek innym). ja w ogóle wyrodna matka co uważa że dziecka niczym smarować się nie powinno jeśli nie ma palącej konieczności. No ale teraz to już chyba faktycznie trzeba coś włączyć troszkę mocniejszego.
Dzięki za radę co do kremu (bo ja naprawdę na specyfikach aptecznych to już w ogóle się nie znam) icon_smile.gif
skanna
Ten jest łagodny i niedrogi, jeśli objawy po nim znikną, a żadne inne przeze mnie wspomniane się nie pojawią, to spokojnie możesz zacząć przeczekiwać zimę icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.