To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Opłata za zerówkę przedszkolną

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

siłaczka
Czy płacicie opłatę stałą jesli dziecko chodzi do przedszkolnej zerówki? U mnie nic się nie zmieniło, płacę tak jak w tamtym roku ( a nawet więcej 21.gif ) ale słyszałam, ze skoro zerówka jest obowiazkowa to powinno się płacić tylko za wyżywienie i zajęcia dodatkowe. Jak to jest w waszych przedszkolach?
grzałka
płacę jak za przedszkole, opłata stała plus wyzywienie
iwanka
Płacimy, prawie 300 zł wychodzi ze wszystkim.
Mika
w przedszkolu za zerówkę nie płacisz jeśli dziecko nie je posiłków
opłata stała zawiera "przygotowanie posiłków" i dlatego rodzice dzieci stołujących się w przedszkolu płacą normalne stawki

też płacę stałą+ wyżywienie ,bo Jasiek jest od 8 do 15
Saskia
nie płaci się za "minimum programowe" czyli 5 godz zajęć bez posiłków
mamboo
CYTAT(Saskia @ śro, 28 lis 2007 - 11:47) *
nie płaci się za "minimum programowe" czyli 5 godz zajęć bez posiłków


U nas jest dokładnie tak samo.
cydorka
CYTAT(eKachna @ śro, 28 lis 2007 - 10:51) *
Czy płacicie opłatę stałą jesli dziecko chodzi do przedszkolnej zerówki? U mnie nic się nie zmieniło, płacę tak jak w tamtym roku ( a nawet więcej 21.gif ) ale słyszałam, ze skoro zerówka jest obowiazkowa to powinno się płacić tylko za wyżywienie i zajęcia dodatkowe. Jak to jest w waszych przedszkolach?


ekachna ale w zerówce masz zapewnione według programu 5 godzinne zajęcia

jeżeli Twoje dziecko jest w przedszkolu dłużej ponosisz normalną opłatę, przeciez dziecmi po tych 5 godzinach zajęć ktoś się opiekuje zużywają media itp plus posiłki

a przedszkola nie sa utrzymywane z budżetu w takim stopniu jak szkoły, dlatego opłata normalna

a i jeszcze argumentem jest podobno to, ze jezeli Cię nie stac posyłasz dziecko do zerówki w szkole bo w kazdej rejonowej taka musi być albo tylko na te 5 godzin w przedszkolu wtedy jest taniej



cyd
sylwiakrol
Mój Arturek chodzi do przedszkolnej zerówki od 8 do 13. Jak najbardziej je posiłki - śniadanie i obiad. Płacę tylko za posiłki, żadnej kwoty stałej. Jeszcze płacę za zajęcia dodatkowe, które zaczynają się pod koniec tych 5 godzin w zerówce.
ulla
CYTAT(eKachna @ śro, 28 lis 2007 - 12:51) *
Czy płacicie opłatę stałą jesli dziecko chodzi do przedszkolnej zerówki? U mnie nic się nie zmieniło, płacę tak jak w tamtym roku ( a nawet więcej 21.gif ) ale słyszałam, ze skoro zerówka jest obowiazkowa to powinno się płacić tylko za wyżywienie i zajęcia dodatkowe. Jak to jest w waszych przedszkolach?


Jeżeli dziecko spędza w przedszkolu więcej niż pięć godzin to płaci pełną stawkę. Jeżeli ustawowe pięć godzin - to nic lub wyżywienie (jeżeli rodzice go nie zapewniają we własnym zakresie).
Ale nie wiem jak wtedy z zajęciami dodatkowymi, jeżeli są one poza tymi pięcioma godzinami - wtedy trudno obronić pięć godzin. Nawet jeżeli za zajęcia płaci się osobno (to chyba niedoróbki ustawy) - i to może zależeć od konkretnego przedszkola.
Nie płaciłabyś gdyby chodziła do zerówki szkolnej.
Ola BN
Ja tez płacę za posiłki plus opłata stała.
A trochę z innej beczki, moje dziecko w zerówce jest 4 godziny - od 8.30 do 12.30. a czytam, że podstawa to 5 godzin, prawda to? 06.gif
joaba


Słuchajcie bo ja już sie gubie skoro zerówka jest bezpłatna-5 godzin,a przedszkole płatne,bo posilki media itd,,to stawka powinna być chyba niższa za przedszkole dla 6 latka tak?,bo jednak te 5 godzin to obowiązkowe nie? a placić należałoby za resztę tylko,wyjaśnijcie blagam.gif mi jak wiecie.
marsjanka
ja myślę, że ta opłata stała jest jakby ryczałtem i nikt Ci nie będzie odejmował z niej tych 5 godzin obowiązkowych.
ulla
CYTAT(joaba @ czw, 13 gru 2007 - 15:42) *
Słuchajcie bo ja już sie gubie skoro zerówka jest bezpłatna-5 godzin,a przedszkole płatne,bo posilki media itd,,to stawka powinna być chyba niższa za przedszkole dla 6 latka tak?,bo jednak te 5 godzin to obowiązkowe nie? a placić należałoby za resztę tylko,wyjaśnijcie blagam.gif mi jak wiecie.


Gdyby dziecko chodziło tylko na pięć godzin to powinna być bezpłatna (no ew. + posiłki); teoretycznie, bo to zależy od większej ilości czynników. Również bezpłatne jest (też teoretycznie) pięć godzin przedszkola, jeżeli komuś uda się dziecko zapisać do przedszkola w takiej opcji. Nie udaje się lub rzadko, bo jest za mało miejsc i dziecko "pięciogodzinne" nie będzie miało pierwszeństwa przed tym, spędzającym w przedszkolu 7-9 godzin.

Zerówka jest obowiązkowa, ale nie jest obowiązkowa "zerówka przedszkolna" - wybierając taką opcję trzeba się niestety podporządkować regułom "przedszkolnego doboru" a ten daje pierwszeństwo komuś, kto nie odbiera dziecka po pięciu godzinach, bo po prostu nie może.
Meganka.
Nie każde przedszkole gwarantuje możliwy pobyt 5-godzinny. U nas w zasadzie sa tylko 3 przedszkola w całym Szczecinie, gdzie jest taka możliwośc.
Dyrekcja woli zerówkowiczów na pełen wymiar, bo to się bardziej opłaca.
joaba

dzięki dziewczyny za info.
Ja chyba pozostanę przy przedszkolnej zerówce,Brunio ma tam kolegów z nimi pójdzie do szkoły,ponadto maja tyle dodatkowych atrakcji:pleciugę wyjazdy do Niemiec,konkursy,karate,angielski,-chyba warto jednak zapłacić-jeszcze się nachodzi do szkoły.

a wy co sÄ…dzicie co lepsze dla dziecka?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.